حجت الاسلام سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر با اشاره به حضور رئیس جمهور در مجلس شورای اسلامی و سخنرانی در رابطه با مسائل اقتصادی و اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها اظهار داشت: حضور رئیس جمهور در مجلس بسیار کار پسندیده ای بود و این امر نشانه تعامل میان مجلس و دولت است.

وی با بیان اینکه این تعامل برای رفع مشکلات مردم بوده است عنوان کرد: این تعامل برای این است که دولت و مجلس دست به دست هم دهند تا مشکلات مردم برطرف شود و ای کاش اینگونه دیدارها در گذشته نیز بود.

سطح معیشت مردم در اجرای فاز دوم هدفمندی مورد توجه قرار گیرد

خطیب جمعه خرم آباد با اشاره به انتظار مقام معظم رهبری در رابطه با ضرورت تعامل دولت و مجلس افزود: مقام معظم رهبری همواره سفارش می کنند که دولت و مجلس در کنار یکدیگر بنشینند و با همدلی و وحدت مسائل کشور را دنبال کنند.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه یقینا همه امور در سایه وحدت و همدلی حل و فصل می شود تصریح کرد: انجام کارهای بزرگ در کشور نیازمند وحدت و همدلی دولت و مجلس است.

وی با اشاره به فاز دوم هدفمندی یارانه در کشور بیان داشت: در این زمینه اجرای این فاز باید به گونه ای باشد که سطح معیشت مردم در نظر گرفته شده و فشار به مردم وارد نشود.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه باید کار کارشناسی برای اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها صورت گیرد افزود: در این راستا اگر قرار است این مرحله اجرا شود باید دید که آیا گرانی در کشور بیشتر نمی شود و یا اینکه سطح معیشت مردم با سختی مواجه نمی شود.

حجت الاسلام میرعمادی همچنین با طرح سوال دیگری که آیا با اجرای این مرحله و پرداخت 200 هزار تومان به مردم در مقابل 400 هزار تومان از جیب مردم نمی رود؟ گفت: همچنین آیا اجرای این مرحله برای معیشت مردم مفید خواهد بود.

دولت قبل از اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها جلوی گرانیهای موجود را بگیرد

وی با تاکید بر اینکه اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها نیازمند ایجاد فضای همدلی میان دولت و مجلس تصریح کرد: در این راستا ابتدا مردم انتظار دارند که دولت قبل از هرچیزی جلوی این گرانی سرسام آور را بگیرد.

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه متاسفانه روز نیست که قیمت برخی اجناس بالا نرود گفت: متاسفانه گرانی مشکلات فراوانی برای مردم ایجاد کرده است.

وی با تاکید بر اینکه مردم از دولت می خواهند که جلوی این گرانیها را بگیرد گفت: اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها در گرو این است که سختی و مشکلی برای مردم پیش نیاید و به نفع مردم و رشد اقتصاد جامعه باشد.

حرکت رئیس جمهور و رفتن به مجلس کار مثبتی بود

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه این وضعیت باید مدیریت شود بیان داشت: گرانی باید برطرف شود و این امر زمانی محقق می شود که همه با وحدت و با انگیزه الهی به مردم خدمت کنند.

وی با بیان اینکه حرکت رئیس جمهور و رفتن به مجلس کار مثبتی بود و امیدواریم که این روند تا پایان دولت ادامه داشته باشد افزود: باید فضای کشور به دور از هر گونه تنش سیاسی، اجتماعی و اقتصادی باشد.

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه امروز یکی از برنامه های دشمنان در آستانه برگزاری انتخابات ایجاد تنش و اختلاف در ایران است بیان داشت: دشمنان در این زمینه دست بردار نیستند چرا که مسئله انتخابات بسیار مهم بوده و در تعیین سرنوشت مردم نقش اساسی دارد.

آمریکا نمی خواهد منطقه آرام باشد

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه دشمنان هرگز آرام نمی نشینند تا حماسه بزرگ انتخابات ایران بدون دردسر برگزار شود افزود: در این راستا یکی از برنامه های دشمن ایجاد اختلاف در کشور است.

وی با تاکید بر اینکه باید در این شرایط هوشیاری خود را حفظ کنیم بیان داشت: دشمنان ایران و در راس آنها آمریکای جنایتکار در عرصه های گوناگون از جمله در بحرین و سوریه شکست خورده و دنبال ایجاد اختلاف در ایران است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه هدف آمریکا این است که نمی خواهد منطقه آرام باشد بیان داشت: این در حالیست که امروز به فضل الهی امتهای اسلامی بیدار شده و راه ملت بزرگ ایران را دنبال می کنند.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه در این راستا امتهای اسلامی باید وحدت و همدلی داشته باشند ادامه داد: امت های اسلامی باید یکپارچه در سایه اسلام ایستادگی کرده و دشمنان و زورگویان عالم را نابود کنند.

جهان در انتظار موعود است

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اول بهمن ماه و اعدام انقلابی "حسن علی منصور" توسط شهید بخارایی اشاره کرد و گفت: در پی اهانت این خائن به امام (ره) غیرت روحانیت و شهید بخارایی به جوش آمد و این شخص را اعدام انقلابی کردند.

خطیب جمعه خرم آباد همچنین با اشاره به هشتم ربیع الاول و سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) افزود: این امام همام که به دست معتمد عباسی به شهادت رسید نماد فضیلتها و کرامتهای فراوانی بوده است.

حجت الاسلام میرعمای به 9 ربیع الاول و سالروز امامت امام زمان (عج) اشاره کرد و گفت: این دوره برای شیعیان یک دوره حیاتی و مهم تلقی می شود و همه انتظار ظهور آن حضرت را می کشند.