حجت‌الاسلام سید احمد میرعمادی جمعه 29 شهریورماه در خطبه‌های نماز جمعه خرم آباد با اشاره به فرا رسیدن هفته دفاع مقدس اظهار داشت: دفاع مقدس برای ایران اسلامی دستاوردهای عظیمی در عرصه‌های مختلف به ارمغان آورد.

وی پیشرفت در عرصه‌های مختلف هوا فضا، علمی، صنعتی، و ... را از برکات دفاع مقدس عنوان کرد و افزود: نقش آفرینی امروز ایران اسلامی در تحولات بین المللی و جهانی به برکت هشت سال دفاع مقدس است.

دفاع مقدس سبب سربلندی، عزت و عظمت ملت ایران اسلامی شد

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه به برکت هشت سال دفاع مقدس امروز دنیا جرات پیدا کرده که در برابر استکبار جهانی و آمریکا بایستد عنوان کرد: این امر به برکت عزت و شجاعت رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس محقق شده است.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه هشت سال دفاع مقدس سبب سربلندی، عزت و عظمت ملت ایران اسلامی شد تصریح کرد: در این راستا باید در هفته دفاع مقدس دستاوردهای دفاع مقدس بازگو شود و یاد و خاطره رزمندگان و شهدا گرامی داشته شود.

کارآمد بودن ایران اسلامی در سایه علم و دانش است

وی در بخش دیگری از سخنان خود به فرارسیدن فصل بازگشایی مدارس اشاره کرد و گفت: مدرسه سنگر علم و دانش، مبارزه با جهل و نادانی و مبارزه با جنگ نرم دشمن است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه  الگو، نمونه و کارآمد بودن ایران اسلامی در سایه علم و دانش است ادامه داد: راه کسب علم و دانش نیز در مدرسه و دانشگاه است.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه باید برای علم، معلمان و اساتید ارزش فوق العاده ای قائل باشیم چرا که پیشرفتهای ما مرهون زحمات معلمان و اساتید است عنوان کرد: اساتید و معلمان نیز باید شاگردانی خلاق، مبتکر و قرآنی تربیت کنند.

وی با تاکید بر اینکه رسالت آموزش و پرورش علاوه بر آموزش ایجاد نشاط دینی و معنویت در بین دانش آموزان است ادامه داد: در این راستا باید فعالیتهای قرآنی را بین دانش آموزان تقویت کرد.

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه خوشبختانه در سالهای اخیر فعالیتهای قرآنی خوبی در سطح مدارس استان صورت گرفته است بیان داشت: این فعالیتها باید با قوت بیشتری دنبال شود.

سپاه همواره جلوه های زیبایی از فعالیت خود به ارث گذاشته است

حجت الاسلام میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود به بیانات مقام معظم رهبری در جمع فرماندهان سپاه پاسداران اشاره کرد و گفت: سخنان مقام معظم رهبری در این دیدار بسیار مهم، راهگشا و تبیین کننده مسیر حرکت انقلاب اسلامی ایران بود.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در این دیدار نقش و جایگاه سپاه پاسداران را تبیین کردند ادامه داد: سپاه حافظ و پاسدار انقلاب اسلامی ایران است و در هرجایی که خطری متوجه انقلاب بوده سپاه در آن عرصه حضور پیدا کرده و از آرمانهای انقلاب دفاع کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به سخنان رئیس جمهور نیز در جمع فرماندهان سپاه تصریح کرد: رئیس جمهور با سخنان خود فصل نوینی از مجاهدتهای سپاه برای حفاظت از انقلاب اسلامی ایران را باز کرد و به حضور سپاه در عرصه های گوناگونی مانند عرصه اقتصادی که باعث تقویت ایران اسلامی شد اشاره کردند.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه سپاه همواره جلوه های زیبایی از فعالیت خود به ارث گذاشته است عنوان کرد: انقلابی زیستن، انقلابی ماندن و ثبات قدم از جمله جلوه های زیبای حضور سپاه محسوب می شود.

سیاست نرمش قهرمانانه به خوبی تبیین شود

وی با بیان اینکه مردم سپاه را به عنوان نگهبان انقلاب و بازوی قدرتمند نظام می دانند عنوان کرد: مردم همواره شاهد قدرت نمایی نیروهای مسلح اعم از سپاه، ارتش، نیروی انتظامی و بسیج در برابر دشمن بوده اند.

خطیب جمعه خرم آباد با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در رابطه با سیاست نرمش قهرمانانه تصریح کرد: سیاست نرمش قهرمانانه همان سیاستی است که خداوند به حضرت موسی یاد داده است که با زبان نرم مذاکره کنید.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه معنای سیاست نرمش قهرمانانه رعایت حرمت و احترام در مذاکره با حفظ اصول و ارزشهای خودمان است عنوان کرد: باید در عین پایبندی به اصول و ارزشها در برابر مستکبر و طغیانگر زبان نرم داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه کلام مقام معظم رهبری در این رابطه باید به درستی و خوبی تبیین شود چرا که ریشه در منابع دینی دارد افزود: مقام معظم رهبری همواره با درایت، هوشیاری و دوراندیشی بی نظیری عمل کرده اند.