حجت الاسلام سید احمد میرعمادی جمعه 8 آذرماه در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر با اشاره به سالروز شهادت امام سجاد(ع) اظهار داشت: امام سجاد(ع) در راستای پیام رسانی و تداوم بخشیدن به نهضت عاشورا و همچنین زنده نگه داشتن این قیام خونین نقش مهمی بر عهده داشت.

وی با بیان اینکه امام سجاد در مقابل حوادث تلخ عاشورا و همچنین حوادثی که در جریان اسارت خاندان امام حسین(ع) اتفاق افتاد همچون کوه مقاومت کرد، افزود: این امام همام با خطبه ها، عزاداری ها، دعاها و مناجاتهایش راه پدر بزرگوار خود را ادامه داد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه دوران امام سجاد(ع) دوره سختی بود که خفقان بیداد می کرد، یادآور شد: بعد از حادثه کربلا ترس در میان اعراب زیاد شده بود ولی امام سجاد(ع) از هر فرصتی برای تبیین و تشریح ابعاد قیام عاشورا استفاده می کرد.

شهید مدرس مجاهدی مخلص و بابصیرت

حجت الاسلام میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود به سالروز شهادت شهید مدرس و روز مجلس اشاره کرد و بیان داشت: شهید مدرس عالمی شجاع و نترس و منشا فعالیتهای موثری در مجلس آن زمان بود.

وی از شهید مدرس به عنوان مجاهدی مخلص و بابصیرت یاد کرد و بیان داشت: هر کاری که رضا خان می خواست خلاف شرع انجام دهد شهید مدرس در مقابل آن ایستادگی می کرد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به بیانات امام راحل و اینکه نمایندگان مجلس باید از شهید مدرس درس بگیرند، عنوان کرد: مجلس در کشور جایگاهی مهم دارد به طوریکه تصویب قوانین مورد نیاز برای اداره امور کشور در مجلس صورت می گیرد.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر رسالت نمایندگان مجلس در توسعه و پیشرفت استان بیان داشت: نباید نمایندگان به طور دائم به دنبال جابجا کردن مدیران و یا عزل و نصب افراد باشند.

وی با تاکید بر اینکه مجلس از جایگاه والایی برخوردار است، افزود: انتظار از نمایندگان این است که اهل مشورت باشند و از نظرات علما و صاحب نظران نهایت استفاده را ببرند.

افراد با انصاف توافق هسته ای را تحلیل کنند

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در ادامه سخنان خود به مسئله توافق هسته ای ایران اشاره کرد و بیان داشت: مذاکرات هسته ای بعد از 10 سال نتیجه داد و یک توافق اولیه صورت گرفت.

حجت الاسلام میرعمادی عنوان کرد: این توافق در پی درایت رهبر معظم انقلاب و حمایت ایشان از گروه مذاکره کننده صورت گرفت.
وی عنوان کرد: هر کسی که یک نگاهی به این توافق نامه هسته ای داشته باشد متوجه می شود که یک پیروزی نسبی برای ایران به دست آمده و انتظار می رود که افراد با انصاف وقایع را مرور و تحلیل کنند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه توافق هسته ای هیمنه استکبار را فروریخت، افزود: این توافق ضربه ای به استکبار و رژیم صهیونیستی بود.

در ادامه راه پرونده هسته ای کشورمان نیاز به هوشمندی فراوانی دارد

حجت الاسلام میرعمادی توافق هسته ای ژنو را منجر به شکستن تحریم ها و جلوگیری از تحریم های جدید دانست و گفت: با این توافق جلوی تحریم های ظالمانه غرب گرفته و آرامشی در فضای داخلی و بین المللی ایجاد شد.

وی به رسمیت شناخته شدن حق ایران در دستیابی به انرژی صلح آمیز هسته ای را از دیگر برکات این توافق نامه دانست و بیان داشت: توافق هسته ای منجر به ایجاد آرامش شد که این موضوع بر مسائل اجتماعی ما تاثیر گذار است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه ادامه راه پرونده هسته ای کشورمان نیاز به هوشمندی فراوانی دارد، عنوان کرد: همه می دانند که دشمنان ما حیله گر هستند و ما همواره شاهد خیانت های آمریکا بوده ایم.

وی به کشتار مردم بی دفاع در قیام خونین 17 شهریور و هدف گیری هواپیمای مسافربری ایران در خلیج فارس اشاره کرد و بیان داشت: به همین خاطر است که ملت ایران اعتمادی به غرب ندارد.

حجت الاسلام میرعمادی عنوان کرد: تیم مذاکره کننده ایران باید در مقابل زیاده خواهی ها ایستادگی کند و اجازه ندهد آمریکا با تبلیغات سوء خود مذاکرات را نقض کند.