حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی در خطبه های 5 مهرماه نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر با اشاره به وضعیت حجاب و عفاف اظهار داشت: رعایت حجاب و عفاف یک تکلیف شرعی است و باید در جامعه حفظ شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه نسبت به حجاب و عفاف در جامعه ظلم صورت گرفته است عنوان کرد: به حجاب و عفاف در جامعه نه تنها بی توجهی بلکه بالاتر از آن ظلم صورت گرفته است.

حجاب و عفاف در جامعه مورد سهل انگاری قرار گرفته است

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه متاسفانه حجاب و عفاف در جامعه مورد سهل انگاری قرار گرفته است افزود: متاسفانه امروز شاهد بی عفتی در جامعه و در ادامه آن شاهد ایجاد آسیبهای ناشی از  بی عفتی و حجابی در جامعه هستیم.

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به آثار زیانبار بی عفتی و بی حجابی در جامعه ادامه داد: افزایش طلاق، بالا رفتن سن ازدواج، اختلافات خانوادگی و ... از جمله آثار بی عفتی و بی حجابی در جامعه است.

وی با تاکید بر اینکه بهترین زینت زن حجاب است عنوان کرد: اضطراب و افسردگی جوانان، عدم آرامش در خانواده ها ناشی از بی حجابی و بی عفتی است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه متاسفانه با وجود تصویب قانون حجاب و عفاف این موضوع توسط دولت مورد بی اعتنایی قرار گرفته شده است بیان داشت: باید با رعایت حجاب و عفاف آرامش را به خانواده ها برگردانیم و زندگی سالم دینی و اسلامی را برای خود رقم بزنیم.

دستاورد های سفر رئیس جمهوری به نیویورک

حجت الاسلام میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود به سفر رئیس جمهور به نیویورک و سخنرانی را در 68 امین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل اشاره و عنوان کرد: این سفر از اهمیت فوق العاده ای برخوردار بود چرا که این سفر اولین سفر رئیس جمهور بوده که با رویکرد جدید و بر اساس سیاست نرمش قهرمانانه که رهبر معظم انقلاب ترسیم کردند صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه آنچه رئیس جمهور در این سفر دنبال کرد استفاده از ابزار دیپلماسی برای تامین منافع ایران است عنوان کرد: در این راستا کارهای خوبی و ارزشمندی انجام گرفته است.

خطیب جمعه خرم آباد دستاورد دیگر سفر رئیس جمهور به نیویورک را تلاش برای معرفی واقعی ملت ایران اسلامی به عنوان کشوری متمدن و صلح طلب دانست و بیان داشت: همچنین تلاش برای اینکه ثابت کنند که ایران اسلامی محور ثبات در منطقه و به دنبال صلح در منطقه است و اینکه نمی خواهد پای متجاوزان در این منطقه باز شود از دیگر دستاوردهای سفر رئیس جمهور به نیویورک است.

حجت الاسلام میرعمادی تصریح کرد: رئیس جمهور در این سفر به دنبال این بود که به دنیا و به خصوص اروپا و آمریکا ثابت شود که آنها در طول این مدت رفتار ظالمانه ای با ایران داشته و تحریم های یک جانبه، ظالمانه و غیر قانونی علیه ملت ایران روا داشته اند.
سخنان رئیس جمهوری منطقی، امید بخش و مثبت بود

وی با تاکید بر اینکه دستاورد دیگر سفر رئیس جمهور را به رسمیت شناختن ایران هسته ای دانست و گفت: در مجموع سخنان رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل و کنفرانس خلع سلاح هسته ای سخنان منطقی، امید بخش و مثبت ارزیابی و گام ارزشمندی محسوب می شود.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به انتصاب استاندار جدید لرستان اشاره کرد و گفت: انتصاب استاندار جدید که از سوی دولت معرفی شده در فضای وحدت و همدلی صورت گرفت.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه مردم از استاندار جدید سه موضوع مهم را مطالبه می کنند گفت: وحدت، دوری از تنش و همچنین خدمت از جمله انتظارت مردم از استاندار جدید است.

انتخاب استاندار جدید لرستان با استقبال افکار عمومی و مردم مواجه شد

وی با بیان اینکه مردم به دنبال استانداری بودند که فکر عمرانی داشته و به دور از جریانات سیاسی عمل کند ادامه داد: مردم از این گونه تفکر متنفر هستند و مسئولانی که به دنبال تنش در استان هستند را هرگز نمی پذیرند.

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه انتخاب آقای بازوند به عنوان استاندار لرستان با استقبال افکار عمومی و مردم مواجه شد تصریح کرد: مردم انتظار دارند با توجه به سابقه ای که از ایشان در استان وجود داشته بتوانند قدمهای مثبتی در لرستان بردارند و در راستای رفع بیکاری، ایجاد اشتغال و باز کردن گره های استان گام بردارند.

حجت الاسلام میرعمادی همچنین از اقدامات حبیب الله دهمرده استاندار سابق لرستان نیز تشکر کرد و گفت: ایشان نیز در استان منشا خدمات فراوانی بوده اند و در زمینه های مختلف فرهنگی، دینی، ساخت مصلا، حوزه های علمیه، عمران شهری و ... کارهای ارزشمندی را انجام داده اند.