حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر در سخنانی با اشاره به آغاز ماه مبارک رجب، اظهار داشت: ماه رجب ماه خودسازی و آمادگی برای ورود به ماه ضیافت الهی است.

وی با بیان اینکه ماه رجب ماهی است که فرشتگان در آن بندگان را به غفران و رحمت الهی نوید می دهند، تصریح کرد: رجب ماه عبادت و توسل و بندگی است.

اعتکاف کلاس عبادت و محل معراج مومن است

خطیب جمعه خرم آباد با تاکید بر خواندن دعاهای مربوط به ماه مبارک رجب، تصریح کرد: ماه رجب ماه صفا دادن دل، اعتکاف و خلوت کردن با خداوند است.

حجت الاسلام میرعمادی از اعتکاف به عنوان کلاس درس بندگی خدای متعال یاد کرد و گفت: اعتکاف کلاس عبادت و محل معراج مومن است.

وی خواستار حضور پرشور مردم در آئین اعتکاف شد و بیان داشت: باید از این فرصت برای جلا دادن روح استفاده کرد.

حجت الاسلام میرعمادی همچنین با اشاره به ولادت حضرت علی(ع) در ماه مبارک رجب، تصریح کرد: ما باید از عدالت، عبادت و بصیرت امیرالمومنین درس بگیریم.

تقدیر از حضور خالصانه و آگاهانه مردم در مراسم سالگرد ارتحال امام

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از حضور خالصانه و آگاهانه مردم در مراسم سالگرد ارتحال امام، عنوان کرد: حضور پرشور و باشکوه مردم در این مراسم نشان داد که مردم ایران اسلامی همچنان بر سر راه امام و تبعیت از رهبری محکم ایستاده اند.

حجت الاسلام میرعمادی همچنین به بیانات ارزشمند رهبر معظم انقلاب در مراسم سالگرد ارتحال امام اشاره کرد و گفت: ایشان در سخنان خود شاخصه های راه امام را ترسیم کردند.

وی عقلانیت، معنویت و عدالت را از جمله این شاخصه ها برشمرد و بیان داشت: مکتب اسلام، مکتب عقلانیت، معنویت و عدالت است.

برخی تلاش می کنند راه امام را منحرف کنند

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه برخی تلاش می کنند راه امام را منحرف کنند، افزود: مقام معظم رهبری زمانی بر روی موضوع فتنه تاکید داشتند و امروز از مقوله انحراف سخن می گویند که این امر نشان دهنده اهمیت بصیرت در این برهه زمانی است.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه فتنه و انحراف هر دو، دو لبه یک قیچی هستند تصریح کرد: هدف هر دو این جریانها مقابله با ولایت است لذا باید همه اقشار هوشیار باشند که مبادا انحرافی در مسیر مستقیم حرکت ملت ایجاد شود.

سقوط دیکتار یمن هشداری برای دیگر دیکتاتورهای منطقه

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود به سقوط دیکتاتور یمن اشاره کرد و گفت: با سقوط دومین دیکتاتور منطقه بعد از حسنی مبارک می توان ترسیم روشنی از آینده منطقه داشته باشیم.

حجت الاسلام میرعمای با تاکید بر اینکه به زودی دیگر دیکتاتور های منطقه از جمله پادشاه بحرین و دیکتاتور تونس به فضل الهی یکی پس از دیگری سقوط خواهند کرد، یادآور شد: بیداری شکل گرفته در منطقه به طور قطع تا قلب اروپا خواهد رسید و ما شاهد سرنگونی رژیم صهیونیستی نیز در منطقه خواهیم بود.

مجروح شدن روحانی ناهی از منکر در شان جامعه اسلامی نیست

خطیب جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود به مجروح شدن روحانی ناهی از منکر در تهران اشاره کرد و گفت: وضعیت به وجود آمده برای این روحانی در جامعه اسلامی ما بسیار زشت است.

وی با بیان اینکه حرکت این روحانی در راستای غیرت اسلامی و حفظ ناموس بوده است، یادآور شد: موضوع پیش آمده زیبنده جامعه اسلامی و انقلاب ما نیست.

حجت الاسلام میرعمادی خواستار حساسیت مسئولین نسبت به این موضوع شد و بیان داشت: ما از نیروی انتظامی می خواهیم با جدی گرفتن طرح امنیت اجتماعی از تکرار چنین حوادثی به طور جدی جلوگیری کند.

آرشیو اخبار