حجت الاسلام سيد احمد ميرعمادي در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه خرم آباد با اشاره به فرا رسيدن ماه مبارک رمضان اظهار داشت: روز گرفتن براي رسيدن به تقوا و تزکيه نفس است.

وي با بيان اينکه در ماه مبارک رمضان دو موضوع اخلاص و تقوا بايد مدنظر قرار گيرد افزود: روزه داراي براي تقويت اخلاص است و بايد تلاش کنيم به تقوا و اخلاص دست پيدا کنيم.

مهم ترين موانع در تحقق اخلاص و تقوا

خطيب جمعه خرم آباد مهم ترين موانع در تحقق اخلاص و تقوا در ماه مبارک رمضان را ريا کاري، اشرافيت، شهوت پرستي، تجمل گرايي و ... دانست و افزود: براي تحقق اخلاص و تقوا و اهداف روزه بايد تلاش کنيم که همه اعضا و جوارح ما روزه دار باشد.

حجت الاسلام ميرعمادي در بخش ديگري از سخنان خود به 21 تيرماه روز عفاف و حجاب اشاره کرد و گفت: حجاب، عفاف و پاکدامني از مسائل مهم دين اسلام محسوب مي شود.

وي با بيان اينکه بدون ترديد حجاب و عفاف عامل مهمي براي امنيت و آرامش رواني زن و مرد است افزود: رعايت عفاف و حجاب سبب پايداري جامعه و استواري خانواده مي شود.

نماينده ولي فقيه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد خيانتهاي خانوادگي و زناشويي را عامل مهم متلاشي شدن خانواده ها دانست و گفت: منشا اين مسائل بي حيايي و بي عفتي در جامعه است.

وضعيت عفاف و حجاب در جامعه رضايت بخش نيست

حجت الاسلام ميرعمادي با تاکيد بر اينکه زنگ خطر زير گوش به صدا درآمده است، ادامه داد: ماهواره ها و شبکه هاي اجتماعي نيز همواره بي بندوباري را در جامعه تبليغ مي کنند.

وي با بيان اينکه ماهواره ها و شبکه هاي اجتماعي مجازي تبديل به عاملي در راستاي متلاشي شدن خانواده ها شده اند بيان داشت: اين شبکه هاي اجتماعي و ماهواره اي به دنبال ترويج فساد و فحشا در جامعه هستند و اين زنگ خطري براي جامعه محسوب مي شود.

خطيب جمعه خرم آباد با تاکيد براينکه تنها راه مقابله با اين بندوباريها در جامعه تقويت حجاب و عفاف است تصريح کرد: متاسفانه امروز وضعيت عفاف و حجاب در جامعه رضايت بخش نيست.

انتقاد از وضعيت حجاب و عفاف در برخي ادارات

حجت الاسلام ميرعمادي با انتقاد از وضعيت حجاب و عفاف در برخي ادارات نيز بيان داشت: متاسفانه در اين زمينه حساسيتي وجود ندارد و اين در حاليست که رعايت حجاب و عفاف بر همه مسلمانان واجب بوده و يک اصل قرآني محسوب مي شود.

وي با تاکيد بر اينکه حجاب براي پاکي و طهارت انسان است عنوان کرد: متاسفانه عدم رعايت حجاب و عفاف در جامعه منجر به افزايش طلاق شده است.

نماينده ولي فقيه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد همچنين پرخاشگري، اضطراب، افسردگي، فساد اخلاقي و بي هويتي را از ديگر تاثيرات عدم رعايت حجاب و عفاف در جامعه دانست و گفت: در اين راستا بايد مردم هوشيار و مراقب باشند.

وي با تاکيد بر ضرورت نهادينه کردن فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه، اين امر را زمينه ساز ايمن سازي جامعه در مقابل شبيخون فرهنگي دشمنان دانست.

حماسه 23 تيرماه مايه سربلندي مردم ايران

حجت الاسلام ميرعمادي همچنين در بخش ديگري از سخنان خود به روز 23 تيرماه روز حماسه همبستگي ملي در دفاع از ارکان نظام و رهبري اشاره کرد و بيان داشت: اين روز، روز پايان دادن به آشوبها و اخلاگريها در حادثه 18 تير 78 بوده است.

وي با بيان اينکه در حادثه 18 تير دشمن نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران را مورد هدف قرار داده بود افزود: هدف دشمن در اين حادثه از بين بردن نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران بود.

خطيب جمعه خرم آباد با بيان اينکه مردم در 23 تيرماه حماسه اي خلق کردند که براي هميشه ماندگار شد، بيان داشت: مردم در اين روز به صحنه آمدند و نشان دادند که نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران به اراده مردم متکي است.

حجت الاسلام ميرعمادي  با بيان اينکه مردم در اين روز از نظام، رهبري و انقلاب حمايت کردند تصريح کرد: مردم نشان دادند که نظام مقدس جمهوري اسلامي نظامي مردمي است و بر پايه اراده مردم پايدار است.

وي حماسه 23 تيرماه را مايه سربلندي مردم ايران و حادثه 18 تيرماه را نيز مايه عبرت و درس گرفتن دشمنان دانست.

شوراي نگهبان از ارکان مهم نظام است

نماينده ولي فقيه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد همچنين به 26 تيرماه روز تشکيل شوراي نگهبان اشاره کرد و گفت: شوراي نگهبان يکي از ارکان مهم نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران محسوب مي شود و مسئوليت بسيار خطيري بر دوش اين نهاد است.

حجت الاسلام ميرعمادي با بيان اينکه يکي از وظايف شوراي نگهبان نظارت بر انتخابات رياست جمهوري و مجلس است افزود: شوراي نگهبان در طول فعاليت خود همواره حافظ نظام مقدس جمهوري اسلامي بوده است.