حجت الاسلام سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نمازجمعه خرم آباد در مصلی الغدیر این شهر ضمن دعوت همگان به تقوای الهی اظهار داشت: انسان با تقوا به خداوند متعال نزدیک می شود.

وی همچنین با اشاره به میلاد یگانه منجی عالم بشریت افزود: شیعه به لحاظ اینکه از همه جزئیات موعود مطلع است دارای یک امتیاز ویژه ای است.

پیرامون مهدویت کار عالمانه صورت گیرد

خطیب جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه مسئولیت بسیار سنگینی بر عهده شیعیان قرار دارد، یادآور شد: دنیا چشم انتظار ظهور مهدی موعود است و ما باید پیرامون مهدویت کار عالمانه انجام دهیم.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر ضرورت دوری از خرافه گرایی در زمینه مهدویت بیان داشت: ما باید ابعاد وجودی انسان کاملی که تحقق بخش قیام موعود است را به دنیا معرفی کنیم.

وی ادامه داد: ما نباید با استفاده از برخی علائم غیرقطعی ظهور مهدی موعود بگوییم که ظهور نزدیک است چرا که برخی از علائم ذکر شده در منابع تاریخی قطعی و برخی دیگر غیرقطعی است و ممکن است طرح آنها موجب سست شدن اعتقاد مردم شود.

برای نماز جمعه اهمیت فوق العاده ای قائل شویم

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود به سالروز اقامه اولین نماز جمعه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی نعمت بزرگ نماز جمعه در جامعه محقق شد و امروز در سراسر میهن اسلامی نماز جمعه با شکوه هرچه بیشتر برگزار می شود.

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به اقامه اولین نماز جمعه توسط آیت الله طالقانی عنوان کرد: در روایات بسیاری از ائمه معصومین بر ضرورت حضور در نماز جمعه تاکید شده است که باید این موضوع مورد توجه همه مردم و مسئولان قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه ما باید برای نماز جمعه اهمیت فوق العاده ای قائل شویم، افزود: نماز جمعه پایگاه وحدت، اخوت و برادری است و حضور پرشور مردم در این پایگاه توطئه های دشمنان را خنثی خواهد کرد.

نمازجمعه میدان جهاد با نفس و جهاد با دشمن است

خطیب جمعه خرم آباد اقتدار و سربلندی امروز ایران اسلامی را مرهون اقامه با شکوه نمازجمعه دانست و بیان داشت: نماز جمعه میدان جهاد با نفس و جهاد با دشمن است.

حجت الاسلام میرعمادی از نماز جمعه به عنوان مهم ترین پایگاه فرهنگی جامعه یاد کرد و افزود: پایگاه نماز جمعه محلی برای آگاهی بخشی سیاسی به آحاد مختلف مردم است.

وی با اشاره به دایر بودن 12 نماز جمعه در شهرهای مختلف استان لرستان یادآور شد: همچنین در این 12 نقطه عملیات ساخت مصلاها به عنوان پایگاه و مرکز دینی هر شهر در دست انجام است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تقدیر از تلاش های مسئولان به ویژه استاندار لرستان در راستای احداث مصلاها ادامه داد: فعالیت برای احداث مصلاها به عنوان مراکز تقوا و آگاهی دارای برکات بیشماری است.

حجت الاسلام میرعمادی همچنین از رسانه ها و صدا و سیما به خاطر انتشار اخبار نماز جمعه تقدیر کرد و بیان داشت: تلاش استاندار لرستان برای احداث و توسعه مصلاها در استان قابل تقدیر است.

عملیات مرصاد جلوه ای از شجاعت رزمندگان اسلام

وی در بخش دیگری از سخنان خود به سالروز عملیات مرصاد اشاره کرد و یادآورشد: عملیات مرصاد جلوه ای از شجاعت و ایثار رزمندگان اسلام در مقابل منافقین بود.

خطیب جمعه خرم آباد ادامه داد: رزمندگان ما در این عملیات مهم درس فراموش نشدنی به منافقین دادند و از کیان و اقتدار کشورمان دفاع کردند که باید یاد این شهدا گرامی داشته شود.

آرشیو اخبار