حجت الاسلام و المسلمین ' سید احمد میرعمادی' در خطبه های نماز جمعه این هفته خرم آباد در مصلی الغدیر، افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیانات اخیر خود شرایط امروز كشور را به خوبی تبیین كردند و فرمودند كه ایران اسلامی امروز همانند فاتحان بدر و خیبر، در اوج افتخار قرار دارد.

وی با اشاره به اینكه رهنمودهای رهبر معظم انقلاب همواره راهگشاست، اظهار داشت: در حالی كه امروز ملت ایران با اقتدار و سربلندی درحال پیشرفت و توسعه است، استكبار جهانی در نهایت خفت و خواری بسر می برد.

ایشان تصریح كرد: پیشرفت های علمی، سیاسی، نظامی و فرهنگی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در سایه تدبیر و مدیریت ولی فقیه، دنیا را متحیر كرده است.

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینكه عظمت ایران اسلامی در سطح منطقه و جهان كم نظیر است، تصریح كرد: ایران اسلامی به هیچ وجه همانند یك كشور تحریم شده نیست، چراكه تحریم های اقتصادی و سیاسی استكبار ، گریبانگیر خود كشورهای غربی و اروپایی شده است.

حجت الاسلام و المسلمین میرعمادی گفت: چشم مردم دنیا به ملت ایران دوخته شده و به طور قطع این ملت با بصیرت همچنان در مسیر پیشرفت و تحقق عدالت به پیش خواهد رفت.

وی افزود: عده ای سرسپرده و مرعوب دشمن تلاش می كنند با سیاه نمایی در جامعه، وضعیت كشور را تحریم زده و نابسامان جلوه دهند اما این افراد بدانند كه ملت ایران از امام حسین (ع) درس مقاومت و ایستادگی گرفته و تا آخرین نفس برای اعتلای كشور تلاش خواهد كرد.

امام جمعه خرم آباد همچنین با یادآوری فرموده رهبر انقلاب مبنی بر حضور دشمن شكن در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: امروز دشمن با تمامی عناصر و امكانات برای به چالش كشیدن این انتخابات به صحنه آمده ، اما ملت غیور ایران اسلامی بار دیگر با حضور گسترده خود در صحنه انتخابات، دشمنان را مایوس و پشتیبانی خود از انقلاب و رهبری را ثابت خواهند كرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: آحاد جامعه از مسئولان گرفته تا نامزدها وظیفه دارند فضای سالم و رقابتی را برای برگزاری انتخابات فراهم كنند چراكه این مهم زمینه ساز تشكیل مجلسی كارآمد، قوی و ولایی می شود.

حجت الاسلام و المسلمین میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرارسیدن اربعین حسینی (ع) و با بیان اینكه فلسفه قیام امام حسین (ع) نجات بندگان از جهالت و ضلالت است، اظهار داشت: امام حسین (ع) شهید بصیرت و معرفت است چراكه خون ایشان، آگاهی بخش و بصیرت آفرین شده است.

وی، اربعین را تداوم نهضت خونین عاشورا دانست و تصریح كرد: مهمترین درس این قیام تاریخی، ایستادگی در برابر ظلم برای حفظ ارزش ها و آرمانهای دین اسلام است.

آرشیو اخبار