حجت الاسلام والمسلمين سيد احمد ميرعمادي در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلاي الغدير اين شهر با اشاره به سالروز حماسه 9 دي و زمينه هاي شکل گيري اين حماسه اظهار داشت: عده اي شکست خورده پس از انتخابات سال 88 با رمز تقلب قصد داشتند در کشور اغتشاش به وجود آورند.

وي با بيان اينکه اين عده با همدستي ضد انقلاب، سلطنت طلبان و کساني که با انقلاب ميانه اي نداشتند به صحنه آمدند و همه چيز و همه کسي را متهم کردند افزود: اين افراد با دشمنان قسم خورده نظام جمهوري اسلامي ايران هم سو و همراه شدند به طوريکه به طور مستقيم از بيگانگان و غرب خط مي گرفتند.

"گروه ورشکسته" فتنه گران جسارت خود را تا حد براندازي نظام پيش بردند

خطيب جمعه خرم آباد با بيان اينکه اين "گروه ورشکسته" جسارت خود را تا حد براندازي نظام پيش بردند ادامه داد: اين عده دست به قتل، اغتشاش و ناامني زدند و فتنه ايجاد کردند.

حجت الاسلام ميرعمادي با اشاره به معناي کلمه "فتنه" در قرآن کريم بيان داشت: در برخي آيات قرآن کريم "فتنه" به معناي آشوب، اغتشاش، تفرقه افکني، ايجاد نفاق و برهم ريختن نظم و آرامش آمده است.

وي با تاکيد بر اينکه "فتنه" آنقدر زشت و خطرناک است که خداوند در قرآن آن را بدتر از قتل و آدم کشي معرفي کرده است ادامه داد: حماسه 9 دي نيز به دليل پيدا شدن "فتنه" و "فتنه گر" به وجود آمد.

زمينه هاي شکل گيري حماسه 9 دي

نماينده ولي فقيه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد يکي از زمينه هاي شکل گيري 9 دي را هتک حرمت به امام حسين(ع) و عزاداران اين امام دانست افزود: اين گروه با عملشان نشان دادند که نه تنها اعتقادي به مردم و انقلاب اسلامي ندارند بلکه حتي مقدساتي مانند امام حسين (ع) را نيز زير پا خواهند گذاشت.

حجت الاسلام ميرعمادي با بيان اينکه خوشبختانه مردم متدين، ولايتمدار و با بصيرت ايران اسلامي اين هتک حرمتها را ديدند و به ميدان آمدند بيان داشت: حماسه 9 دي واکنش به اين حرکت ددمنشانه فتنه گران و حمايت از دين اسلام، نظام جمهوري اسلامي ايران، ولايت فقيه و شخص مقام معظم رهبري بود.

وي با بيان اينکه 9 دي روز تجلي پيوند عاشورايي ملت ايران با ولايت است عنوان کرد: ملت ايران که عزادار و داغدار بود در اين روز بزرگ به صحنه آمد و با رهبري پيمان بست.

خطيب جمعه خرم آباد با بيان اينکه در حماسه 9 دي بصيرت و دشمن شناسي مردم بار ديگر به منصه ظهور و بروز رسيد، بيان داشت: اين روز روزي بود که مردم ايران حماسه اي حسيني و عاشورايي خلق کردند.

حجت الاسلام ميرعمادي با بيان اينکه مردم ايران در 9 دي با حضور دهها ميليوني خود دشمنان را مايوس و فتنه گران را خاموش کردند افزود: مردم استان لرستان نيز مانند هميشه در روز 8 دي پيش قدم شدند و تظاهرات باشکوهي در دفاع از ولايت و رهبري به نمايش گذاشتند.

دستاوردهاي حماسه 9 دي در سطح و ابعاد بين المللي

وي با اشاره به دستاوردهاي حماسه 9 دي در سطح و ابعاد بين المللي تصريح کرد: آشکار شدن رابطه فتنه گران با غرب و آمريکا يکي از اين دستاوردها به شمار مي آيد.

نماينده ولي فقيه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد حفظ استقلال سياسي نظام جمهوري اسلامي ايران را يکي ديگر از دستاوردهاي حماسه 9 دي برشمرد و گفت: مردم در 9 دي نشان دادند که همواره يار رهبري هستند و هيچگاه دست از نظام جمهوري اسلامي و رهبري برنخواهند داشت.

حجت الاسلام ميرعمادي با بيان اينکه دشمنان فکر مي کردند که مي توانند استقلال سياسي ايران را به هم بريزند افزود: اين در حاليست که مردم بلوغ اجتماعي و سياسي خود را در حماسه 9 دي به نمايش گذاشتند.

وي تحرک بخشي به بيداري اسلامي را يکي ديگر از دستاوردهاي حماسه 9 دي عنوان کرد و گفت: صبر، استقامت و بصيرت مردم ايران در حماسه 9 دي در تحرک بخشيدن به بيداري اسلامي نقش بسزايي داشت.

خطيب جمعه خرم آباد با تاکيد بر اينکه حماسه 9 دي موجب سرشکستگي آمريکا و غرب شد افزود: اين حماسه بزرگ نشان داد که سفارتخانه ها و سازمانهاي جاسوسي آنها در برابر ملت ايران هيچ گونه اراده اي ندارد.

حجت الاسلام ميرعمادي با تاکيد بر اينکه حماسه 9 دي مايه سربلندي ملت ايران و سرشکستگي غرب، آمريکا و اسرائيل جنايتکار شده است افزود: 9 دي آزمون بزرگي بود که ملت ايران در آن پيروز شدند و خواص بي بصيرت مغلوب و فتنه گران و دشمنان ايران نابود شدند.

غرب در حال از هم فروپاشيدن است

وي در بخش ديگري از سخنان خود به نامه امام خميني(ره) به "گورباچوف" در سال 67 اشاره کرد و افزود: حضرت امام (ره) در اين نامه به دو موضوع از هم پاشيدگي شوروي و پايان مارکسيست اشاره کرده است.

نماينده ولي فقيه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بيان اينکه شاهد اين موضوع بوديم که قدرت شرق متلاشي شد، بيان داشت: در حال حاضر نوبت به شکست غرب شده و به طور حتم غرب استعمارگر هم از هم فرو خواهد پاشيد.

حجت الاسلام ميرعمادي با تاکيد بر اينکه امروز وضعيت غرب و آمريکا همانند شوروي سابق است بيان داشت: اين امر نويدي است براي دنيا که به سمت اسلام در حال حرکت است.

وي با بيان اينکه صبح اميد نزديک است و به زودي غرب متلاشي مي شود ادامه داد: به زودي شعار "نه شرقي، نه غربي" جمهوري اسلامي ايران در جهان علني و طنين انداز خواهد شد.