حجت الاسلام والمسلمين سيد احمد ميرعمادي در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلاي الغدير با تقدير از عزاداريهاي مردم لرستان در روز اربعين حسيني اظهار داشت: اربعين عامل زنده نگه داشتن عاشورا است.

وي با بيان اينکه اربعين حسيني نشان داد که اهل بيت حتي يک قدم از قيام امام حسين(ع) عقب نشيني نکردند، افزود: پيام اربعين صبر، استقامت، بصيرت و ولايتمداري است.

حجاب حافظ عفت عمومي در جامعه است

نماينده ولي فقيه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش ديگري از سخنان خود به سالروز اجراي توطئه کشف حجاب به دستور رضاخان اشاره کرد و بيان داشت: کشف حجاب يک توطئه استعماري بود که براي به نابودي و فساد کشاندن جامعه و زنان مسلمان ايراني طراحي شده بود.

حجت الاسلام ميرعمادي از حجاب به عنوان حافظ عفت عمومي ياد کرد و بيان داشت: حيا مايه آرامش جامعه و زينت زن مسلمان است.

وي با بيان اينکه مسئله عفاف و حجاب يک تکليف شرعي و الهي است، ادامه داد: بدحجابي منجر به گسترش بي حيايي در جامعه شده و تبعات زيادي به دنبال دارد.

قيام 19 دي نماد دفاع ملت از مرجعيت

نماينده ولي فقيه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در ادامه سخنان به سالروز قيام خونين 19 دي اشاره کرد و گفت: اين قيام تاريخي مبدا تاريخ انقلاب اسلامي ايران بود.

حجت الاسلام ميرعمادي از قيام 19 دي به عنوان دفاع ملت از مرجعيت و امام راحل ياد کرد و بيان داشت: قيام 19 دي مردم قم در پي توهين به امام (ره) صورت گرفت.

وي با بيان اينکه حماسه 9 دي نيز به دنبال پاره کردن عکس امام توسط عده اي فتنه گر ورشکسته شکل گرفت افزود: در اين راستا مي توان 9 دي تا 19 دي را با توجه به اين حوادث دهه بصيرت نامگذاري کرد.

وقف يکي از پربرکت ترين سنتهاي اسلامي است

خطيب جمعه خرم آباد در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به در پيش بودن روز وقف گفت: وقف يکي از پربرکت ترين سنتهاي اسلامي است که هم در دنيا و هم در آخرت برکات زيادي در پي دارد.

حجت الاسلام ميرعمادي تصريح کرد: وقف حسنه جاريه اي است که به حيات اجتماعي جامعه کمک مي کند.

وي با بيان اينکه امروزه بهترين وقف براي حوزه هاي علميه است افزود: واقفان زمينهاي خود را براي ساخت حوزه هاي علميه وقف کنند تا در راستاي تربيت طلاب و ترويج معارف ديني گام موثري برداشته شود.

نماينده ولي فقيه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بيان اينکه حوزه هاي علميه به واسطه همين وجوهات شرعي اداره مي شود گفت: بايد حوزه هاي علميه از نظر تحصيلي و علمي تقويت شوند.

آمادگي ارتش جمهوري اسلامي ايران ستودني است

حجت الاسلام ميرعمادي در ادامه سخنان خود به برگزاري رزمايش دريايي ولايت توسط ارتش اشاره کرد و گفت: آمادگي ارتش جمهوري اسلامي ايران ستودني است.

وي با بيان اينکه اين رزمايش پيامهاي زيادي براي کشورهاي منطقه و همسايه و همچنين زورگويان حاضر در منطقه داشت افزود:صلح و آرامش براي کشورهاي منطقه، وحدت، در کنار هم بودن و اقتدار نيروهاي مسلح ايران از جمله پيامهاي اين رزمايش بزرگ بود.

خطيب جمعه خرم آباد با بيان اينکه اين رزمايش هشداري براي کشورهايي است که به زور در منطقه حضور دارند از جمله عوامل آمريکا عنوان کرد: ايران اسلامي امروز در اوج آمادگي و اقتدار قرار دارد و هر گونه تهديدي را قاطعانه پاسخ مي دهد.

ترور دانشمندان هسته اي حرکت علمي ايران را شتاب بيشتري داد

حجت الاسلام ميرعمادي در بخش ديگري از سخنان خود به سالروز شهادت دانشمند هسته اي شهيد احمدي روشن اشاره کرد و گفت: اين دانشمند هسته اي به توطئه آمريکا، اسرائيل و منافقين به شهادت رسيد.

وي با بيان اينکه ترور دانشمندان در تمام دنيا يک جنايت غير قابل قبول است عنوان کرد: اما دشمنان ايران اسلامي با هدف جلوگيري از پيشرفت هسته اي ايران دست به چنين جنايتهايي زدند.

نماينده ولي فقيه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد ادامه داد: دشمن بايد بداند که با ترور دانشمندان هسته اي نه تنها پيشرفت ايران کند نشده بلکه به اين حرکت شتاب بيشتري بخشيده شده است.

حجت الاسلام ميرعمادي با بيان اينکه امروز صدها دانشجو راه شهداي هسته اي را دنبال مي کنند و علاقه جوانان به فعاليت در اين حوزه بيشتر شده است عنوان کرد: در حالي که ايران اسلامي بر پيشرفتهاي خود هر روز مي افزايد آمريکا در شرايط بسيار بحراني قرار دارد.

وي با اشاره به بحرانهاي مالي کشورهاي غربي يادآور شد: اين بحرانها آمريکا را در لبه پرتگاه قرار داده به طوريکه مجبور به افزايش مالياتها و فشار هرچه بيشتر بر مردم شده است.

خطيب جمعه خرم آباد با بيان اينکه اقتدار امروز ايران اسلامي به برکت خون شهيدان از جمله شهداي هسته اي است گفت: هر روز در صحنه جهاني به حقانيت نظام جمهوري اسلامي ايران افزوده مي شود و اين از برکات نعماتي چون ولايت و خون شهدا است.