حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در سخنانی با اشاره به در پیش بودن ماه شعبان، اظهار داشت: ماه شعبان ماه همه خوبیهاست.

وی از شعبان به عنوان ماه امید ها و آرزوها یاد کرد و گفت: در این ماه ما ولادت مسعود حضرت بقیه الله را داریم که امیدی برای جامعه بشری است.

خطیب جمعه خرم آباد با اشاره به قرار داشتن ولادت سه امام معصوم در ماه شعبان، یادآور شد: در این ماه نباید از اعمال شعبان به ویژه مناجات شعبانیه غافل شد.

شهدای محراب دلیل بر حقانیت راه ملت ایران هستند

نماینده ولی فقیه در استان لرستان در ادامه سخنان خود به سالروز شهادت آیت الله صدوقی چهارمین شهید محراب اشاره کرد و گفت: این حادثه و دیگر حوادث مشابه نشان دهنده خباثت و پستی منافقان کوردل است.

حجت الاسلام میرعمادی ادامه داد: شهدای محراب در حقیقت دلیل بر حقانیت راه ملت ایران هستند.

وی با بیان اینکه نماز جمعه به برکات خون این شهدا زنده و پایدار است، افزود: آنچه قابل تامل است حمایت استکبار جهانی از اینگونه ترورها و جنایات است.

خطیب جمعه خرم آباد با اشاره به حمایت آمریکا از منافقین کوردل، افزود: هر کجا تروری رخ دهد به طور قطع دست آمریکای جنایتکار پشت پرده آن قرار دارد.

ریشه اصلی تروریست در دنیا آمریکا است

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه فهرست ترورها و جنایتهای آمریکا در دنیا یک فهرست طولانی است، عنوان کرد: در همین کشورمان جنایاتی که آمریکایی ها با حمایت از منافقین در زمینه ترور و عملیات های جنایتکارانه انجام دادند نمونه ای از خوی جنایتکارانه استکبار جهانی است.

وی با اشاره به حوادثی چون سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران در خلیج فارس و شهادت 298 مسافر بی گناه، افزود: حوادث اینچنینی و کشتار مردم بی دفاع عراق، فلسطین و افغانستان همه در سایه حمایت آمریکا رخ داده است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان  از حمایت آمریکا از رژیم صهیونیستی به عنوان یکی دیگر از مصادیق جنایتکار بودن آمریکا یاد کرد و گفت: ریشه اصلی تروریست در دنیا آمریکا و ایادی آن است که راه مقابله به تروریست قطع کردن دست آمریکا و سقوط استکبار جهانی است.

ضرورت حمایت از نویسندگان لرستانی

ایشان همچنین در ادامه سخنان خود به روز قلم اشاره کرد و گفت: در لرستان نویسندگان زیادی وجود دارد ولی متاسفانه مورد بی مهری قرار گرفته اند.

 وی از مسئولان و متولیان این امر خواست با حمایت بیشتر از نویسندگان و فکر و قلم آنها زمینه شکوفایی این حوزه را در لرستان فراهم آورند.

سپاه پاسداران مظهر پایداری است

نماینده ولی فقیه در استان لرستان در بخش دیگری از سخنان خود به سالروز ولادت حضرت امام حسین(ع) و روز پاسدار اشاره کرد و بیان داشت: سپاه پاسداران مظهر پایداری و تجلیگاه ارزشهای انقلابی و اسلامی است.

حجت الاسلام میرعمادی از سپاه پاسداران به عنوان نهادی انقلابی یاد کرد و گفت: پاسداران انقلاب در راه دفاع از انقلاب اسلامی، کیان ایران اسلامی و رهبری انقلاب هیچ حد و مرزی نمی شناسند.

وی از سرکوب ضد انقلاب، خنثی کردن فتنه سال 88 و معرفی جریان انحرافی به عنوان برخی از دستاوردهای سپاه یاد کرد و گفت: همچنین سپاه پاسداران در عرصه جنگ نرم ورود پیدا کرده و با قدرت از مرزهای عقیدتی کشور دفاع کرده است.

برجستگی ویژه سپاه پاسداران تبعیت از رهبری انقلاب است

خطیب جمعه خرم آباد برجستگی ویژه سپاه پاسداران را تبعیت از رهبری انقلاب دانست و بیان داشت: همین عنصر موجب سلامت و قوام این نهاد انقلابی شده است.

وی با تاکید بر اینکه سپاه هر جا که نیاز باشد حاضر است، یادآور شد: نمونه این حضور همیشه در صحنه سپاه مرزداری فرزندان دلاور و شجاع لرستان در مرزهای استان کردستان است.

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به بازدید از فعالیت نیروهای تیپ حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان در مرزهای استان کردستان در هفته گذشته، افزود: نیروهای لرستانی با شهامت کامل از مرزهای کشورمان پاسداری می کنند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در پایان سخنان خود به هفته مالیات اشاره کرد و بیان داشت: پرداخت مالیات در نظام جمهوری اسلامی یک امر الزامی، شرعی و قانونی است.

ایشان با یادآوری اینکه بخشی از بودجه استان از محل مالیات تامین می شود خواستار مشارکت آحاد مختلف مردم در پرداخت مالیات شد.

آرشیو اخبار