حجت‌الاسلام والمسلمين «سيداحمد ميرعمادی»، نماينده ولی‌فقيه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد در جمع نمازگزاران جمعه خرم‌آباد در مصلای الغدير اين شهر با گرامی‌داشت سالروز ولادت امام حسن مجتبی(ع) و روز اكرام ايتام، با تأكيد بر اينكه نبايد از بركات روزهای ماه رمضان غافل شد، اظهار كرد: ايام رمضان بهترين اوقات برای استغفار است.

وی با بيان اينكه تقوا و استغفار موجب در امان ماندن از شر شيطان می‌شود، افزود: همچنين در ماه مبارك رمضان بايد با اقتدا كردن به سيره امام حسن مجتبی(ع) به فكر نيازمندان و فقرا باشيم.

خطيب جمعه خرم‌آباد با تأكيد بر اينكه هر كمكی كه به ايتام شود باز هم كم است، بيان كرد: ماه رمضان فرصتی ارزشمند برای كمك به نيازمندان و فقرا است.

حجت‌الاسلام ميرعمادی همچنين به وضعيت مسلمانان قحطی زده سومالی اشاره كرد و گفت: متأسفانه امروز مردم اين كشور وضعيت بدی دارند كه ريشه آن استعمار و استكبار بوده كه معادن و ذخاير آن‌ها را استثمار كرده است.

نماينده ولی‌فقيه در لرستان در بخش ديگری از سخنانش با اشاره به ديدار مسئولان نظام با رهبر معظم انقلاب اسلامی تصريح كرد: رهنمودهای حكيمانه و سخنان بسيار مهم مسير آينده كشور را ترسيم كردند.

وی افزود: در اين سخنان بسيار مهم بايد توجه داشت كه شرايط نظام را مدنظر داشته باشيم و بيداری اسلامی كه منبع آن انقلاب اسلامی بوده در يك چنين شرايطی فرصتی برای برنامه‌ريزی تلاش و كوشش است.

امام جمعه خرم‌آباد گفت: رهبر معظم انقلاب در اين ديدار به مسئولان نظام فرمودند، بايد نقاط ضعف و قوت را در كنار هم ببينيد زيرا نقاط قوت يك ظرفيت بسيار بزرگی برای پيشرفت و تعالی است و نقاط ضعف مردم را دچار يأس می‌كند، نقاط منفی را در الويت كاری خود قرار داده و سياه كاری نكنيد.

حجت‌الاسلام ‌ميرعمادی تصريح كرد: سخنان رهبر فرزانه انقلاب منشوری حكيمانه برای مسئولان و تحليل نمايان اوضاع كشور است و ما همه بايد با وحدت و اتحاد نگاه واقع‌بينانه برای عمران و آبادی جامعه و كشور تلاش و نگاه‌های سياسی، حزبی، جناحی و مطلق‌گرايی را كنار بگذاريم زيرا اين‌ها مانع پيشرفت هستند.

وی با بيان اين‌كه در ارزيابی‌های خود بايد واقع بينانه عمل كرده، نگاه حزبی و مطلق‌گرايی را كنار گذاشت و گفتمان واقع بينی را در جامعه ترويج داد، افزود: درك و ارزيابی صحيح شرايط و وضعيت كشور بايد براساس شرايط منطقه‌ای و جهانی باشد تا ضمن بررسی نقاط ضعف و قوت، بتوان تحليل واقع بينانه‌ای از شرايط داشته باشيم.

نماينده ولی‌فقيه در لرستان، حركت ملت‌ها را ناشی از بيداری آنان و تأثيرپذيری از انقلاب اسلامی ايران دانست و گفت: ملت‌های بيدار منطقه به زودی چنان سيلی محكمی به استكبار جهانی خواهند زد كه تا ابد آن را فراموش نكند.

ایشان در بخشی از سخنانش با اشاره به اينكه وضعيت آمريكا، انگليس و رژيم صهيونيستی اين سه ضلع مثلث شوم شرارت و محور تروريسم بين‌المللی در خور توجه است، اظهار كرد: امروز در انگليس قيام گسترده‌ای شروع شده است و مردم حركت كرده‌ و در حال اعتراض ‌هستند.

 وی افزود: دولت انگليس به شدت در حال سركوب كردن اعتراضات مردم اين كشور بوده و گويا حقوق بشر فراموش شده است.

امام جمعه خرم‌آباد گفت: نقض حقوق بشر به صورت آشكار در انگليس كه خود يكی از ادعاكنندگانی هستند كه شعار حقوق بشر سرمی‌دهند، قابل مشاهد است.

حجت‌الاسلام ‌ميرعمادی تصريح كرد: مردم در انگليس ديگر فقر اقتصادی را تحمل نمی‌كنند، همين‌ها آنانی بودن كه شعارهای دروغين می‌دادند.
وی خاطرنشان كرد: در نروژ نيز وضعيتی همچون انگليس اتفاق افتاده كه اين‌ها پيام دارند و در خور تحمل هستند.

امام جمعه خرم‌آباد عنوان كرد: آمريكا نيز دچار بحران مالی و اقتصادی شده و نظام اقتصادی آن در حال سقوط است و ‌نظام سياسی و دولتی آن نيز به زودی سركوب شود.

‌ميرعمادی تصريح كرد: ما خداوند را به خاطر اين صحنه‌های به وجود آمده شكر می‌كنيم زيرا اين مثلث به دنبال بحران‌آفرينی نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده و امروز خودشان دچار اين بحران شده‌اند.

وی اظهار كرد: هدف آمريكا در اشغال عراق محاصره ايران بوده اما امروز رژيم صهيونيستی از طرف مصر و ديگر همسايه‌های خود دچار محاصره شده است، به ياری خدا وعده الهی تحقق می‌يابد و ما شاهد نابودی صهيونيست و آمريكا می‌شويم.

امام جمعه خرم‌آباد با اشاره به اينكه رژيم صهيونيستی بايد درس عبرت بگيرد، گفت: به فضل ‌الهی اين غده سرطانی برای هميشه محو خواهد شد.

حجت‌الاسلام ميرعمادی با گرامی‌داشت 26 مردادماه، سالروز ورود آزادگان هشت سال دوران دفاع مقدس به ميهن اسلامی، آزادگان را از بركات صبر استقامت ملت در راه آرمان‌های الهی خود عنوان كرد.

آرشیو اخبار