حجت‌الاسلام ولمسلمین سيداحمد ميرعمادی، نماينده ولی‌فقيه در استان و امام جمعه خرم‌آباد در خطبه‌های 22 شهریورماه این هفته نمازجمعه خرم‌آباد در مصلی الغدير اين شهر با تسليت به‌مناسبت درگذشت آيت‌الله طاهری خرم‌آبادی افزود: درگذشت اين عالم بزرگوار حقيقتاً ضايعه بزرگی برای مردم ايران به‌ويژه مردم لرستان بود.

وی با بيان اينكه ايشان از علمای بزرگ حوزه علميه قم، عضو جامعه مدرسين، نماينده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری و فقيهی وفادار به آرمان‌های امام و انقلاب بود، اضافه كرد: اين عالم وارسته در سال 41 زمانی‌كه طلبه جوانی بود در نهضت امام خمينی(ره) شريك شد و در اين راه به زندان رفت و شكنجه شد.

خطيب جمعه خرم‌آباد با تاكيد بر اينكه اين عالم فقيه بعد از پيروزی انقلاب اسلامی نيز در سنگرهای متعدد نماز جمعه، حوزه علميه، مجلس خبرگان رهبری و تثبيت اصل ولايت فقيه در قانون اساسی نقش مهمی ايفا كردند، يادآور شد: آيت‌الله طاهری خرم‌آبادی خدمات علمی، فرهنگی و اجتماعی فراوانی انجام دادند.

نماينده ولی‌فقيه در استان لرستان با بيان اينكه اين عالم بزرگوار به حق يار و ياور امام(ره) و رهبر فرزانه انقلاب بودند و ايشان عملاً در راستای تثبيت ولايت و رهبری قدم برداشتند، نماينده ولی‌فقيه در لرستان در ادامه به پيام تسليت رهبر فرزانه انقلاب به مناسبت ارتحال اين روحانی جليل‌القدر اشاره و خاطرنشان كرد: رهبر معظم انقلاب در پيام تسليت خود از شاخص‌ها و ويژگی‌های شخصيتی آيت‌‌الله طاهری خرم‌آبادی با عنوان اخلاص، تقوا همراه با هوشمندی و متانت ياد كرد.

وی با تاكيد بر اينكه آيت‌الله طاهری خرم‌آبادی در طول 34 سال بعد از انقلاب همواره در مسير ولايت وفادار باقی ماند، تصريح كرد: ياد و خاطره اين عالم بزرگ را گرامی می‌داريم و علو درجات را برای اين عالم ربانی مسئلت داريم.

وی با تبريك به‌مناسبت سالروز ولادت امام رضا(ع) اظهار اميدواری كرد با ترويج فرهنگ رضوی در كشور سبك زندگی مردم رضوی شود و گفت: رهبر فرزانه انقلاب همواره بر سبك زندگی اسلامی تاكيد داشته‌اند و ضروری است كه الگوی زندگی ما نيز زندگی و سيره امام علی بن موسی الرضا(ع) باشد.

امام جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه امام رضا(ع) همواره به شیعیان سفارش کرده که به‌دنبال علم و دانش برود، یادآور شد: آن حضرت داناترین مردم در روی زمینه بوده است و همواره در تمام مناظره‌ها استقبال می‌کرد و معارف و اهل بیت را بیان می‌کرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان، گفت:‌ مسئله نماز اول وقت و قرآن محوری از دیگر ویژگی‌های امام رضا (ع) بوده که همواره بر آن تاکید داشته است.

خطيب جمعه خرم‌آباد در بخش ديگری از سخنان خود با اشاره به بيست و دومين گردهمايی ائمه جمعه سراسر كشور و ديدار با مقام معظم رهبری گفت: رهبر فرزانه انقلاب در اين ديدار از تشكيلات نماز جمعه به عنوان يك شبكه ارزشمند دينی، مردمی و حكومتی ياد كردند.

وی با تاكيد بر اينكه اين صحبت‌های رهبر انقلاب به اين معنی است كه نماز جمعه پايگاه دين، مشهد و منظر عمومی مردم و از شئون ولايت و رهبری است، يادآور شد: نماز جمعه پايگاه استحكام ولايت‌مداری است و در هر هفته پيوند مردم با نظام و رهبری مستحكم‌تر می‌شود.

امام جمعه خرم‌آباد همچنين با اشاره به اينكه رهبر فرزانه انقلاب در اين ديدار پنج خصوصيت مهم برای خطبه‌های نماز جمعه عنوان كردند، تصريح كرد: ايشان اميد آفرين بودن، پر مغز و محتوا بودن، ايراد خطبه همراه با موعظه و نصيحت، كوتاه بودن و مستحكم كننده مردم با نظام را به‌عنوان خصوصيت‌های مهم خطبه‌ها عنوان كرد.

حجت‌الاسلام ميرعمادی با بيان اينكه رهبر فرزانه انقلاب همچنين در رابطه با حوادث منطقه، جهان و داخل كشور با يك نگاه جامع، كلان و واقع بينانه تاكيد كردند، ادامه داد: امروز دشمنان با حيله‌های گوناگون وارد می‌شود و عملكرد غرب به‌ويژه آمريكا و اروپا در منطقه خاورميانه سياه و بسيار ننگين است.

وی با اشاره به اينكه غرب در قبال جنايات بسياری كه در افغانستان و عراق انجام داد حتی حاضر نشد يك عذرخواهی لفظی كند، تصريح كرد: استكبار جهانی جنايات بسياری را در قبال جوان، كودكان، و مردم مظلوم عراق و افغانستان انجام داد و حتی عذرخواهی هم نكرد.

خطيب جمعه خرم‌آباد با بيان اينكه امروز نيز آمريكا بر طبل جنگ‌افروزی می‌كوبد و امروز آمريكا علنا جنگ طلبی خود را به رخ می‌كشد، افزود: ريشه گرفتاری مسلمانان در طول تاريخ سه عامل اختلاف، بی عرضگی حكام مسلمانان و دخالت اجانب در مسائل داخلی آنان بوده است.

وی با بيان اينكه راه حل اين مشكلات اتحاد مسلمانان است و قيام مسلمانان عليه مستكبران راه‌حل مقابله با دشمنان اسلام است، گفت: ثابت شده است كه سازش، صلح و مذاكره در حل مشكلات اثری ندارد، تا زمانی‌كه متجاوزان سر جای خود ننشينند منطقه صلح و آرامش را به خود نخواهد ديد.

حجت‌الاسلام ميرعمادی در بخش پايانی سخنان خود با اشاره به آغاز سال‌تحصيلی جديد در حوزه های علميه و دانشگاه ها گفت: تحصيل علم و پيشرفت علمی يك اولويت مهم در كشور است.

وی با تاكيد بر اينكه تحصيل علم در سايه آرامش و آسايش امكان پذير است، افزود: بايد محيط تحصيل دانشجويان دارای آرامش باشد تا دانشجويان بتوانند به مراتب علمی دست پيدا كنند.

خطيب جمعه خرم‌آباد با اشاره به اينكه در فضای پر تنش و اضطراب امكان تحصيل وجود ندارد، يادآور شد: ما معتقديم وزارت علوم و آموزش و پرورش بايد به دست انسان‌های معتدل، معتقد و مومن اداره شود.

حجت‌الاسلام ميرعمادی با تاكيد بر اينكه دانشگاه‌ها نبايد به محلی برای احزاب سياسی و ايجاد تنش تبديل شود، ادامه داد: بايد مراقب صحنه گردان‌های داخل كشور باشيم چرا كه دشمنان در داخل كشور عده ای را دارند.

وی با بيان اينكه نبايد اجازه دهيم كه دانشگاه ها مانند گذشته دچار درگيری جناحی و سياسی شود، تصريح كرد: در دانشگاه ها بايد فضای آرام و سرشار از ايمان و اعتقاد وجود داشته باشد.