حجت الاسلام والمسلمين سيد احمد ميرعمادي در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه خرم آباد در سخناني با اشاره به در پيش بودن ايام فاطميه اظهار داشت: فاطمه زهرا(س) پاره تن رسول گرامي اسلام و برترين زنان عالم است.

وي با تاکيد بر اينکه ايام فاطميه را بايد بزرگ بشماريم خواستار حضور پررنگ مردم در مراسم هاي عزاداري اين ايام شد.

ارتش مظهر قدرت جمهوري اسلامي ايران است

خطيب جمعه خرم آباد در بخش ديگري از سخنان خود با تبريک روز ارتش به دلاورمردان و ايثارگران اين عرصه، عنوان کرد: آنچه ارتش جمهوري اسلامي ايران را در ميان نيروهاي مسلح دنيا ممتاز مي سازد پايبندي به مسائل ديني و معنوي، دانش نظامي و ايمان قاطع در ميان افسران شجاع و دلير ارتش است.

حجت الاسلام ميرعمادي با بيان اينکه ارتش جمهوري اسلامي مظهر قدرت ايران است، خاطر نشان کرد: امروز با توجه به پيشرفتهاي چشمگير ارتش و آمادگي دفاعي در عرصه هاي گوناگون ارتش جمهوري اسلامي آماده پاسخگويي به هر گونه تهديد عليه کشورمان است.

وي با تاکيد بر اينکه ارتش ايران از جمله نيروهاي مسلح ممتاز در دنيا است، تصريح کرد: ارتش جمهوري اسلامي با پشتوانه ملت و شهداي گرانقدر مستحکم ايستاده و از عزت و کيان انقلاب اسلامي ايران دفاع مي کند.

سياست هاي خصمانه آمريکا در مقابل قيام هاي مردمي منطقه

نماينده ولي فقيه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در ادامه سخنان خود همچنين به تحولات منطقه اي و بيداري در کشورهاي مسلمان پرداخت و گفت: آنچه که امروز در منطقه تحت عنوان بيداري اسلامي در حال شکل گرفتن است متاثر از انقلاب اسلامي ايران مي باشد.

حجت الاسلام ميرعمادي با اشاره به انقلاب مردمي در کشور مصر عنوان کرد: اين کشور يکي از کشورهاي بزرگ منطقه است که تاثير زيادي در جهان اسلام دارد.

وي همچنين به حرکتهاي مردمي در بحرين، ليبي و حتي عربستان اشاره کرد و گفت: اين کشورها از جمله مناطق استراتژيک براي آمريکا به شمار مي روند که با توجه به اين امر آمريکا در مقابل تحولات شکل گرفته در اين کشورها سياست سرکوب قيام هاي مردمي و انحراف اين قيام ها را در پيش گرفته است.

شکنجه انقلابيون بحرين در پرتو حمايت آمريکا

خطيب جمعه خرم آباد با اشاره به حمايت هاي آمريکا از ديکتاتورهاي منطقه افزود: آمريکا به دنبال اين است که اگر هم قيامي در منطقه به پيروزي رسيد آن قيام را به نفع خودش مصادره کند.

حجت الاسلام ميرعمادي ايجاد درگيري در ميان مسلمانان را از ديکر راهبردهاي آمريکا در منطقه خواند و گفت: امروز ما در بحرين مشاهده مي کنيم که مردم انقلابي اين کشور در بدترين وضعيت قرار گرفته اند و رژيم آل خليفه با حمايت آمريکا نظاميان مزدور عربستان سعودي را براي قتل عام مردم وارد بحرين کرده است.

وي با اشاره به انجام بدترين شکنجه ها در مورد نيروهاي انقلابي بحرين در پرتو حمايت آمريکا يادآور شد: به طور قطع وعده الهي در زمينه پيروزي مسلمانان منطقه به ويژه مسلمانان شيعه تحقق خواهد يافت.

ضعف فرهنگ کار از جمله موانع تحقق رشد اقتصاد در لرستان است

نماينده ولي فقيه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش ديگري از سخنان خود به برگزاري نخستين هم انديشي براي تحقق جهاد اقتصادي در استان لرستان اشاره کرد و گفت: تشکيل کارگروه جهاد اقتصادي در استان يکي از اقدامات بسيار خوب در اين زمينه بود.

حجت الاسلام ميرعمادي تصريح کرد: در اين جلسه همه دست اندرکاران حوزه اقتصاد لرستان اعلام آمادگي کردند که امسال به منظور تحول و رشد اقتصادي حرکتي جهاد گونه داشته باشند.

وي بر ضرورت مشارکت مردم در تحقق شعار جهاد اقتصادي تاکيد کرد و بيان داشت: يکي از موانع اقتصادي در لرستان ضعف فرهنگ کار در اين استان است به طوري که همه جوانان به دنبال پشت ميز نشيني هستند.

خطيب جمعه خرم آباد با اشاره به واردات برخي اقلام اساسي کشور از خارج، عنوان کرد: اين در حاليست که لرستان ظرفيتهاي زيادي در زمينه توليد محصولات کشاورزي و دامي دارد.

ضرورت تغيير نگاه به حوزه اشتغال

حجت الاسلام ميرعمادي تصريح کرد: کشورهايي که توسعه اقتصادي پيدا کرده اند در اول راه نگاهشان را نسبت به حوزه اشتغال عوض کردند.

وي با تاکيد بر استفاده از ظرفيت فارغ التحصيلان کشاورزي، معدن و... در عرصه عمل، يادآور شد: اگر فرهنگ کار در لرستان تغيير نکند به طور يقين ما در عرصه اقتصادي به رشد مطلوب دست نخواهيم يافت.

نماينده ولي فقيه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد ادامه داد: بهبود فضاي کسب و کار و نگاه مثبت به اين حوزه زمينه ساز تقويت فرهنگ کار در استان خواهد شد.

آرشیو اخبار