حجت الاسلام و المسلمين 'سيداحمد ميرعمادي' در خطبه هاي اين هفته نمازجمعه شهر خرم آباد افزود: مساله تحولات خاورميانه و قيام مردمي در بسياري از كشورهاي اسلامي يك مساله مهم است و به طور قطع خاورميانه در تنظيم سياست جهاني و روابط بين الملل از جهات مختلف داراي اهميت است.

وي اظهار داشت: در خاورميانه پس از پيروزي انقلاب اسلامي دو سياست آمريكا و كشورهاي غربي و سياست جمهوري اسلامي ايران مقابل همديگر قرار گرفتند و 32 سال روي اين دو سياست كار شد.

ایشان با اشاره به اينكه آمريكا در خاورميانه به دنبال تقويت و حفظ دولت هاي عربي نظير مصر ، اردن ، بحرين، عربستان و تونس بود، گفت: به همين منظور با اين كشورها هم پيمان شد و با تقويت و حمايت از رژيم صهيونيستي نيز در ابعاد گوناگون، خط صلح در خاورميانه را دنبال مي كرد.

حجت الاسلام ميرعمادي افزود: مقابله با جبهه مقاومت اسلامي، اسلام زدايي، كشاندن مسلمانان به سمت لاييك، بي خدايي و مصرف زدايي و دنياگرايي از ديگر سياست هاي آمريكا بوده است.

وي تصريح كرد: براندازي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران نيز يكي ديگر از سياست هاي آمريكا بوده چرا كه آمريكا، ايران و جمهوري اسلامي را نمي خواست و به همين منظور سياست هاي خود را 32 سال دنبال كرد.

امام جمعه خرم آباد گفت: اما امروز آمريكا نه تنها در ايجاد خاورميانه آمريكايي به شكست و ناكامي رسيده است، بلكه تمامي طرح و سياست هاي غلط اين كشور شكست خورده است.

حجت الاسلام والمسلمین میرعمادی  با بيان اينكه تمام تلاش هاي آمريكا نتيجه عكس داده است، اضافه كرد: روند سازش و صلح آمريكا شكست خورده و رژيم صهيونيستي نيز منفور و منزوي شده و در مقالب آن جبهه مقاومت اسلامي قوي تر شده و امروز سيد حسن نصرالله به عنوان يك چهره محبوب در خاورميانه مطرح است.

نماينده ولي فقيه در لرستان افزود: دنيا شاهد بيداري ملت هاي منطقه عليه دولت هاي وابسته به آمريكا شده و اين حركات در خاورميانه در طول تاريخ سابقه ندارد.

وي يادآور شد: همه كشورهاي اسلامي در برابر سلطه آمريكا قيام كرده اند و اين يك مساله مهم و اساسي در دنيا است.

ایشان اضافه كرد: امروز اسلام ستيزي كه آمريكا دنبال مي كرد شكست خورده و بانگ اسلام گرايي در دنيا طنين انداز شده و خوشبختانه ايران اسلامي به عنوان انقلاب الگو براي ديگر انقلاب هاي جهان شده است.

میرعمادی در ادامه گفت: انقلاب اسلامي ايران منشا بيداري ملت هاي مسلمان در منطقه شده و تحولات عظيمي در خاورميانه در حال رخ دادن است.

خطیب جمعه خرم آباد افزود: اين اتفاقات تاثير الهام بخشي انقلاب بر بيداري ملت هاي مسلمان بر اين كشورها است و آغاز اين حركت مردمي در دنيا ويژگي هايي همچون اسلام گرايي، ضد سلطه، سلطه ستيزي و مبارزه با ديكتاتورهاي وابسته، مقاومت تا پيروزي و شهادت طلبي را به دنبال دارد.

نماینده ولی فقیه در استان اظهار داشت: آمريكا و كشورهاي غربي تلاش مي كنند تا اين انقلاب ها را منفعل و منحرف كنند و به دنبال به انحراف كشيدن نهضت هاي مردمي در خاورميانه هستند.

وي در ادامه اقدامات وحشيانه سران برخي از كشوها نظير ديكتاتور ليبي و بحرين و قتل عام مردم بيگناه اين كشورها را محكوم كرد و گفت: كجاي دنيا چنين امر وحشيانه اي سابقه دارد كه رييس كشوري با استفاده از ناوگان هوايي خود مردم آن كشور را بمباران كرده و قتل عام كند.

میرعمادی ابراز اميدواري كرد اين قيام هاي مردمي و حركات خودجوش مردم مسلمان كشورهاي اسلامي به نتيجه برسد و پيروز شوند.

ایشان در ادامه به عملكر احمقانه سران فتنه در داخل كشور اشاره كرد و گفت: امروز سران فتنه به عنوان عمله و پياده نظام آمريكا و رژيم صهيونيستي عمل مي كنند و جاي تعجب است كاري كه اين افراد در 25 بهمن ماه انجام دادند بزرگترين خيانت به مملكت، نظام و مردم بود.

وي تصريح كرد: امروز فتنه به فساد بر روي زمينه تبديل شده و ديگر روشن است كه اينها فساد روي زمين انجام مي دهند و سران فتنه مفسد في الارض هستند و بايد به اشد مجازت برسند.

نماينده ولي فقيه در لرستان افزود: كاري كه اينها انجام مي دهند خوراك تبليغاتي و رسانه اي براي آمريكا و رژيم صهيونيستي است و باعث خدمت به اين كشورها مي شوند.

ایشان يادآور شد: سران فتنه پس از برگزاري دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري فتنه هايي را به پا كردند تا حضور 40 ميليوني مردم در اين انتخابات را ناديده بگيرند و امسال نيز حضور ميليوني مردم در راهپيمايي 22 بهمن را ناديده گرفتند.

خطیب جمعه خرم آباد افزود: خوشبختانه مردم ايران اسلامي به ويژه مردم آگاه و هوشيار لرستان جواب آنها را دادند و راهپيمايي پس از نمازجمعه هفته گذشته در محكوميت عمل زشت سران فتنه جاي تقدير و تشكر دارد.

وي در ادامه به هشتم اسفندماه روز امور تربيتي و تربيت اسلامي اشاره كرد و گفت: ترديدي نيست كه هيچ انساني بون تربيت صحيح راهي براي نجات، ترقي، سعادت و خوشبختي نخواهد داشت و راز سلامت جامعه در تربيت اسلامي است.

حجت الاسلام ميرعمادي افزود: تعليم و تربيت كليد دستيابي به قله هاي رفيع انسانيت و كمالات انساني است و به همين منظور والدين، آموزش و پرورش و دانشگاهها مسووليت بسيار سنگيني در امر تعليم و تربيت دارند.

امام جمعه خرم آباد تصريح كرد: مقام معظم رهبري نيز تاكيد جدي روي اين مساله دارند و فرمودند كه نيمي از كار آموزش و پرورش بايد تعليم و پرورش باشد به همين دليل امروز يكي از ضروري ترين كارها در جامعه مساله تربيت است.

ایشان با اشاره به اينكه امور تربيتي طرح هاي مهمي در اين زمينه در دست اجرا دارد، گفت: اين اقدامات كافي نيست و بايد با گام هاي استوارتر و همت مضاعف در امر تعليم و تربيت قدم برداشت.

وي در ادامه به ديدار خود با مقام معظم رهبري و رياست جمهوري طي هفته گذشته اشاره كرد و گفت: در اين ديدار طومار نوشته شده مردم لرستان براي در خواست ديدار با رهبر معظم انقلاب اسلامي تحويل دفتر ايشان داده شد.

حجت‌الاسلام ميرعمادي در ادامه از سفر سوم هيئت دولت به لرستان خبر داد و گفت: اين سفر قرار است به زودي به استان لرستان انجام گيرد.