حجت الاسلام  والمسلمین سید احمد میرعمادی در خطبه های نماز جمعه 17 آبان ماه در مصلای الغدیر خرم آباد با سفارش همگان به تقوای الهی اظهار داشت: ریشه بسیاری از گناهان انسان هواپرستی بوده و هواهای نفسانی موجب هلاکت انسان می شود.

وی با بیان اینکه فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی را به مسلمانان جهان به ویژه مردم دوستدار اهل بیت ایران تسلیت می گویم، گفت: در این ایام دلها به عطر عاشورا و چشم ها به اشک حسین(ع) نورانی می شود.

عزاداری امام حسین(ع) ارزشهای الهی را در جامعه زنده می کند

خطیب جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه شور و شوق و محبت فوق العاده ای نسبت به اهل بیت و شهدای کربلا در میان مردم ایران به خصوص لرستان وجود دارد، تصریح کرد: در این ایام نورانیت خاصی در جامعه مشاهده شده و مجالس عزاداری در همه جای شهر برقرار است.

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به اینکه عشق امام حسین(ع) و اهل بیت ایشان در دل مردم خانه کرده و این محبت هیچگاه به سردی و کهنگی نمی انجامد، ادامه داد: هر سال عزاداری مردم در ایام محرم و عاشورا باشکوه تر برگزار می شود.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه امسال نیز مردم باید عزای سیدالشهدا را با شکوه برگزار کرده و پای منبرها بنشینند، افزود: این عزاداریها مایه عزت و بقای اسلام بوده و ارزشهای الهی را در جامعه زنده می کند.

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به اینکه جایگاه امام حسین(ع) آنقدر رفیع است که خداوند وعده پاداش بهشت را برای کسی که در عزای او گریه و یا حتی تظاهر به گریه می کند داده است، یادآور شد: امام حسین(ع) همه وجودش را برای خدا داد و خداوند نیز هر چه داشت را به او داد.

عزاداریها نباید آلوده به خرافات، تحریفها و بدعت ها باشد

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه معنویت عزاداریها در ماه محرم باید حفظ شود، اظهار داشت: عزاداریها نباید آلوده به خرافات، تحریفها و بدعت ها باشد.

خطیب جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه عزاداری خالص سنتی را در ماه محرم برگزار کنید، افزود: یکی از معنویتهایی که عزاداری سیدالشهدا باید داشته باشد مقید بودن به نماز اول وقت به خصوص در روز عاشورا است.

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به اینکه نشانه پیروی کردن از امام حسین(ع) مقید بودن به نماز اول وقت است، تصریح کرد: همچنان که امام حسین(ع) در ظهر عاشورا به نماز ایستاد ما نیز باید به نماز اول وقت اهمیت دهیم.

امر به معروف و نهی از منکر ضربان تپنده قلب جامعه است

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه هفته اول محرم به عنوان هفته امربه معروف و نهی از منکر نامگذاری شده است، اظهار داشت: فلسفه این نامگذاری هم این است که هدف قیام امام حسین(ع) احیاء امربه معروف و نهی ازمنکر بود.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر اساس دین بوده و احیاء ارزش های الهی در جامعه در سایه آن محقق می شود.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه جامعه ای که در آن فریضه امر به معروف و نهی از منکر اجرا نشود یک جامعه مرده است، یادآور شد: امر به معروف و نهی از منکر ضربان تپنده قلب جامعه است و جامعه نیز بدون قلب زنده نیست.

عسگر اولادی همواره تابع محض رهبر معظم انقلاب بودند

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به درگذشت مجاهد صادق و خستگی ناپذیرحاج حبیب اله عسگر اولادی اظهار داشت: ایشان از اولین انقلابیون نهضت و از پیشکسوتان انقلاب اسلامی ایران بودند.

خطیب جمعه خرم آباد  با بیان اینکه ایشان 60 سال مجاهدت صادقانه و نیم قرن حضور سیاسی فعال در جامعه داشتند، ادامه داد:

ایشان در راهپیمایی ضد اسرائیلی در زمان آیت الله کاشانی حضور داشتند.

حجت الاسلام میرعمادی افزود: در زمان امام (ره) ایشان تابع محض امام خمینی(ره) بودند و بعد از آن نیز همواره تابع محض رهبر معظم انقلاب بودند.

پیام های راهپیمایی 13 آبان

وی در بخش پایانی سخنان خود به راهپیمایی پرشکوه 13 آبان اشاره کرد و گفت: امسال یک تجمع بی سابقه ضد استکباری در ایران شکل گرفت که مرگ بر آمریکا در آن با شور و حال خاصی گفته شد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه این راهپیمایی پیام هایی را در بر داشت، گفت: پایبندی مردم ایران به آرمانها و شعارهای انقلاب و ضد استکباری بودن انقلاب اسلامی ایران یکی از پیام های این تجمع عظیم بود.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه مردم ایران در این راهپیمایی نشان دادند که همچنان پایبند به شعار "مرگ بر آمریکا" هستند، تصریح کرد: مردم ایران ثابت کردند که جنایات 50 ساله آمریکا در ایران را فراموش نکرده اند و با یک لبخند راضی به فراموشی آنها نیستند.

سخنان رهبر فرزانه انقلاب وحدت ملی را در کشور تحکیم کرد

وی با اشاره به اینکه در کنار این راهپیمایی سخنان مهم رهبر معظم انقلاب که سیاست خارجی ایران را روشن کرد نیز از اهمیت فوق العاده ای برخوردار بود، اظهار داشت: رهبر فرزانه انقلاب در این سخنرانی روشن کردند که این مذاکرات هیچ ضررری برای ایران ندارد و با این مذاکرات نشان داده می شود که آمریکا صادق نیست و همچنان خوی استکباری خود را دارد.

خطیب جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه سخنان رهبر فرزانه انقلاب وحدت ملی را در کشور تحکیم کرد، یاداور شد: با سخنان رهبر انقلاب بار دیگر همه برای پیشبرد انقلاب یک سو شدند.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه سخنان رهبر معظم انقلاب مایه ایجاد آرامش در جامعه شد، افزود: ملت ایران همیشه استکبار ستیز می مانند چراکه این روش مردم ایران است.