حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر با اشاره به فرا رسیدن ایام عزاداری محرم اظهار داشت: باید تلاش شود که عزاداری های این ماه به صورت باشکوه در سطح استان برگزار شود.

وی با تاکید بر اینکه باید از همه ظرفیتها برای برگزاری عزاداریهای ماه محرم در استان استفاده شود عنوان کرد: همچتپنین باید به گونه ای برنامه ریزی شود که عزاداری ها همراه با معرفت و محتوای دینی باشند.

خطیب جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه هر فردی هر چه از دستش بر می آید برای برگزاری مراسم عزاداری امام حسین(ع) انجام دهد تصریح کرد: به طور حتم این امر ذخیره ای برای آخرت افراد محسوب می شود.

سلامت جامعه در سایه امر به معروف و نهی از منکر حاصل می شود

حجت الاسلام میرعمادی همچنین با اشاره به فرار رسیدن هفته امر به معروف و نهی از منکر بیان داشت: سلامت جامعه در سایه امر به معروف و نهی از منکر حاصل می شود.

وی از مسئله امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک وظیفه عمومی و واجب حتمی یاد کرد و گفت: مهم ترین عامل تضمین کننده حیات طیبه امر به معروف و نهی از منکر است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر ضرورت توجه به تذکر لسانی در این زمینه تصریح کرد: باید هر کسی خلافی را در جامعه می بیند نسبت به آن تذکر دهد.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه تذکر لسانی در میان سایر ابعاد امر به معروف و نهی از منکر اثر گذاری بیشتری دارد عنوان کرد: باید امر به معروف و نهی از منکر در جامعه احیا شود تا مبادا گرفتاری و عذاب در جامعه فراگیر شود.

رسالت بسیج تقویت معنویت و اخلاق اسلامی است

وی در بخش دیگری از سخنان خود به فرار رسیدن هفته بسیج اشاره کرد و گفت: بسیج یک نهاد عظیم و پر برکت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

خطیب جمعه خرم آباد با تاکید براینکه بسیج مجموعه منحصر به فرد و بی نظیر انقلاب اسلامی ایران است ادامه داد: بسیج تولد یافته در انقلاب اسلامی و از ابتکارات امام راحل بوده است.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه بسیج بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در مراحل گوناگون نقش آفرینی کرده و سربلند بوده است افزود: بسیج همواره در برهه های مختلف جان بر کف بوده و نقش آفرینی کرده است.


وی با اشاره به اینکه امروز در دوران جنگ نرم نیز بسیج با راهکارهای مختلف در برابر دشمنان به مقابله پرداخته است عنوان کرد: امروز علم آموزی، پیشرفت و رشد کشور در ابعاد مختلف مرهون فرهنگ و تفکر بسیجی است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد رسالت بسیج را تقویت معنویت و اخلاق اسلامی عنوان کرد و گفت: هوشیاری و بصیرت نیز از دیگر ویژگی های بسیج محسوب می شود.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه بسیج چشمه زلالی است که می جوشد و جامعه را سیراب می کند یادآور شد: بسیج به معنی تفکر ماندگار، عزت، افتخار و حضور هوشمندانه در تمام صحنه ها است.

توجه مسئولان در زمینه نرخ گذاری خرید گندم از کشاورزان

وی همچنین به روز 26 ام آبانماه روز خودکفایی گندم اشاره کرد و گفت: گندم یک محصول استراتژیک است و موجب حفظ استقلال اقتصادی کشور در این زمینه می شود.

خطیب جمعه خرم آباد با اشاره به روند خریداری گندم از کشاورزان لرستانی تصریح کرد: در این راستا مسئولان باید در زمینه نرخ گذاری عادلانه و مناسب برای خرید این محصول از کشاورزان اهتمام و توجه جدی داشته باشند.

رژیم صهیونیستی به دنبال نسل کشی در سرزمین فلسطین است

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود به حملات وحشیانه و غیر انسانی رژیم صهیونیستی به غزه اشاره کرد و گفت: این رژیم اشغالگر در حملات اخیر خود به غزه به زن، مرد و کودک رحم نکرده و به طور رسمی نیز اعلام کرده که این حملات را ادامه خواهد داد.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید براینکه حملات مجدد رژیم اشغالگر صهیونیستی به غزه نشانگر نیت پلید این غده سرطانی است عنوان کرد: رژیم اشغالگر صهیونیستی با این حملات به دنبال نسل کشی در سرزمین فلسطین است.

وی با تاکید براینکه این رژیم می خواهد نسل فلسطینی ها را در سرزمین شان از بین ببرد افزود: همچنین رژیم صهیونیستی به دنبال ایجاد نا امنی و بی ثباتی در منطقه است.

خطیب جمعه به سکوت سران کشورهای غربی و عربی در این رابطه اشاره کرد و گفت: این در حالیست که آمریکای جنایتکار با تمام وجود از این حملات دفاع کرده و در جلسه شورای امنیت اجازه نداد که حتی یک قطعنامه علیه اسرائیل صادر شود.

سیاستهای دوگانه آمریکای جنایتکار برای همگان اشکار شده است

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه امروز سیاستهای دوگانه آمریکای جنایتکار برای همگان اشکار شده است بیان داشت: این در حالیست که مردم کشورهای بحرین، سوریه و ... در کنار مردم غزه بوده و از آنها حمایت می کنند.

وی با بیان اینکه امروز آمریکا از تروریستها در سوریه حمایت کرده و در قتل عام مردم بی گناه شریک است، افزود: این امر برای ملتهای مسلمان یک مصیبت است به خصوص برای کشورهای عربی یک مصیب بزرگتر محسوب می شود.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه امروز مجامع بین المللی در برابر حملات رژیم صهیونیستی سکوت کرده اند، ادامه داد: اما رژیم صهیونیستی بداند که خون مسلمانان مظلوم فلسطین روزی این رژیم را نابود خواهد کرد.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه مقاومت در برابر این رژیم اشغالگر پیروزی را به دنبال دارد افزود: بر ما لازم است که در حمایت از مردم فلسطین و غزه راهپیمایی و تظاهرات کنیم.

آرشیو اخبار