حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد با اشاره به روز 17 ربیع الاول میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) اظهار داشت: این روز به عنوان روز اخلاق و مهرورزی نام گذاری شده است.

وی با بیان اینکه میلاد پیامر اکرم(ص) میلاد نور و رحمت است عنوان کرد: همه مردم دنیا پیامبر گرامی اسلام (ص) را به عنوان شخصیتی امین، راستگو و پاک می شناسند.

شخصیتی با عظمت تر از رسول مکرم اسلام نداریم

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه اخلاق پیامبر(ص) اخلاقی نیکو و الگو بوده، بیان داشت: کلام پیامبر(ص) حکیمانه و سراسر منفعت و سود بوده است.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه سراسر زندگی پیامر(ص) برای مردم خیر و برکت بوده، افزود: میلاد پیامبر اکرم(ص) به عنوان میلاد خیرات و برکات نامگذاری شده است.

وی از پیامبر به عنوان معلم بزرگ اخلاق، هدایت و معنویت یاد کرد و افزود: در روی کره زمین شخصیتی با عظمت تر از شخصیت رسول مکرم اسلام نداریم.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد تصریح کرد: پیامبر(ص) همواره بر موضوعاتی مانند عبودیت و بندگی خدا و گسترش فضائل اخلاقی تاکید فراوان داشته اند.

امام جعفر صادق(ع) علوم اهل بیت را احیا کرد

حجت الاسلام میرعمادی همچنین با اشاره به شخصیت امام جعفر صادق(ع) بیان داشت: این امام بزرگوار علوم اهل بیت را که ریشه در قرآن و سنت نبوی داشته اند را احیا کرده است.

وی با اشاره به گسترش علوم اهل بیت توسط این امام همام عنوان کرد: امام جعفر صادق(ع) در کلام، فقه، تفسیر و حدیث بی نظیر بوده اند و شاگردان متعددی را تربیت کرده اند.

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه اسلامی را که پیامبر(ص) برای جهانیان به ارمغان آورد امام جعفر صادق(ع) با احادیث، کلام و رفتارش احیا کرد ادامه داد: این امام بزرگوار نشان داد که این اسلام ریشه در اعماق وجودی انسانها دارد.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه امروز بشریت به دینی نیاز دارند که پیامبر(ص) آن را آورد و امام صادق(ع) آن را گسترش داد تصریح کرد: امروز امت اسلامی به رهبری و اتحاد نیاز دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه امروز دشمنان به دنبال ایجاد تفرقه و اختلاف میان مسلمانان هستند، افزود: در این راستا مسلمانان باید با تمسک به سیره نبوی و سیره امام صادق(ع) با یکدیکر اتحاد داشته باشند.

امام(ره) عظمت گذشته اسلام را به مسلمانان برگرداند

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود به 12 بهمن و سالروز بازگشت حضرت امام(ره) به ایران اسلامی اشاره کرد و گفت: در این راستا از 12 تا 22 بهمن به عنوان دهه فجر نام گذاری شده است.

وی با تاکید بر اینکه بعد از پیامبران الهی و ائمه اطهار شخصیتی مانند امام خمینی(ره) نیامده است افزود: امام(ره) شخصیتی الهی بود که سراسر وجودش خدا و اخلاص بوده است.

خطیب جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه کار امام در زمینه پیروزی انقلاب اسلامی ایران کاری بسیار بزرگ بود گفت: امام(ره) عظمت گذشته اسلام را به مسلمانان برگرداند.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه امام(ره) علاوه بر سرنگونی رژیم شاهنشاهی کار بزرگتری به نام بازگرداندن عظمت اسلام بعد از پیامبر و ائمه اطهار انجام داد افزود: امام(ره) عظمت اسلام را نشان داد و خدا نیز عظمت امام(ره) را به دنیا نشان داد.

دهه فجر به عنوان دهه یاد کردن از امام خمینی(ره)

وی انقلاب اسلامی ایران را یادگار امام(ره) دانست و گفت: امروز در دنیا از نظام جمهوری اسلامی ایران که بنیانگذار آن امام(ره) بوده است با عظمت و افتخار یاد می شود.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه امروز همه اندیشمندان و سیاسیون دنیا از امام(ره) به عظمت یاد می کنند گفت: انقلاب اسلامی ایران یک معجزه الهی بود و منشا تحولی عظیم در داخل کشور شد.

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در رابطه با امام(ره) تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران یک شجره طیبه است که ریشه آن امام خمینی(ره) بوده است.

وی با تاکید بر اینکه این شجره طیبه را نمی توان از ریشه جدا کرد افزود: امام را از انقلاب و نظام نمی توان جدا کرد چرا که امام(ره) بنیانگذار انقلاب بوده است.

خطیب جمعه خرم آباد از دهه فجر به عنوان دهه یاد کردن از امام خمینی(ره) و تجدید میثاق با آرمانهای بلند امام(ره) یاد کرد و گفت: در این دهه باید یاد و خاطره امام(ره) را زنده نگه داشت چرا که استکبار همواره در کمین است تا انقلاب را از اهداف و آرمانهای خود جدا کند.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران دشمنان و استکبار جهانی سعی کرده اند که زحمات امام(ره) برای پیروزی انقلاب اسلامی را نادیده بگیرند ادامه داد: دشمنان همواره سعی داشته اند به امام(ره) اهانت کنند این در حالیست که ملت ایران در راهپیمایی 22 بهمن جواب دندان شکنی به آنها داده اند.

وی با تاکید بر اینکه خوشبختانه راهپیمایی 22 بهمن هر سال باشکوه تر از سال قبل برگزار می شود، گفت: به طور حتم امسال نیز مردم ایران اسلامی در راهپیمایی بیشتر از گذشته می درخشند و در صحنه حاضر خواهند بود.