حجت الاسلام  والمسلمین سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلای الغدیر خرم آباد در سخنانی ضمن دعوت همگان به تقوای الهی، اظهار داشت: دردهای دل انسان با تقوا آرامش پیدا می کند.

وی همچنین به سالروز سوء قصد به جان مقام معظم رهبری توسط منافقین اشاره کرد و گفت: منافقین هنوز این کینه را نسبت به رهبری در دل دارند اما خدای متعال این نعمت را برای ما حفظ کرده است تا ذخیره ای برای انقلاب ما و امیدی برای همه مستضعفان جهان باشد.

توطئه دشمنان برای ترویج فساد اخلاقی و اعتیاد در میان جوانان

خطیب جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود به روز جهانی مواد مخدر اشاره کرد و گفت: فساد اخلاقی و مسئله اعتیاد جوانان ما را به نابودی می کشاند.

حجت الاسلام میرعمادی یکی از توطئه های دشمنان برای نابودی نسل جوان را مواد مخدر دانست و بیان داشت: دشمنان ما تلاش می کنند که با مواد مخدر و ترویج شهوات نفسانی جامعه را آلوده کنند و جوانان کشورمان را از رشد و ترقی بازدارند.

وی با تاکید بر اینکه خانواده ها و جوانان باید در مواجهه با توطئه های دشمنان هوشیار باشند، بیان داشت: باید برای مقابله با این توطئه ها منابع دینی و اخلاقی جامعه تقویت شود.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد راه مبارزه با مواد مخدر را تقویت باور مردم و جوانان دانست و گفت: نماز و تقویت باورهای اعتقادی و دینی بازدارنده انسان از آلودگی ها است.

حجت الاسلام میرعمادی تصریح کرد: برای مقابله با انحرافات، منکرات و پدیده اعتیاد باید علاوه بر برخوردهای فیزیکی در راستای تقویت اراده، معرفت و اخلاق در جامعه تلاش شود.

شهید بهشتی به لحاظ قدرت اراده و مدیریت ممتاز بوده است

وی در بخش دیگری از سخنان خود به سالروز هفتم تیر و شهادت آیت الله بهشتی و 72 تن از یاران وفادار انقلاب اشاره کرد و گفت: بهشتی یک چهره برجسته در میان انقلابیون در ایران بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه شهید بهشتی به لحاظ قدرت اراده و مدیریت ممتاز بوده است، ادامه داد: کسی نمی تواند انکار کند که شهید بهشتی یک انسان مخلص بود که برای حفظ مبانی دین در برابر منافقین ایستادگی کرد.

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به ایستادگی شهید بهشتی در برابر جریان انحرافی وقت، تصریح کرد: آیت الله بهشتی در برابر این جریان انحرافی که تازه پا گرفته بود ایستاد و نسبت به خطرات این جریان برای نظام جمهوری اسلامی ایران هشدار داد.

منحرفین برای انحراف آرمانهای امام نقشه های فراوانی دارند

وی با بیان اینکه امروز منحرفین برای انحراف آرمانهای امام(ره) نقشه های فراوانی دارند، عنوان کرد: منحرفین جریانهایی وابسته به بیگانگان هستند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد تصریح کرد: جریان انحرافی بداند که هنوز در این مملکت بهشتی ها، مطهری ها و چمران هایی هستند که برابر آنها بایستند و مقاومت کنند.

حجت الاسلام میرعمادی یادآور شد: باید توجه داشته باشیم که این کسانی که روزی خود را انقلابی نشان می دادند امروز مشخص شد که این افراد به این حرفها اعتقاد و باور نداشته اند و چهره نفاق خود را نشان دادند و مردم ما هوشیار شدند.

اجرای عدالت و برقراری امنیت مهم ترین انتظار مردم از قوه قضائیه

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به هفته قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: قوه قضائیه به عنوان یک قوه مستقل مسئول حفظ جان و مال و آبروی مردم است و تاکنون نیز برنامه های خوبی را عملیاتی کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه مردم یکسری انتظارات از دستگاه قضایی دارند، عنوان کرد: اجرای عدالت و برقراری امنیت در جامعه یکی از مهم ترین این انتظارات است.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه مردم می خواهند دستگاه قضایی مجری عدالت باشد، یادآور شد: دستگاه قضایی باید با کسانی که به امنیت اقتصادی، اجتماعی و اخلاقی جامعه تعرض می کنند برخورد جدی و قاطع داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه قاطعیت زیبنده دستگاه قضایی است، خواستار برخورد جدی و قاطع دستگاه قضایی با مفسدان اقتصادی و مخلان امنیت اخلاقی جامعه شد.
بعثت پیامبر گرامی اسلام اسرار فراوانی در خود دارد

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به سالروز مبعث پیامبر گرامی اسلام پرداخت و گفت: خداوند برای رساندن انسان به سعادت دنیا و آخرت پیامبران را مبعوث کرده است.

حجت الاسلام میرعمادی از روز بعثت پیامبر گرامی اسلام به عنوان روزی بزرگ یاد کرد و یادآور شد: این بعثت اسرار فراوانی در خود دارد.

سالروز شهادت امام هفتم شیعیان از دیگر مباحثی بود که خطیب جمعه خرم آباد در خطبه های این هفته نماز جمعه به آن پرداخت و بیان داشت: امام صادق(ع) اسوه علم، تقوا، زهد و دیانت بوده است.

آرشیو اخبار