حجت الاسلام سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر با اشاره به سفر سوم هیئت دولت به لرستان اظهار داشت: این سفر با رویکرد فرهنگی برگزار و در آن مسائل فرهنگی استان دنبال شد.

وی ضمن تقدیر و تشکر از حضور مردم ولایتمدار استان لرستان در مراسم استقبال از رئیس جمهوری عنوان کرد: بار دیگر مردم این استان عشق خود به دولت و رهبری را به نمایش گذاشتند و نشان دادند با وجود همه مشکلات در دفاع از انقلاب اسلامی، دولت و رهبری همیشه در صحنه حاضر هستند.

اولین مسئله مطرح شده در جلسه دولت معضل بیکاری بود

خطیب جمعه خرم آباد به برخی مسائل مطرح شده در این سفر اشاره کرد و یادآور شد: اولین نکته ای که در سفر دولت مطرح شد مسئله بیکاری در لرستان بود.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه لرستان نیازمند ایجاد فرصتهای شغلی زیادی است، خاطر نشان کرد: علاوه بر مسئله بیکاری، مشکلات فرهنگی استان نیز در این سفر مطرح شد.

وی با اشاره به ضعف زیرساختهای فرهنگی در استان بیان داشت: در این سفر تصمیمات خوبی در راستای ارتقا فضای کتابخانه ها، مساجد و حوزه های علیمه گرفته شد.

تصویب 44 میلیارد تومان بودجه در کارگروه فرهنگی

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد یادآور شد: در مجموع در جریان سفر هیئت دولت و در کارگروه فرهنگی تمام طرح ها و برنامه های فرهنگی که مد نظر بود مورد تصویب قرار گرفت و اعتبار مورد نیاز آن در نظر گرفته شد.

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به اینکه میانگین اعتبارات کارگروه فرهنگی 32 میلیارد تومان بوده است، بیان داشت: این در حالیست که با توجه رایزنی های انجام شده در جلسه کارگروه و طرح مشکلات استان در حوزه فرهنگی برای استان لرستان 44 میلیارد تومان مصوب شد.

وی همچنین به مصوبات جلسه هیئت دولت در جریان سفر به استان اشاره کرد و گفت: در این پروژه و طرح های زیادی در بخش های مختلف از جمله راهها، صنایع، راه آهن، عمران و... در نظر گرفته شد.

مصوبه کم نداریم، اجرا کم داریم!

خطیب جمعه خرم آباد با تاکید بر ضرورت اجرایی شدن مصوبات بیان داشت: ما برای توسعه استان مصوبه کم نداریم بلکه نیازمند اجرایی شدن مصوبات هستیم.

میرعمادی خاطر نشان کرد: در جلسه هیئت دولت نیز رئیس جمهوری بر ضرورت رفع موانع پیشرفت و تعالی استان تاکید کرد.
مسئولان استان اختلافات را کنار بگذارند

ایشان همچنین با اشاره به وظایف مردم و مسئولان در شرایط کنونی گفت: امروز ما وظیفه داریم با حفظ وحدت، همکاری و همدلی برای پیشرفت و تعالی استان لرستان دست به دست هم بدهیم و اختلافات را کنار بگذاریم.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه باید از قدرت و ظرفیتهای یکدیگر برای پیشرفت استان استفاده کنیم عنوان کرد: همچنین باید مسئولان پیگیری های لازم را برای تحقق اعتبار پروژه های تصویب شده انجام دهند.

مردم دیگر تحمل نمی کنند ببینند دولت مصوبه داده ولی مسئولان قدمی برنمی دارند

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه مسئولان باید برای تحقق مصوبات شب و روز نداشته باشند ادامه داد: مردم دیگر تحمل نمی کنند ببینند دولت بودجه داده و موانع را برداشته ولی مسئولان قدمی برای تحقق طرح ها و پروژه ها برنمی دارند.

وی خواستار همت و تلاش مضاعف مسئولان برای پیشرفت استان شد و بیان داشت: خوشبختانه فضای کاری خوبی در استان به وجود آمده و خواسته و پافشاری ما بر اجرای تک تک مصوبات دولت دور اول، دوم و سوم سفرهای استانی به لرستان است.