حجت الاسلام و المسلمين 'سيداحمد ميرعمادي' در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته خرم آباد افزود: از همين رو، رهبر معظم انقلاب اسلامي همواره بر لزوم تقويت وحدت و اتحاد ملي در سطوح مختلف مردم و مسوولان نظام به عنوان راهكار اصلي مقابله با ترفندهاي دشمنان تاكيد مي كنند.

وي با اشاره به اينكه انقلاب شكوهمند اسلامي ايران دستاوردهاي بزرگ و ارزشمندي را براي ملت و كشور به همراه داشته است، اظهار كرد: وحدت كلمه و تعامل و همدلي يكي از مهم ترين دستاوردهاي انقلاب در راستاي رشد و اعتلاي ايران اسلامي است.

امام جمعه خرم آباد با بيان اينكه دستاوردهاي انقلاب در تاريخ كشور ماندگار خواهند شد، گفت: سرنگوني نظام وابسته و ديكتاتور طاغوت و استقرار يك نظام الهي مستقل و مردمي در عرصه هاي مختلف سياسي، اقتصادي، فرهنگي و اجتماعي با اعطاي حق تعيين سرنوشت براي آحاد مردم از ديگر ارزش هاي والاي انقلاب اسلامي ايران است.

نماينده ولي فقيه در لرستان تصريح كرد: بزرگداشت ايام دهه فجر در حقيقت تكريم و تجليل جانفشاني، ايثار و رشادت هاي ملت قهرمان ايران براي پايان دادن به سلطه بيگانگان بر منافع و ثروت هاي خدادادي كشور است.

وي گفت: امروز با نگاهي گذرا به تاريخ 35 ساله انقلاب شكوهمند اسلامي ايران، شاهد صفحاتي زرين و درخشان از افتخار، مقاومت و تدبير ملت در سايه رهبري هاي حكيمانه و پيامبرگونه امام راحل و مقام معظم رهبري براي رشد و تعالي ايران اسلامي هستيم.

امام جمعه خرم آباد با تاكيد بر اينكه اينها عوامل اصلي دشمني استكبار جهاني با ملت و نظام جمهوري اسلامي است، افزود: صبر و استقامت مردم و تدابير خردمندانه رهبري انقلاب و مسوولان نظام موجب دفع تمامي ترفندها و توطئه هاي شوم دشمنان عليه اين كشور و ملت شده است.

حجت الاسلام ميرعمادي اظهار كرد: همه اين موارد تاكيدي بر برگزاري هرچه باشكوهتر جشن هاي دهه فجر انقلاب اسلامي و مشاركت همگاني در بزرگداشت اين ايام فرخنده در تاريخ كشور است.

امام جمعه خرم آباد در ادامه با اشاره به اينكه به بركت انقلاب اسلامي سرنوشت كشور و ملت به خواست و اراده خود مردم رقم مي خورد، گفت: موفقيت هاي بزرگ علمي ، سياسي، اقتصادي، نظامي و دفاعي و فتح قله هاي رفيع عزت و افتخار توسط ملت ايران همگي در نتيجه اعتماد و اعتقاد عمومي به انقلاب اسلامي حاصل شده است.

نماينده ولي فقيه در لرستان تصريح كرد: از سوي ديگر، انقلاب اسلامي ايران موجب بروز تحولي گسترده و جهان شمول در عرصه بين المللي شده و موج فراگير بيداري اسلامي كه امروز بخش عمده اي از جهان را دربرگرفته، از بركات انقلاب مردم ايران است.

به گفته وي، برهمين اساس بايد مراسم يوم الله 22 بهمن به عنوان يك روز تاريخي و سرنوشت ساز در كشور و نقطه عطفي در مقابله با استعمارگران و زورگويان جهاني، با شكوه و عظمت خاصي برگزار شود.

حجت الاسلام ميرعمادي تاكيد كرد: دهه فجر انقلاب اسلامي به واسطه دستاوردها و بركات بيشماري كه براي اين كشور و ملت به همراه داشته، به عنوان روزهاي 'ميثاق مردم با ولايت و رهبري' رنگ و بويي الهي دارد.

نماينده ولي فقيه در لرستان همچنين به تحريم هاي اقتصادي دشمن عليه ايران اشاره كرد و افزود: برغم اين همه دشمني و عداوت غربي ها با ملت ايران، دنيا شاهد موفقيت روزافزون كشور در فتح قله هاي افتخار است.

وي تصريح كرد: اين موفقيت ها به مانند ضربه اي اساسي، شيرازه دنياي روبه زوال استكبار جهاني و زورمداران شرق و غرب را از هم پاشيده است.

امام جمعه خرم آباد در ادامه به موفقيت جديد كشور در عرصه هوا و فضا اشاره كرد و گفت: فرستادن موجود زنده توسط دانشمندان خلاق و توانمند ايراني به فضا ثمره خودباوري و اعتماد ملت به ظرفيت هاي بومي است.

به گفته وي، اين موفقيت عظيم ايران اسلامي را در رديف 10 كشور برتر دنيا در عرصه فناوري هاي هوا و فضا قرار داده است.

امام جمعه خرم آباد در ادامه به بحران سوريه اشاره كرد و گفت: آمريكا عامل اصلي گسترش اين بحران و خونريزي هاي داخلي در كشور سوريه است كه تنها براي تامين منافع خود، سوريه را دچار بحران و درگيري هاي داخلي كرده است.

نمانيده ولي فقيه تاكيد كرد: تنها راه مقابله با اين توطئه نيز وحدت و انسجام ملت هاي مسلمان در برابر دنياي استكبار است.