حجت‌الاسلام والمسلمين سيداحمد ميرعمادي، نماينده ولي ‌فقيه در استان و امام جمعه خرم‌آباد امروز جمعه، 28 تيرماه در خطبه‌هاي جمعه خرم‌آباد در مصلي الغدير اين شهر به ميلاد امام حسن مجتبي و نام‌گذاري سالروز ولادت اين امام همام به نام اكرام ايتام اشاره كرد و گفت: در زندگي هر يك از امامان معصوم(ع) يك نكته برجسته‌اي وجود دارد كه آن را از ميان امامان ديگر متمايز كرده است، امام حسن مجتبي(ع) سه بار در طول عمر بابركت خود اموالش را با محرومين و نيازمندان تقسيم كرده است.

وي افزود: انفاق و احسان به فقرا و نيكوكاران يكي ديگر از ويژگي‌هاي امام حسن مجتبي(ع) است كه بايد از اين امام درس بگيريم، مردم بايد در طرح اكرام و ايتام و كمك به نيازمندان، معلولان و محرومان مشاركت گسترده‌اي داشته باشند زيرا اينها توشه آخرت هستند.

امام جمعه خرم‌آباد در ادامه به سالروز وفات حضرت خديجه اشاره كرد و گفت: حضرت خديجه (س) مقام و منزلت بسيار بالايي دارد، نخستين كسي كه به پيامبر ايمان آورد حضرت خديجه بوده است، لقب ام‌المومنين يكي ديگر از ويژگي‌هاي منحصر به فرد حضرت خديجه (س) است.

حجت‌الاسلام ميرعمادي گفت: يكي ديگر از ويژگي‌هاي حضرت خديجه(س)‌ اين است كه ثروت خود را در اختيار رسول خدا قرار داد و ديگر ويژگي‌ حضرت خديجه (س) اين است كه جبرئيل امين از سوي خداي متعال بر آن حضرت سلام فرستاد.

امام جمعه خرم‌آباد در ادامه به ماه مبارك رمضان اشاره كرد و گفت: فلسفه روزه رسيدن به تقوا است و بايد سعي كنيم با روزه‌داري ايمان خود را تقويت كنيم.

وي در بخش ديگري از سخنانش به تحولات مصر و اينكه موج بيداري اسلامي در برابر استكبار جهاني آغاز شده است، اشاره كرد و گفت: نقش مرموزانه آمريكا و رژيم صهيونيستي در اين تحولات آشكار است.

حجت‌الاسلام ميرعمادي با اشاره به اينكه آمريكا به‌دنبال اين است كه اين بيداري اسلامي را كمرنگ و از بين ببرد، خاطرنشان كرد: آمريكا در بحرين از حاكم ظالم اين كشور دفاع كرده و در سوريه در مقابل فشار اسد ايستادگي كرده است.

امام جمعه خرم‌آباد يادآور شد: فرمانده ارتش مصر اعلام كرد سه روز قبل از كودتا با آمريكا و رژيم صهيونيستي تماس داشته است كه اين نشان مي‌دهد كه آمريكا و رژيم صهيونيستي در تحولات مصر نقشي مرموزانه دارند.

نماينده ولي‌فقيه در لرستان گفت: تحولات مصر نشان داد كه آمريكا به‌دنبال منافع خود است و اين تحولات در حقيقت نشان داد كه آمريكا قابل اعتماد نيست پس كشورها و دولت‌ها بايد بيدار باشند.

نماينده ولي‌فقيه در لرستان با اذعان به اينكه مردم مصر گرايش ضد آمريكايي دارند و بر اين باور هستند كه سرنوشت كشورشان را آمريكا به بازي گرفته است، به ديدار رئيس ‌جمهور و هيئت دولت با رهبر معظم انقلاب اشاره كرد و گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامي همچنين تأكيد كردند كه احياي آرمان‌ها و شعارهاي اصلي انقلاب شكوهمند اسلامي ايران، ديگر ويژگي اصلي و ممتاز اين دولت بوده است.

وي اظهار کرد: بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامي در حقيقت نشان‌دهنده خدمات و تلاش‌هاي مؤثر دولتمردان و لزوم قدرشناسي از هشت سال تلاش و كوشش هيئت دولت در مسير خدمت به ايران اسلامي است.

امام جمعه خرم‌آباد با اشاره به موفقيت‌هاي چشمگير و قابل توجه نظام مقدس جمهوري اسلامي در عرصه ملي و بين‌اللملي، گفت: ايجاد موج مردمي و انقلاب بيداري اسلامي در مقابله با حكومت‌هاي ديكتاتوري و ظالم منطقه، يكي از مهم‌ترين دستاوردهاي انقلاب اسلامي ايران در جهان است.

نماينده ولي ‌فقيه در لرستان اظهار کرد: به همين دليل استكبار جهاني به سركردگي آمريكا دشمني گسترده‌اي را با ايران اسلامي و جريان بيداري اسلامي حاكم در منطقه به راه انداخته است.