حجت‌الاسلام والمسلمين سيداحمد ميرعمادي، نماينده ولي ‌فقيه در استان و امام جمعه خرم‌آباد امروز جمعه، 31 خردادماه در خطبه‌هاي نمازجمعه خرم‌آباد در مصلاي الغدير اين شهر در سخناني با قدرداني از حضور حماسي ملت ايران در انتخابات رياست جمهوري 24 خرداد گفت: همه بايد بدانيم اين حضور حماسي مردم از تفضلات خداوند متعال و عنايات امام زمان(عج) براي ملت ايران حاصل شده است و نياز است اين حماسه مورد تجزيه و تحليل قرار بگيرد.

وي افزود: علي‌رغم مشكلات اقتصادي، تحريم‌ها و گراني‌هايي كه مردم با ان مواجه بودند و دشمنان تصور مي‌كردند اين مشكلات اجازه نخواهد داد مردم در پاي صندوق‌هاي اخذ راي حاضر شوند اما مردم با تشكيل صف‌هاي طولاني در پاي صندوق‌هاي اخذ راي دشمن را از رسيدن به اهداف پليدش نا اميد كردند.

حجت‌الاسلام ميرعمادي با اشاره به حضور بيش از 72 درصدي مردم ايران در انتخابات 24 خرداد خاطرنشان كرد: تحقق اراده و خواست مقام معظم رهبري براي خلق حماسه سياسي و اينكه مردم از بين كانديداها به يك شخص روحاني راي دادند از نكات مورد توجه در اين انتخابات بود.

خطيب جمعه خرم‌آباد با بيان اينكه اين انتخابات توانست جمهوري اسلامي ايران را به‌عنوان يك الگوي مردم سالاري ديني به دنيا معرفي كند، تصريح كرد: مردم در انتخابات رياست جمهوري 24 خرداد دريافتند كه حل مشكلات آنها با انتساب يك رئيس جمهور روحاني امكان‌پذير خواهد بود لذا با آراي بالاي خود فردي را براي رياست جمهوري انتخاب كردند كه يك شخصيت سياسي، علمي و مبارز است و از اول انقلاب مبارزه سياسي داشته است و در دوران دفاع مقدس حضور چشم‌گيري داشته است.

وي افزود: رئيس جمهور منتخب ملت با تكيه بر اعتدال و دوري از افراط و تفريط و پرهيز از بداخلاقي‌ها حلال مشكلات مردم باشد همه بايد او را در رسيدن به شعارهاي انتخاباتي‌اش ياري رسانيم.

نماينده ولي‌فقيه در استان و امام جمعه خرم‌آباد در ادامه در بيان آثار و بركات انتخابات 24 خرداد به مواردي از جمله افزايش اعتماد عمومي، افزايش اميد در دل مردم، تقويت وحدت و انسجام ملي و خنثي شدن توطئه‌هاي دشمنان اشاره كرد و گفت: سياست مقام معظم رهبري همواره بر حمايت از دولت ها بوده است لذا ضرورت دارد همه مردم و مسئولان رئيس جمهور منتخب ملت را ياري و پشتيباني كنند تا وي بتواند به وعده هاي خود تحقق دهد.

وي در ادامه با تبريك به مناسبت نيمه شعبان خواستار برگزاري جشن‌هاي مربوط به اين ولادت باسعادت شد و ادامه داد: در تكايا، مساجد و حسينيه ها بايد جشن‌هاي نيمه شعبان برگزار شود تا شهر و استان ما نشان دهد منتظر واقعي امام عصر(عج) است.

حجت‌الاسلام ميرعمادي با بيان اينكه شب نيمه شعبان همانند ليله القدر با فضيلت است و بايد احياي شب نيمه شعبان مدنظر قرار بگيرد، گفت: در دوران غيبت كبري ما وظايفي در قبال امام عصر(عج) داريم از جمله اينكه نسبت به امام عصر(عج) معرفت پيدا كنيم، انتظار فرج او را بكشيم، براي سلامتي و ظهور وي دعا كنيم به امام عصر توسل بجوئيم و اكنون كه به امام عصر(عج) دسترسي نداريم با اطاعت از نائب امام زمان، وي را از خود خشنود سازيم.

امام جمعه خرم‌آباد در بخشي از سخنانش با اشاره به نام‌گذاري نيمه شعبان به نام سربازان گمنام امام زمان(عج) از تلاش‌هاي سربازان گمنام امام زمان(عج) و وزارت اطلاعات و تبع آن ادارات اطلاعات استان‌ها تقدير کرد و گفت: عملکرد وزارت اطلاعات و به تبع آن اداره اطلاعات در استان‌ها عملکرد مثبتي بوده است و از جمله خدمات اين قشر مي‌توان به کشف باندهاي تروريستي، دستگيري منافقان، دستگيري ريگي، کشف فسادهاي بزرگ، شناسايي برخي از جاسوسان، شناسايي عوامل ترور شهداي هسته‌اي اشاره کرد.

وي در خطبه اول نماز نيز در بيان سلسله مباحث مربوط به سفارشات نبي مکرم اسلام به امام علي(ع) به اين سفارش پيامبراکرم(ص) با اين مضمون که يا علي سه کار است که در همين دنيا پاداش و ثواب آن‌را مي‌دهند و آن سه چيز عبارت از حج، صدقه دادن و صله رحم مي‌باشد، اشاره کرد و افزود: يکي از اثرات حج اين است که رزق انسان افزايش پيدا مي‌کند و فقر را از جامعه دور مي‌کند و صدقه دادن موثرترين دارو براي دفع بلاهاست، انسان مي‌تواند با صدقه دادن مرگ دلخراش و نابهنگام و پيشامدهاي ناگوار را از خود دور سازد و بيماري‌هاي سخت و لاعلاج را با صدقه دادن مداوا کند.