حجت الاسلام والمسلمين سيد احمد ميرعمادي در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلاي الغدير اين شهر در سخناني با اشاره به ولادت امام علي(ع) و روز پدر، اظهار داشت: پدر و مادر دو سرمايه گرانبها هستند که نگه داشتن حرمت آنها لازم است.

وي به اثرات دعاي خير پدر و مادر اشاره کرد و بيان داشت: احسان و نيکي به پدر و مادر واجب است و پدران نيز فرزندان خود را هر چند که ناخلف هم باشند بايد از دعاي خير خود بي نصيب نگذارند.

يکي از ارکان پيشرفت اقتصادي کشور بخش کشاورزي است

خطيب جمعه خرم آباد همچنين در ادامه سخنان خود به سالروز تشکيل جهاد سازندگي به فرمان امام خميني(ره) اشاره کرد و بيان داشت: از روزهاي ابتدايي انقلاب حضرت امام بر ضرورت تقويت بخش کشاورزي تاکيد زيادي داشتند.

حجت الاسلام ميرعمادي با تاکيد بر اينکه يکي از ارکان پيشرفت اقتصادي کشور بخش کشاورزي است، بيان داشت: هدف در توسعه و تقويت اين بخش رسيدن به مرز خودکفايي در توليد محصولات کشاورزي، باغي و دامي است.

وي با اشاره به نامگذاري امسال به نام سال جهاد اقتصادي، عنوان کرد: يکي از بخش هايي که بايد براي تحقق شعار امسال در آن با روحيه جهادي کارها را به پيش برد بخش کشاورزي است.

ضرورت بکارگيري فارغ التحصيلان روي زمينهاي کشاورزي

نماينده ولي فقيه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به تعداد زياد فارغ التحصيلان کشاورزي در لرستان، بيان داشت: بايد اين فارغ التحصيلان به همت مسئولان به بخش کشاورزي ورود پيدا کنند و سر زمين هاي کشاورزي حاضر شوند.

حجت الاسلام ميرعمادي با تاکيد بر اينکه ساختار جهاد کشاورزي به لحاظ اداري بايد کوچک شود، بيان داشت: بايد مسئولان و فارغ التحصيلان فعاليت خود را بر روي اراضي کشاورزي متمرکز کنند.

تبليغات اسلامي فعاليت مفيد و موثري داشته است

وي همچنين به يکم تيرماه سالروز اطلاع رساني ديني اشاره کرد و بيان داشت: سازمان تبليغات اسلامي در اين زمينه فعاليت مفيد و موثري داشته است که اين امر جاي تقدير دارد.

نماينده ولي فقيه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکيد بر ضرورت سرمايه گذاري در اين بخش، عنوان کرد: دشمنان هر جا که خللي را ديده اند در آنجا نفوذ فرهنگي پيدا کرده اند و در هر جايي که ما شاهد نفوذ دشمنان هستيم بايد بدانيم که آنجا خلل ديني وجود داشته است.

حجت الاسلام ميرعمادي با تاکيد بر اينکه براي ترويج و تبليغ دين نيازمند همکاري دهياران، بخشداران و فرمانداران هستيم، تصريح کرد: قريب به سه هزار روستا در لرستان وجود دارد که بايد کار تبليغ دين در آنها صورت گيرد.

وي با تاکيد بر اينکه از زمان آغاز غيبت کبرا روحانيت همواره با مردم و در کنار آنها بوده است، تصريح کرد: انتظار اين است که وقتي يک مبلغ در شهر يا روستا کار تبليغ را انجام مي دهد مردم هم به او کمک کنند.

خطيب جمعه خرم آباد با اشاره به مشکلات روحانيون در انجام امر تبليغ، بيان داشت: متاسفانه همکاري و کمک مردم به روحانيون در اين زمينه مقداري ضعيف است که اين بايد تقويت شود.

انتظار مردم براي حضور فعال نيروي انتظامي در برخورد با اراذل و اوباش

حجت الاسلام ميرعمادي در ادامه سخنان خود به آغاز طرح ارتقا امنيت اخلاقي توسط نيروي انتظامي اشاره کرد و گفت: اقدام نيروي انتظامي براي اجراي اين طرح در ايام تابستان قابل تقدير است.

وي با اشاره به نارضايتي مردم از مزاحمت هايي که در خيابان و ساير اماکن توسط اراذل و اوباش ايجاد مي شود، تصريح کرد: مردم انتظار دارند که با اينگونه مزاحمت ها و ديگر موارد چون مواد فروشي، قاچاق و ... برخورد شود.

کم کاري برخي دستگاهها در زمينه انجام وظايف خود پيرامون حجاب

نماينده ولي فقيه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکيد بر اينکه مسئله حجاب و عفاف يک مسئله فرهنگي است، تصريح کرد: براي رفع مشکلات موجود در اين بخش بايد 26 دستگاه همکاري داشته باشد که ما شاهد هستيم که برخي از دستگاهها نه تنها همکاري نکرده اند بلکه به وضعيت بانوان شاغل در اين ادارات نيز توجهي صورت نمي گيرد.

حجت الاسلام ميرعمادي تصريح کرد: بايد همه دستگاهها براي نهادينه کردن امنيت اخلاقي در جامعه همکاري و تلاش داشته باشند.
جنايتهاي منافقين براي نسل جوان بازخواني شود

وي همچنين در ادامه سخنان خود به جنايات هاي منافقين در کشورمان اشاره کرد و بيان داشت: تعداد زيادي از عزيزان ما در طول سالهاي طي شده از پيروزي انقلاب اسلامي به دست منافقين شهيد، جانباز و يا مجروح شده اند.

خطيب جمعه خرم آباد با تاکيد بر اينکه بايد چهره هاي پليد و جنايکار منافقين براي نسل جوان آشکار شود، بيان داشت: جنايت هاي صورت گرفته توسط منافقين عليه اقشار مختلف از شهداي محراب گرفته تا مردم شرکت کننده در نماز جمعه و ترورهاي خياباني بايد براي نسل جوان و نوجوان کشورمان بازخواني شود.

حجت الاسلام ميرعمادي تصريح کرد: بايد با برگزاري يادواره هاي مختلف شهداي کشورمان که به دست منافقين به شهادت رسيده اند را معرفي و پرده از چهره آمريکاي جنايتکار برداشت.

آرشیو اخبار