حجت الاسلام  والمسلمین سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر در سخنانی با اشاره به آغاز ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: این ماه مبارک فرصتی استثنایی برای تبدیل صفات ناپسند انسانی به صفات حسنه است.

وی از ماه مبارک رمضان با عنوان ماه تمرین عبودیت و تهذیب نفس یاد کرد و بیان داشت: روزه در میان عبادات مانندی ندارد و دارای اثرات و برکات فراوانی است.

ضرورت برخورد قاطع با تظاهر به روزه خواری

خطیب جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه حرمت ماه مبارک رمضان باید حفظ شود تصریح کرد: هیچ کس حق ندارد به بهانه ناتوانی تظاهر به روزه خواری کند.

حجت الاسلام میرعمادی ادامه داد: دستگاه قضایی و نیروی انتظامی باید با متظاهران به روزه خواری و کسانی که حرمت ماه مبارک رمضان را حفظ نمی کنند برخورد قاطع داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه باید ظاهر جامعه اسلامی حفظ شود عنوان کرد: ما از همه کسانی که به هر دلیلی توان گرفتن روزه ندارند انتظار داریم که ضمن حفظ حرمت ماه مبارک رمضان طوری رفتار کنند که مومنان آزرده خاطر نشوند.
نهضت مشروطه درسهای فراوانی دارد

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود به سالروز نهضت مشروطه اشاره کرد و گفت: مشروطه یکی از وقایع انقلاب اسلامی است که عبرت ها و پیام های فراوانی در خود دارد.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه نباید هرگز از دشمن غفلت کرد یادآور شد: باید همواره وحدت خودمان را حفظ کنیم چرا که دشمن در نهضت مشروطه با از بین بردن وحدت میان گروه ها در آنها نفوذ کرد تا جایی که شیخ فضل الله نوری بالای دار رفت.

وی با تاکید بر اینکه امروز نیز همه ما وظیفه داریم که وحدت را در جامعه حفظ کنیم ادامه داد: نیروهای خودی و اصولگرایان باید در شرایط کنونی وحدت خودشان را حفظ کنند.

حفظ وحدت در تمام سطوح جامعه یک وظیفه بزرگ است

خطیب جمعه خرم آباد تصریح کرد: حفظ وحدت در تمام سطوح جامعه یک وظیفه بزرگ است.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه اگر اختلاف وجود داشته باشد مشکلات مردم افزایش خواهد یافت، یادآور شد: شرط رفع مشکلات مردم فعالیت در سایه وحدت است.

وی خواستار کنار گذاشتن خودخواهی ها درمیان آحاد مختلف مسئولان شد و گفت: باید دست به دست هم بدهیم و به مردم خدمت کنیم.

حجت الاسلام میرعمادی افزود: سرلوحه قرار دادن فرامین و دستورات مقام معظم رهبری در سایه وحدت مردم و مسئولان زمینه ساز اعتلای جمهوری اسلامی ایران در دنیا خواهد شد.

خبرنگاری شغلی پر معنا و در عین حال پردردسر

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود به شهادت محمود صارمی اشاره کرد و گفت: شهید صارمی شهیدی است که با شجاعت در راه اطلاع رسانی قدم برداشت اما دشمنان تاب انتشار حقایق را نداشتند و او را به شهادت رساندند.

حجت الاسلام میرعمادی از خبرنگاری به عنوان شغلی پر معنا و در عین حال پردردسر یاد کرد و بیان داشت: تمام تلاش یک خبرنگار انتشار سریع، صحیح و شفاف اخبار است.

وی خبرنگاران را سرمایه و غنیمتی در راستای توسعه استان دانست و یادآور شد: مسئولان باید از خبرنگاران حمایت و پشتیبانی کنند و بستر را به گونه ای فراهم آورند که اصحاب رسانه بتواند ضمن اطلاع رسانی از خدمات، حقایق و مشکلات مردم را نیز بیان کنند.

خطیب جمعه خرم آباد از خبرنگاران به عنوان سربازانی یاد کرد که روند توسعه استان را دیده بانی می کنند، ادامه داد: خبرنگاران لرستانی بسایر سخت کوش و فعال هستند و نقش تاثیر گذاری در پیشرفت و آبادانی استان دارند.

سرنوشت دیکتاتور مصر نمودی از پایان سیاسی دیکتاتورهای وابسته به غرب

حجت الاسلام میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود به سرنوشت دیکتاتور مصر اشاره کرد و گفت: محاکمه آخرین فرعون مصر آن هم در درون قفس آهنین و با آن وضعیت آشفته بسیار عبرت آموز است.

وی با تاکید بر اینکه سرنوشت دیکتاتور مصر نمودی از پایان سیاسی دیکتاتورهای وابسته به غرب است، عنوان کرد: دیگر دیکتاتورهای وابسته به غرب باید از سرنوشت صدام و حسنی مبارک درس بگیرند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه وضعیت آمریکا و سران دیکتاتور آمریکایی نیز بهتر از این نیست، یادآور شد: امروز آمریکا در شدید ترین بحران اقتصادی قرار گرفته و بدهکار ترین کشور دنیا است.

آرشیو اخبار