حجت الاسلام والمسلمين 'سيداحمد ميرعمادي' در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته خرم آباد در مصلاي الغدير شهر افزود: قيام مردم كشورهاي منطقه ناشي از بيداري اسلامي است كه در كشورها ايجاد شده و اين بيداري تا سرنگوني حكام ديكتاتور و بر پايي حكومت اسلامي در سطح منطقثه و جهان ادامه خواهد داشت .

نماینده ولی فقیه در لرستان اظهار داشت : قيام مردمي در كشورهاي منطقه به قدري سريع و قافلگيرانه است كه آمريكا ، رژيم غاصب صهيونيستي و ديكتاتورهاي منطقه
توان مقابله با آن را ندارند.

وي افزود: دشمنان اسلام به سركردگي آمريكا قصد دارند تا با هجوم دسته جمعي خود قيام مردم را در بحرين و ديگر كشورهاي منطقه سركوب نمايند غافل از اينكه قيام مردم جهان اسلام چون ريشه در بيداري امت اسلامي دارد تا سرنگوني ديكتاتورها ادامه خواهد داشت و شكست ناپذير است.

وي گفت: حركت مردم بحرين و ديگر كشورهاي خاورميانه چيزي جز اسلام خواهي نيست به همين منظور حكام ديكتاتور كشورهاي نظير ليبي و بحرين از زمين و هوا مردم مظلوم كشور خود را مورد تهاجم قرار داده اند.

حجت الاسلام والمسلمین ميرعمادي افزود: مردم اين كشورها دخالت تجاوزكارانه آمريكا و صهيونيست ها و برخي كشورهاي دست نشانده استكبار را نمي خواهند و اين ملتها متهم اصلي كشتار مردم بي دفاع را آمريكا و صهيونيست ها مي دانند.

امام جمعه خرم آباد افزود: تمام تلاش آمريكا و رژيم صهيونيستي در اين است كه قيام ها را سركوب يا منحرف نمايند و براي رسيدن به هدف شوم خود دست به هر كاري خواهند زد.

ایشان اظهار داشت: امروز در بحريني كه چند جزيره با يك ميليون نفر جمعيت است ، قيام مردم توسط لشكر كشي و تهاجم آل سعود و حمايت آمريكا با مشكل روبرو شده و علت اصلي اين تهاجم تنها به خاطر اين است كه نمي خواهند حكومتي نظير حكومت اسلامي ايران در اين كشور شكل بگيرد.

وي گفت: مردم بحرين با سردادن شعارهاي مذهبي و حسين حسين مي خواهند حكومت اسلامي را در كشور خود بر پا كنند اما جنايتكاران وهابي آل سعودي با لشكر كشي قصد سكوب آنان را دارند.

امام جمعه خرم آباد گفت: به طور حتم جوانان مومن بحريني در راه خود مصمم هستند و چنان درسي به اين وهابيون كور دل خواهند داد كه در تاريخ ماندگار شود و بحرين را به گودال و گورستاني براي وهابيون تبديل خواهند كرد.

خطيب جمعه خرم آباد در ادامه سخنان خود عيد نوروز و سال جديد را فرصتي براي تقويت نشاط و شادابي در مردم دانست و گفت: مردم بايد از اين ظرفيت براي ديدار با بزرگان، تفريح هاي سالم و گردش در طبيعت و مسافرت هاي زيارتي و تفريحي استفاده كنند و آداب و رسوم ملي و مذهبي را بجاي آورند.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: در اين ايام بايد از زياده روي ، پوشش لباس هاي غلط و نامناسب ، ميهماني هاي مختلط با نامحرم و تخريب محيط زيست وجنگلها پرهيز كرد تا آيين هاي ملي و مذهبي ايران تقويت شود.

حجت اسلام والمسلمين ميرعمادي همچنين با اشاره به تاكيد اسلام بر سلامت جسم و روان انسانها گفت: دين اسلام سلامت جسم و روح را از يكديگر جدا نمي داند به همين منظور بايد انسانها وظيفه دارند جسم و روح خود را هميشه سالم نگه دارند تا باعث شفا بخشي و آرامش در زندگي انسانها تقويت شود.