حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر ضمن دعوت همگان به تقوای الهی اظهار داشت: بهترین توشه برای زندگی دنیا و آخرت تقوا الهی و ترس از گناه است.

وی همچنین به سالروز شهادت امام محمد تقی(ع) اشاره کرد و بیان داشت: سراسر زندگی امام جواد(ع) که در سن جوانی به شهادت رسیدند درس و سرمشق است.

خطیب جمعه خرم آباد از این امام همام به عنوان مظهر علم، فضیلت و تقوا یاد کرد و گفت: امام جواد(ع) در زمان حیات خود با مردمی منافق و ریا کار سروکار داشت که در مواجهه با این افراد مبارزه و ایستادگی کردند.

ازدواج نقطه عطف زندگی هر انسانی محسوب می شود

حجت الاسلام میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود به سالروز ازدواج امام علی (ع) و حضرت فاطمه(س) اشاره کرد و گفت: این روز به نام روز ازدواج جوانان نامگذاری شده است.

وی با بیان اینکه ازدواج نقطه عطف زندگی هر انسانی محسوب می شود، افزود: در مورد آثار و برکات ازدواج چه در قرآن و چه در روایات ائمه اطهار(ع) تاکید زیادی شده است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد افزایش رزق و روزی را از آثار ازدواج دانست و افزود: متاسفانه هم اکنون موانع فراوانی پیش روی ازدواج جوانان وجود دارد که بسیاری از آنها مربوط به رسوم غلط است.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه برخی نداشتن خانه و ماشین را بهانه عدم ازدواج قرار می دهند، یادآور شد: این در حالیست که در دین مبین اسلام بر زود شوهر دادن دختران و ازدواج آسان و به هنگام تاکید شده است.

ضرورت تسهیل شرایط ازدواج در کشور و لرستان

وی با تاکید بر تسهیل شرایط ازدواج در کشور و لرستان بیان داشت: هم اکنون تعداد زیادی از جوانان در انتظار دریافت وام ازوداج هستند اما خبری از این تسهیلات نیست.

خطیب جمعه خرم آباد با اشاره به وجود 19 هزار زوج لرستانی در نوبت دریافت تسهیلات ازدواج افزود: در حال حاضر ما شاهد کاهش ازدواج در لرستان هستیم به طوریکه در 6 ماه نخست سالجاری ازدواج در استان 6 درصد کاهش داشته است.

حجت الاسلام میرعمادی خطاب به مسئولان و خانواده ها تاکید کرد که روند کنونی کاهش ازدواج در استان زنگ خطری است که باید به آن توجه شود و یادآور شد: متولیان امر و خانواده ها باید زمینه ازدواج آسان را فراهم کرده و از تشریفات و هزینه های اضافی بپرهیزند.

استقبال مردم از رهبر انقلاب پاسخی قاطع به دشمنان بود

وی در بخش دیگری از سخنان خود به سفر مقام معظم رهبری به خراسان شمالی و استقبال مردم اشاره کرد و ادامه داد: حقیقتا هرکسی صحنه استقبال مردم از رهبر فرزانه انقلاب را مشاهده کرد اشک شوق ریخت.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به استقبال پرشور آحاد مردم خراسان شمالی گفت: استقبال مردم از رهبر معظم انقلاب تجلی عشق مردم به ولایت و رهبری است.

حجت الاسلام میرعمادی از این حضور پرشور به عنوان نشانه وحدت، همبستگی و پشتیبانی از نظام و ولایت فقیه یاد کرد و بیان داشت: استقبال مردم از رهبر انقلاب پاسخی قاطع به دشمنان نظام بود.

وی ادامه داد: مردم در این حضور پررنگ بار دیگر وفاداری خود را به رهبری و آرمانهای انقلاب نشان دادند.