حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد با اشاره به رحلت پیامبر گرامی اسلام، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع)، اظهار داشت: در ایام پایانی ماه صفر مصیبتهای سنگینی بر مسلمانان وارد شده است.

وی با بیان اینکه ویژگی پیامبر اسلام و دو امام بزرگوار تلاش برای حاکمیت توحید و نبوت بوده است، افزود: هم پیامبر گرامی اسلام و هم امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) برای حاکمیت اسلام مبارزه کردند.

زندگی پیامبر و آل پیامبر(ص) برای همگان اسوه و الگو است

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه صلح امام حسن مجتبی(ع) برای استقرار توحید و حاکمیت عدالت در جامعه بوده است، عنوان کرد: همچنین پذیرش ولایتعهدی از سوی امام رضا(ع) نیز برای حاکمیت توحید و عدالت بوده است.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه مسئله حاکمیت توحید و عدالت در جامعه وجه مشترک آل پیامبر بوده است، عنوان کرد: انقلاب اسلامی ایران نیز به دنبال تحقق همین امر است و به همین منظور راه خود را ادامه می دهد.

وی با تاکید بر اینکه باید از زندگی پیامبر گرامی اسلام و این دو امام بزرگوار درس بگیریم و برای برقراری عدالت در جامعه تلاش کنیم افزود: زندگی پیامبر و آل پیامبر(ص) برای همه ما اسوه و الگو است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد همچنین خواستار برگزاری پرشور عزاداری دهه آخر صفر و حضور مردم در عزای پیامبر و آل پیامبر گرامی اسلام شد.

رسانه ها برای ترویج فرهنگ وقف تلاش کنند

حجت الاسلام میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود به فرارسیدن هفته وقف اشاره کرد و بیان داشت: وقف در اسلام از ارزش بالایی برخوردار است و بسیار مورد تاکید قرار گرفته است.

وی با اشاره به استفاده از تعابیر "باقیات و صالحات" و "بهترین خیر و احسان" برای وقف در منابع دینی عنوان کرد: به همین جهت خود پیامبر و ائمه اطهار همواره در امر وقف پیشگام بوده اند.

خطیب جمعه خرم آباد با اشاره به انگیزه های مختلف و متعدد برای وقف گفت: ترویج دین و توسعه حوزه های علمیه، رفع محرومیت، برپایی مجالس عزای سید الشهدا و... از جمله انگیزه های الهی است که افراد در وقف به دنبال آن هستند.

حجت الاسلام میرعمادی خواستار عمل صحیح به موقوفات و گسترش فرهنگ وقف شد و بیان داشت: برای ترویج این سنت حسنه همگان و به خصوص رسانه ها و کسانی که در امر اطلاع رسانی دخیل هستند باید تلاش کنند.

شهید احمدی روشن توسط رژیم صهیونیستی به شهادت رسید

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ترور شهید احمدی روشن اشاره کرد و گفت: این شهید بزرگوار از جوانان متخصص در زمینه انرژی هسته ای بودند که توسط رژیم صهیونیستی به شهادت رسیدند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه ترور شهید احمدی روشن نشانه عمق کینه ی استکبار جهانی علیه کشورمان است، عنوان کرد: استکبار جهانی در این ترورها به دنبال این است که از حرکت شتابان علمی ایران جلوگیری کند.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه آمریکا در این جنایات به دنبال ترساندن ملت ایران و جلوگیری از الگو شدن کشورمان است، افزود: امروز آمریکا و استکبار جهانی به بن بست رسیده است.

آمریکا و استکبار جهانی به بن بست رسیده است

وی ادامه داد: امروز آمریکا و استکبار جهانی گاه دست به ترور می زند، گاه نسبت به تشدید تحریم ها اقدام می کند و گاهی دیگر اقدام به نامه نگاری به مقامات کشورمان می کند که همه اینه نشانه استیصال کشورهای غربی است.

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه انقلاب اسلامی به شدت در کشورها و ملتهای منطقه نفوذ کرده است، گفت: ملت ایران امروز دنیا را دچار تغییر کرده است.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه اسلام مقابله به مثل را حق هر مسلمانی می داند عنوان کرد: یقین بدانید که با وجود شیطنت های آمریکا و استکبار جهانی و اقداماتی که علیه ایران انجام می دهد دیگر کشورها به دنبال ارتباط با ایران هستند که نمونه آن را در سفر رئیس جمهوری به کشورهای آمریکای لاتین می توان دید.

وی با اشاره به پیامدهای مثبت این سفر ادامه داد: با برقراری روابط اقتصادی ایران با کشورهای آمریکای لاتین توطئه های آمریکا بی اثر شد.
دشمنان با تبلیغات وسیع به دنبال ایجاد روحیه یاس در میان مردم است

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد همچنین به درپیش بودن ایام الله دهه فجر و انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: دشمنان با تبلیغات وسیع خود به دنبال ایجاد روحیه یاس در میان مردم ایران اسلامی هستند.

حجت الاسلام میرعمادی ادامه داد: با این حال ملت ایران با حضور پرشور در یوم الله 22 بهمن و انتخابات مجلس حماسه دیگری را می آفرینند و به طور یقین دشمنان را مایوس خواهند کرد.

وی یادآور شد: ملت ایران آگاه و ولایتمدار است و در هیچ صحنه ای برای انقلاب اسلامی کم نگذاشته است.

آرشیو اخبار