حجت‌الاسلام والمسلمين «سيداحمد ميرعمادی»، نماينده ولی‌فقيه در لرستان و امام جمعه خرم‌آ‌باد در جمع نمازگزاران آخرين جمعه ماه مبارك رمضان در مصلی الغدير خرم‌آ‌باد با گرامی‌داشت روز جهانی قدس و تقدير از مردم استان به‌خاطر حضور باشكوه در راهپيمايی روز جهانی قدس، گفت: رژيم جعلی صهيونيست از سال 1897 ميلادی كه تأسيس شده در خاورميانه جنايات زيادی را مرتكب شده است.

وی افزود: رژيم صهيونيستی، سرزمين فلسطين را اشغال و در دل كشورهای اسلامی دولت جعلی اسرائيل را پايه‌گذاری و مردم فلسطين را از سرزمين آبا و اجدادی‌َان بيرون و يهوديان مهاجر را جايگزين آنها كرد.

ایشان با بيان اين‌كه رژيم غاصب صهيونيست به‌دنبال تخريب اماكن مذهبی و اسلامی و تخريب مسجد‌الاقصی است و به بهانه‌های مختلف هر سال بخشی از اين قبله اول مسلمانان را مورد هجمه قرار می‌دهد، ادامه داد: خشونت، ترور، سركوب مسلمانان و حمايت از تروريست‌ها بخشی از عملكردهای خيانت‌كارانه رژيم صهيونيستی است.

حجت‌الاسلام ميرعمادی افزود: اين رژيم نه تنها ضد اسلام و ضد مسلمانان بلكه ضد تمام اديان آسمانی و توحيدی است و معتقد است فقط اين رژيم صهيونيستی بايد بر دنيا حاكم باشد تا جايی كه حتی مسيحيان فلسطين را نيز قتل عام می‌كند.

نماينده ولی‌فقيه در لرستان ادامه داد: امروز به بركت انقلاب اسلامی ايران و دورانديشی امام راحل(ره) كه آخرين جمعه ماه رمضان را به‌نام روز جهانی قدس نام‌گذاری كرد شاهد هستيم رژيم صهيونيستی دچار بحران شديدی شده و ادعای شكست ناپذيری و نفوذناپذيری اين رژيم به يك ادعالی پوشالی تبديل شده است.

امام جمعه خرم‌آباد افزود: امروز رژيم اشغالگر قدس تار عنكبوتی بيش نيست و بنيانش بسيار سست و فرسوده شده است.

حجت‌الاسلام ميرعمادی ادامه داد: امروز شاهد سقوط ديكتاترها و حاميان رژيم اشغالگر قدس يكی پس از ديگری هستيم و حلقه محاصره رژيم صهيونيستی با سقوط اين ديكتاتورها تنگ شده و مبارزات حق‌طلبانه مردم فلسطين به نتيجه رسيده و نويد آزادی قدس شريف به گوش می‌رسد.

خطيب جمعه خرم‌آباد افزود: امسال روز جهانی قدس متمايز با سال‌های گذشته است و اين تمايز به چند دليل است كه از جمله آنها می‌توان به افزايش نهضت‌های بيداری اسلامی در كشورهای عربی و آفريقايی اشاره كرد.

حجت‌الاسلام ميرعمادی ادامه داد: اين نهضت بيداری اسلامی، حمايت جدی از مردم مسلمان فلسطين و آزادی قدس شريف از چنگال صهيونيست را می‌دهد.

ایشان سقوط ديكتاتورهای دست نشانده آمريكا و حامی رژيم صهيونستی را از ديگر موارد وجه تمايز روز جهانی قدس امسال با سال‌های گذشته بيان و تصريح كرد: روز جهانی قدس امسال يك خيزش عمومی عليه رژيم غاصب صهيونيستی شكل گرفته است.

وی از روز قدس به‌عنوان رمز مشترك تمام مسلمانان دنيا عليه رژيم صهيونيستی و نماد مبارزه حق عليه باطل ياد كرد و گفت: شكل‌گيری اعتراض اجتماعی در داخل رژيم صهيونيستی كه ادعای شكست ناپذيری داشت، نشانه ضعف و زبونی اين رژيم است.

امام جمعه خرم‌آباد حضور باشكوه و حماسی مردم ايران اسلامی در راهپيمايی روز جهانی قدس را ديگر موارد وجه تمايز روز جهانی قدس امسال با سال‌های گذشته بيان كرد و تصريح كرد: آزادی قدس تنها در سايه بيداری اسلامی و مقاومت اسلامی عملی خواهد شد.

نماينده ولی‌فقيه در لرستان در بخش ديگری از سخنانش با تبريك هفته دولت و گرامی‌داشت ياد و خاطره شهدای دولت رجايی و باهنر از اين دو شهيد بزرگوار به‌عنوان الگو برای همه مسئولان و خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی ياد كرد و گفت: شهيدان رجايی و باهنر دولت و حكومت را برای حفظ ارزش‌های اسلامی می‌خواستند.

وی افزود: شهيدان رجايی و باهنر به دنبال اين بودند دولتشان يك دولت مكتبی باشد و مهم‌ترين عامل زنده ماندن ياد و خاطره اين دو شهيد بزرگوار پايبندی آنها به اصول و ارزش‌های دينی و اسلامی بوده است.

حجت‌الاسلام ميرعمادی ولايت‌پذيری، خدمت خالصانه، تعهد جدی نسبت به اسلام و ارزش‌های انقلابی و مكتبی بودن را از مهم‌ترين ويژگی‌های شهيدان رجايی و باهنر برشمرد و تصريح كرد:دولت‌های نهم و دهم نيز به تأثيرپذيری از دولت شهيد رجايی خدمات ارزنده‌ای در كشور داشته كه جای تقدير دارد.

نماينده ولی‌فقيه در لرستان ايجاد اشتغال و رفع بيكاری، تداوم جهت‌گيری صحيح دولت در دفاع از ارزش‌های انقلابی، پيگيری و به نتيجه رساندن مصوبات دورهای اول، دوم و سوم سفر رئيس جمهور به استان و شدت بخشيدن به جهاد اقتصادی را از جمله انتظارات مردم لرستان از دولت عنوان كرد.

آرشیو اخبار