حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان خرم آباد به اعلام مواضع صریح رهبر فرزانه و حکیم انقلاب اسلامی در این هفته راجع به مسائل داخلی و خارجی اشاره کرد و گفت: دو نکته تبیین مذاکره با آمریکا و لزوم وحدت بین مسئولان در سخنان مقام معظم رهبری، بسیار اساسی و کلیدی است که می‌توان از این دو نکته به عنوان سیاست‌های کلی نظام جمهوری اسلامی یاد کرد.

‌میر‌عمادی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری به خوبی تشریح کردند که آمریکا در این مذاکره ها به دنبال چه چیزی است، گفت: دولت آمریکا از یک طرف فشارها و تحریم‌ها را تشدید می‌کند و از طرف دیگر دسیسه مذاکره را مطرح می‌کند که هدف این سیاست جدید آمریکا این است تا مردم را دلسرد کند و آن ها را فریب بدهد.

وی غیر‌منطقی بودن دولت مردان آمریکا را مهمترین دلیل نپذیرفتن شرایط مذاکره از طرف مردم ایران دانست و افزود: دولت مردان آمریکا اهل منطق نیستند و رفتار متناقض دارند که همین مطرح کردن مذاکره همراه با تشدید تحریم‌ها خود باعث شبهه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تبلیغات دروغین آمریکا علیه ملت ایران از دیگر نشانه‌های غیر منطقی و دو رو بودن آن ها است، افزود: مذاکره با این ویژگی‌ها و خصوصیات معنا ندارد و بنا بر فرمایشات رهبری، ملت ایران هیچ گاه مذاکره تحت فشار را نمی‌پذیرند و حمایت‌های مردمی از فرمایشات ایشان نیز نشان داد این مردم زیر بار مذاکره ذلت آور و ننگین نمی‌روند. ‌

*مسئولان بگو مگو را کنار بگذارند

‌میر‌عمادی در ادامه به نکته دیگر بیانات رهبری اشاره کرد و گفت: لزوم وحدت و اتحاد بین مسئولان از دستورات موکد مقام معظم رهبری است که مسئولان باید به خودشان بیایند و به فکر مردم باشند به طوری که همتشان را برای حل مسائل معیشتی و اقتصادی مردم خرج کنند و در راه مبارزه با فساد اقتصادی و تقویت کار و سرمایه ایرانی از هیچ تلاشی فروگذار نکنند.

وی توجه به حرکات و خواسته‌های دشمن در این برهه از زمان از طرف مسئولان را یک امر واجب و حیاتی دانست و افزود: مسئولان باید هر چه سریعتر این بگو مگوها را کنار بگذارند چرا که سخنان رهبری بر آنان اتمام حجت بوده است.

امام جمعه خرم‌آباد خطاب به مسئولان نظام که مراقب باشید برای دشمن خوراک تهیه نکنید، گفت: سخنان رهبری، اتمام حجت بر شما بوده است؛ بگذارید کشور با برگزاری انتخابات آرامش داشته باشد و تنش های سیاسی را از بین ببرید.

‌*شیعه کشی در عراق و پاکستان؛ اقدام سازمان یافته آمریکا و اسرائیل است.

میرعمادی در ادامه به جریان شیعه کشی در عراق و پاکستان در طول هفته گذشته اشاره کرد و گفت: این حملات و ترورهای شیعیان در برخی مناطق مسلمان نشین یقینا اقدام سازمان یافته آمریکا و رژیم صهیونیستی که هدفشان از این کار ایجاد تفرقه و اختلاف و درگیری میان مسلمانان است.

وی افزود: این دولت‌های جنایتکار و مستکبر به خوبی می‌دانند که اتحاد جهان اسلام در تعیین مناسبات بین المللی نقش اساسی دارد چرا که اگر مسلمانان متحد شوند تمام مسائل بین المللی تحت‌الشعاع این اتحاد اسلامی قرار می گیرند لذا این ها تلاش می‌کنند که این اتحاد را به هم بزنند و ما نیز این حرکات وحشیانه و کشتار شیعیان را محکوم می‌کنیم و از جهان اسلام و سران کشورهای اسلامی هم می‌خواهیم که از این بابت موضع گیری کنند و این اقدامات را محکوم نمایند.

‌وی در پایان به هشت اسفند روز امور تربیتی و تربیت اسلامی اشاره کرد و گفت: تربیت جوانان و فرزندان سرزمین اسلامی باید از قرآن و عترت سررشته داشته باشد و جوانان سرزمین اسلامی باید با اخلاق اسلامی و دستورات دین و قرآن تربیت بشوند.