حجت الاسلام سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر با اشاره به روز 24 ذی الحجه روز مباهله اظهار داشت: اتفاق مباهله یکی از جریانهای مهم در تاریخ اسلام بوده است.

وی با بیان اینکه مباهله نشانه حقانیت و صداقت رسول مکرم اسلام است عنوان کرد: هدف پیامبر در مباهله اثبات حقانیت اسلام و رسوا کردن دروغگویان بوده است.

سلامت جامعه در گرو سلامت خانواده است

خطیب جمعه خرم آباد همچین به روز 25 ذی الحجه و روز خانواده اشاره کرد و گفت: از نظر اسلام خانواده یک رکن بزرگ و اساسی در جامعه است.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید براینکه مسئله خانواده در اسلام و جامعه اسلامی بسیار مهم است، تصریح کرد: اگر ما همه تلاش خود را هم برای سلامت خانواده به کار بگیریم باز هم کم است.

وی سلامت جامعه را در گرو سلامت خانواده دانست و گفت: به طور حتم اگر خانواده سالم باشد جامعه نیز به تبع سالم خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه متاسفانه در حال حاضر سهل انگاری های فراوانی در این زمینه صورت می گیرد ادامه داد: متاسفانه امروزه آن طور که باید به کانون خانواده توجه نمی شود.

عوامل فروپاشی خانواده ها در جامعه

حجت الاسلام میرعمادی به عوامل فروپاشی خانواده ها در جامعه اشاره کرد و بیان داشت: ازدواج های خیابانی، طمع مالی و جمال، خودنمایی و جلوه گری زنان در جامعه، اختلال زن و مرد در ادارات و ... از جمله عوامل فروپاشی کانون خانواده است.

وی با تاکید بر اینکه خانواده باید بر پایه ایمان، اخلاق، صعه صدر، اصالت و محبت استوار باشد، تصریح کرد: در این صورت است که خانواده مستحکم و الگو خواهد بود.

خطیب جمعه خرم آباد همچنین به سالگرد ارتحال علامه طباطبایی اشاره کرد و گفت: علامه طباطبایی افتخار بزرگی برای جهان تشیع است.

حجت الاسلام میرعمادی تصریح کرد: علامه طباطبایی با تالیف کتاب "المیزان" شیعه را زنده کرد.

وی همچینین به سالگرد ارتحال آیت الله گلپایگانی اشاره کرد و گفت: آیت الله گلپایگانی مرجعی بی نظیر و بسیار عالی قدر بود و خدمات بسیار ارزشمندی به جامعه ارائه داد.

کتاب و کتابخوانی در جامعه به یک فرهنگ تبدیل شود

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود به هفته کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و گفت: به طور حتم اساس تمدن، فرهنگ، پیشرفت و تحول در جامعه کتاب است.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه افزود: باید به گونه ای کار شود که کتاب و کتابخوانی در جامعه به یک فرهنگ تبدیل شود.

وی ادامه داد: پیشرفت، تمدن، سازندگی، پرورش روح و تعالی جامعه در گروه مانوس بودن با کتاب و کتابخوانی خواهد بود.

سران سه قوه اختلافات بی ارزش و بی پایه را کنار بگذارند

خطیب جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود به بیانات مقام معظم رهبری در رابطه با لزوم وحدت و همدلی بین سران سه قوه اشاره و تصریح کرد: خوشبختانه سران سه قوه نیز با ارسال نامه هایی به سخنان رهبری لبیک و اطاعت خود را عملی کردند که این امر قابل تقدیر است.

حجت الاسلام میرعمادی تصریح کرد: مردم نیز همین انتظار را از سران سه قوه داشتند که به خود آیند و دعوت رهبری را با همدلی و وحدت لبیک گویند.

وی با تاکید بر اینکه سران سه قوه باید اختلافات بی ارزش و بی پایه را کنار بگذارند ادامه داد: وحدت داخلی یکی از مسائل جدی در جامعه است و در شرایط کنونی کشور یک واجب عقلی، شرعی و عرفی است.

کشاندن اختلافات به میان مردم یک حرام شرعی، عقلی و عرفی است

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه کشاندن اختلافات به میان مردم یک حرام شرعی، عقلی و عرفی است، تصریح کرد: امروز دشمنان دندان تیز کرده اند که به اسلام و انقلاب اسلامی ایران ضربه بزنند.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه در این شرایط تحریم پیشرفت و تعالی کشور در گرو همدلی، یکپارچگی و هماهنگی است گفت: اگر کوچکترین اختلافی در کشور بروز کند دشمنان شاد می شوند.

وی یادآور شد: استکبار جهانی باید بداند که ملت و مسئولان با هماهنگی و یکدلی در کنار هم به تبعیت از رهبری آنها را ناکام و نا امید خواهد کرد.

خطیب جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه خدا را شاکریم که کشور ما محور وحدت دارد افزود: ولایت محور وحدت ما است و تا زمانی که رهبری باشد این اختلافات راه به جایی پیدا نخواهد کرد.

حجت الاسلام میرعمادی تصریح کرد: خوشبختانه امروز فضای کشور فضای همدلی و امید بخش است و این امر به برکت ولایت و رهبری است.

آرشیو اخبار