حجت الاسلام والمسلمين سيد احمد ميرعمادي در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلاي الغدير اين شهر در سخناني با اشاره به روز شوراها، اظهار داشت: شوراهاي اسلامي شهر و روستا نمود مشارکت مردم در سرنوشت خودشان هستند.

وي تصريح کرد: لازم است کسانيکه در انتخابات شوراهاي اسلامي انتخاب مي شوند منافع مردم را به منافع خودشان ترجيح دهند و در راستاي خدمت به مردم گام بردارند.

امام جمعه خرم آباد با تاکيد بر رسالت شوراها در تسهيل امور مردم، عنوان کرد: تجربه چند سال فعاليت شوراها بايد در راستاي رفع مسائل و مشکلات مربوط به شهرها و روستاها مد نظر قرار گيرد.

بزرگترين عبادت از ديدگاه اسلام کار و تلاش است

حجت الاسلام ميرعمادي در ادامه سخنان خود به روز کار و کارگر اشاره کرد و بيان داشت: بزرگترين عبادت از ديدگاه اسلام کار و تلاش است.

وي با يادآوري اينکه در دين اسلام عرق کارگر مانند خون شهيد ارزشمند است، تصريح کرد: بايد در راستاي رفع مشکلات کارگران و پراخت به موقع حقوق اين قشر تلاش ويژه اي صورت گيرد.

خطيب جمعه خرم آباد با تاکيد بر اينکه هر کس در راستاي رشد و شکوفايي جامعه تلاش کند در رديف پيامبران قرار دارد، خاطر نشان کرد: بايد در راستاي عملياتي کردن طرح ارزشمند دولت مبني بر تعيين وضعيت نيروهاي قراردادي و شرکتي فعاليت لازم صورت گيرد.  

مبارزات سياسي استاد مطهري مملو از درس مقاومت است

حجت الاسلام ميرعمادي همچنين در ادامه سخنان خود به سالروز شهادت استاد مطهري و روز معلم اشاره کرد و گفت: علامه مطهري شخصيتي است که وجودش سراسر برکت براي انقلاب اسلامي ايران بود.

وي مبارزات سياسي استاد مطهري را مملو از درس مقاومت دانست و بيان داشت: اين عالم فرزانه در سراسر زندگي اش اخلاص داشت به طوريکه اعمال و رفتار وي تنها براي رضاي خداوند متعال بود.

نماينده ولي فقيه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد از استاد مطهري به عنوان معلمي گرانقدر و متفکري والامقام براي نظام و اسلام ياد کرد و گفت: منافقين کوردل وجود چنين شخصيتي را تاب نياورند و وي را به شهادت رساندند.

ارزش معلم به اين است که بين انسان و خداوند پيوند برقرار کند

حجت الاسلام ميرعمادي همچنين در ادامه به شان و منزلت معلم اشاره کرد و گفت: شرافت و مرتبه معلم زماني اهميت پيدا مي کند که بتواند شان خود را به وجود پيامبران الهي پيوند بزند.

وي با تاکيد بر اينکه تمام تلاشهاي علمي و عملي انسان مقدمه اي براي عبادت است، يادآور شد: ارزش معلم به اين است که بين انسان و خداوند پيوند برقرار کند.

خطيب جمعه خرم آباد معلمي را کاري بسيار والا و ارزشمند خواند و گفت: هنر معلم در اين است که دانش آموزان را به سوي کمال رهنمون سازد و ضمن تسخير دلهاي پاک دانش آموزان آنها را متوجه خداوند متعال کند.

حجت الاسلام ميرعمادي از معلم به عنوان جلوه اي از علم الهي ياد کرد و بيان داشت: کار معلمي کار شريف و ارزشمندي است و همه بايد قدردان اين قشر زحمت کش باشيم.

توطئه هاي دشمنان براي القا طرح حاکميت دوگانه در کشور

وي در ادامه سخنان خود به بيانات اخير رهبر معظم انقلاب پيرامون مسائل داخلي و خارجي اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبري با تدبير و دورانديشي که داشتند وزير اطلاعات را بر مسئوليت خودشان ابقا کردند در حاليکه رسانه هاي غربي با سوء استفاده از شرايط به وجود آمده، القا طرح حاکميت دوگانه در کشور را دنبال کردند.

نماينده ولي فقيه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به تبليغات و جنگ رواني دشمنان عليه ملت، دولت و نظام در اين رابطه، عنوان کرد: اين در حاليست که دشمنان غافل از همه مسائل هستند چرا که در نظام جمهوري اسلامي ايران همه قوا زير نظر ولايت فقيه قرار دارند و در صدور احکام قانوني خودشان زير چتر ولايت عمل مي کنند.

حجت الاسلام ميرعمادي با تاکيد بر اينکه رهبري در راس نظام قرار دارد، تصريح کرد: هر سه قواي مجريه، مقننه و قضائيه در انجام وظايف خود تحت نظر رهبري فعاليت مي کنند.

اقتدار همه شخصيتها در نظام در سايه تبعيت از رهبري است

ایشان خاطرنشان کرد: در نظام جمهوري اسلامي همه اقتدار و جايگاه شخصيت ها در تبعيت از فرمان ولايت فقيه است و ماباورمان بر اين است که همه تلاشها و کوشش ها در سايه ولايت ارزش پيدا مي کند.

خطيب جمعه خرم آباد با تاکيد بر اينکه همه ايثارگريها و خون شهدا در راه ولايت بوده است، تصريح کرد: همه ارزشهاي شکل گرفته در کشورمان در سايه حاکميت ولايت فقيه شکل گرفته است.

حجت الاسلام ميرعمادي افتخار نظام جمهوري اسلامي ايران را حرکت بر پايه اصل ولايت دانست و گفت: هر حکمي که از سوي ولايت فقيه صادر شود همه بايد سر تسليم فرود آوريم و مطيع دستورات رهبري باشيم.

وي يادآور شد: در صورتيکه حرکت آحاد مختلف مردم و مسئولان در مسير ولايت فقيه باشد دشمنان نمي توانند هيچ خللي در روند حرکت انقلاب ايجاد کنند.

مردم و مسئولين ايران اسلامي همگي مطيع رهبري هستند

 امام جمعه خرم آباد با اشاره به بيانات رهبر معظم انقلاب مبني بر ايستادگي بر آرمانهاي انقلاب، تصريح کرد: ما نيز اعلام مي کنيم که به تبعيت از رهبر فرزانه انقلاب در مواضع ايشان تا آخر و پاي جان ايستاده ايم.

حجت الاسلام ميرعمادي با اشاره به ولايت پذيري دولت، آحاد ملت و مسئولان، خاطر نشان کرد: مردم و مسئولين ايران اسلامي همگي مطيع رهبري هستند و اين امر همه توطئه هاي دشمنان را نقش بر آب کرده است.

 وي همچنين به سخنان رهبر معظم انقلاب در زمينه بيداري ايجاد شده در منطقه اشاره کرد و يادآور شد: موج اسلام خواهي شکل گرفته در منطقه روز به روز در حال قوي تر شدن است.

نماينده ولي فقيه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد ادامه داد: اين خيزش به برکت جمهوري اسلامي و رهنمودهاي رهبر فرزانه انقلاب و همچنين در سايه ايمان ملتها شکل گرفته است.

آرشیو اخبار