حجت الاسلام والمسلمين 'سيداحمد ميرعمادي' در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته خرم آباد، افزود: مقام معظم رهبري با درايت و دورانديشي امسال را سال 'جهاد اقتصادي' نامگذاري كردند تا زمينه مناسب و بستر لازم براي رفاه اقتصادي و آرامش و آسايش بيشتر مردم در سايه توسعه و شكوفايي اقتصاد كشور فراهم شود.

وي اظهار داشت: اين تدبير حكيمانه رهبر معظم انقلاب به جهانيان ثابت كرد كه تحريم هاي اقتصادي استكبار جهاني عليه ايران اسلامي نه تنها هيچ تاثيري بر روند فعاليت هاي اجرايي كشور نداشته بلكه موجب كار و تلاش بيشتر در راستاي شكست و ياس دشمنان نيز شده است.

امام جمعه خرم آباد افزود: به طور يقين تحقق اهداف و آرمان هاي اين نامگذاري هدفمند، موجب شكوفايي، توسعه و پيشرفت بيش از پيش ايران اسلامي در حوزه هاي اقتصادي و رفاه و آسايش بيشتر مردم خواهد شد.

نماينده ولي فقيه در لرستان گفت: نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران امروز به مرحله اي رسيده كه در همه ابعاد سياسي ، اجتماعي ، علمي و اقتصادي با كسب موفقيت ها و پيشرفت هاي بزرگ و اساسي به عنوان يك الگوي كامل و متمايز براي ملت هاي آزاده جهان شناخته مي شود.

ایشان تصريح كرد: مردم ايران اسلامي عنوان جهاد را مقدس مي دانند و در دوران انقلاب با عناوين جهاد در راه خدا ، جهاد سازندگي ، جهاد فرهنگي و علمي آشنايي كامل دارند و امسال نيز در عرصه جهاد اقتصادي موجب اعتلا و عظمت انقلاب و كشور خواهند شد.

حجت الاسلام و المسلمين ميرعمادي گفت: تحقق آرمان هاي جهاد اقتصادي نيازمند ابزار و امكاناتي است و بايد دراين راستا از تمامي ظرفيت هاي اقتصادي موجود در كشور به نحو مطلوب استفاده كرد.

وي برنامه ريزي مناسب براي انجام امور ، صرفه جويي اقتصادي ، مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد و همدلي و وحدت بين اقشار مختلف مردم و مسئولان را لازمه جهاد اقتصادي دانست و اظهار داشت: همه مردم و مسئولان بايد با تلاشي مضاعف در اين امر مهم مشاركت كنند.

نماينده ولي فقيه در لرستان افزود: انسانها به صورت ذاتي به دنبال اقتصاد و معيشت هستند و امروزه معيار قدرت ، پيشرفت هاي اقتصادي است و كشورهاي كه از لحاظ اقتصادي غني هستند مي توانند در عرصه هاي جهاني حضوري فعال داشته باشند.

امام جمعه خرم آباد در بخش ديگري از سخنان خود به حوادث اخير كشورهاي منطقه اشاره كرد و گفت: حركت انقلابي مردم منطقه با انگيزه ديني و اسلامي شكل گرفته ، اما استكبار جهاني با ترفندهاي مختلف قصد دارد مسير انقلاب ديني مردم را در كشورهاي منطقه منحرف كند.

ایشان اظهار داشت: موضع گيري خصمانه آمريكا براي مردم اين كشورهاي آشكار شده و اجازه نخواهند داد كه آمريكا به پشتيباني از ديكتاتورها اقدام به قتل عام مردم كند.

وي افزود: استكبار جهاني به سركردگي آمريكا تنها ادعاي دمكراسي دارد اما در عمل به قتل عام مردم مي پردازد تا مردم به خواسته خود نرسند.

میرعمادی تصريح كرد: دوران افول آمريكا آغاز شده و جايگاهي در بين مردم جهان ندارد و آمريكا با كشتار مردم و توهين به قرآن مجيد عمق كينه خود را از اسلام نمايان كرد و به همين لحاظ قدرت پوشالي آن به شكسته شده است.

آرشیو اخبار