حجت الاسلام و المسلمين 'سيداحمد ميرعمادي' در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته خرم آباد، افزود: اين حماسه عظيم و ماندگار تاريخي ملت هوشيار و بابصيرت ايران اسلامي در سايه تدابير حكيمانه رهبر فرزانه انقلاب و ولايتمداري مردم خلق شد.

وي با اشاره به اقدامات جريان فتنه در انتخابات رياست جمهوري دهم، اظهار كرد: حماسه بزرگ 9 دي علاوه بر رسوايي چهره منافقين و فتنه گران داخلي، موجب افزايش اقتدار و عزت ايران اسلامي در عرصه بين المللي شد.

امام جمعه خرم آباد تصريح كرد: حماسه بزرگ مردم ايران در 9 دي دستاوردهاي ارزشمندي را براي كشور در ابعاد داخلي و خارجي به همراه داست كه مهم ترين آنها، هوشياري و بيداري بهتر و بيشتر ملت نسبت به وجود منافقين و فتنه گراني شد كه خود را دلسوز نظام و انقلاب معرفي مي كنند.

نماينده ولي فقيه در لرستان تصريح كرد: 9 دي، اوج ولايتمداري و حمايت و تبعيت مردم بابصيرت ايران اسلامي از ولايت فقيه و رهبري جامعه اسلامي است كه در قالب حماسه اي ماندگار و باشكوه نمايان شد.

وي افزود: جريان هاي فتنه و نفاق در سال 88 با همراهي و حمايت استكبار جهاني سعي داشتند با نقاب نفاق و ريا و در قالب دلسوزي براي انقلاب و نظام، طرح براندازي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران را اجرايي كنند.

نماينده ولي فقيه در لرستان اظهار كرد: دراين ميان درايت و تدبير حكيمانه و خردمندانه رهبر معظم انقلاب اسلامي در روشنگري اذهان عمومي و بصيرت و هوشمندي ملت بزرگ ايران موجب خلق حماسه اي ديگر در راستاي شكست توطئه هاي شوم دشمنان خارجي و رسوايي منافقين و فتنه گران داخلي شد.

وي گفت: اين وقايع ثابت كرد كه برخي افراد خودفروخته با چهره دلسوزانه و مدافع انقلاب، مجري سياست هاي ننگين و ترفندهاي شوم آمريكا و استكبار جهاني شده و شرايط را براي تحقق روياي شوم دشمنان در داخل كشور فراهم مي كنند.

امام جمعه خرم آباد با تاكيد بر اينكه استكبار جهاني به سركردگي آمريكا هنوز ملت ايران را نشناخته اند، افزود: اما ولايتمداري و بصيرت والاي مردم ايران در خلق حماسه تاريخي 9 دي به جهانيان ثابت كرد كه اين ملت هيچگاه زيربار ظلم و زور نرفته و نخواهد رفت.

وي اظهار كرد: ملت ايران اسلامي با حضور ميليوني خود در خيابان و ثبت حماسه ماندگار و ارزشمند 9 دي در تاريخ باشكوه ايران اسلامي، حمايت و پشتيباني خود از ولايت فقيه و ارزش هاي اسلامي و ديني را به عينه ثابت كرد و اقتدار ، عزت، عظمت و مشروعيت نظام مقدس جمهوري اسلامي در عرصه جهاني صد چندان افزايش داد.

نماينده ولي فقيه در ادامه با اشاره به مذاكرات گروه 5 + 1 با ايران اسلامي، گفت: ايران اسلامي از ابتداي طرح موضوع مذاكرات هسته اي، منطق و گفتمان منطقي و عادلانه را محور كار خود قرار داده اما طرف هاي مذاكره مي خواهند با زورگويي و اعمال فشارهاي سياسي، ايران را از حقوق مسلم خود محروم كنند.

وي تصريح كرد: اما آمريكا و همپيمانان غربي اوباما بايد بدانند كه تاريخ و تمدن درخشان ايران اسلامي هيچگاه زورگويي و ظلم را تحمل نكرده و نخواهد كرد و امروز نيز مردم ولايي و بزرگ ايران اسلامي از حقوق مسلم و قانوني خود چشم پوشي نخواهند كرد.

امام جمعه خرم آباد با اشاره به پيشنهاد گروه 5 + 1 براي ادامه مذاكره طرفين و برگزاري نشست تهران در دي ماه امسال ، گفت: روحيه ظلم ستيزي و تفكر منطقي و عادلانه ملت و مسوولان نظام جمهوري اسلامي ايران طرف هاي مذاكره كننده را وادار خواهد كرد كه بدون پيش شرط و تنها براساس منطق، عدل، انصاف و احترام متقابل به يكديگر مذاكرات را دنبال كنند.

نماينده ولي فقيه در لرستان در ادامه خطبه هاي نماز جمعه اين هفته خرم آباد، همچنين با گراميداشت سالروز تشكيل نهضت سوادآموزي ، از اين نهاد به عنوان يادگار ارزشمند امام راحل براي رشد علمي و آگاهي هاي اجتماعي ايران اسلامي ياد كرد.

وي همچنين فرارسيدن روز ثبت احوال را گرامي داشت و گفت: استفاده از آموزه هاي ديني و سنت هاي حسنه اسلامي در نامگذاري فرزندان بايد مورد توجه خانواده هاي اسلامي قرار گيرد.

امام جمعه خرم آباد، در ادامه با تبريك فرارسيدن سالروز ميلاد حضرت عيسي (ع)، اظهار كرد: مسيح (ع) منادي ظلم ستيزي و مبارزه با بي عدالتي در راستاي صلح و آرامش بود.

وي گفت: در دين مسيحيت هيچگاه بر پذيرش خواري و ذلت براي برقراري صلح و آرامش اشاره اي نشده و حضرت عيسي(ع) همواره مدافع مظلوم و دشمن ظالم و سمتگر بودند.