حجت الاسلام والمسلمين سيد احمد ميرعمادي 15 آذرماه در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه خرم آباد ضمن سفارش همگان به تقواي الهي اظهار داشت: مطابق روايتي از امام علي(ع) هر کسي براي امور آخرتش تلاش کند خداوند براي امور دنياي او تلاش مي کند.

وي با بيان اينکه هر کس باطنش را پاک کند خداوند ظاهر او را پاک مي کند، عنوان کرد: هر کس رابطه اش را با خدا نيکو کند خداوند هم رابطه او را با مردم نيکو مي کند.

نماينده ولي فقيه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به 16 آذرماه روز دانشجو بيان داشت: 16 آذر ريشه در استکبار ستيزي دانشجويان دارد.

حجت الاسلام ميرعمادي با بيان اينکه دانشجويان در نهضت امام خميني(ره) نقش مهمي داشتند، افزود: انقلابي بودن، استقلال طلبي و عدالت خواهي از مهم ترين شاخصهاي دانشجويان است که امروز به برکت انقلاب اسلامي ايران بارزترين شاخص و ويژگي دانشجويان ولايي بودن و استکبار ستيزي آنها است.

وي با تاکيد بر ضرورت هوشياري و بيداري دانشجويان ادامه داد: عده اي به دنبال اين هستند که بعد انقلابي و استکبارستيزي دانشجويان را ناديده بگيرند و آنها را براي ورود به مسائل سياسي داخلي وادار کنند.

نماينده ولي فقيه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در ادامه سخنان خود با اشاره به سالروز تشکيل شوراي عالي انقلاب فرهنگي بيان داشت: اهميت فرهنگ بر کسي پوشيده نيست و مهم ترين هدف دشمن تهاجم فرهنگي به ملتهاست.

حجت الاسلام ميرعمادي با اشاره به اينکه دشمن به دنبال تسخير پايگاههاي فرهنگي است، عنوان کرد: در اين راستا دشمن چشم طمع به دانشگاهها و آموزش و پرورش دارد.

وي با تاکيد بر ضرورت توجه به فرهنگ ديني در مدارس و دانشگاهها بيان داشت: اين امر بايد در اولويت برنامه هاي مسئولان باشد چرا که نهادينه کردن فرهنگ ديني در اين مراکز نيازمند حمايت و پشتيباني است.

نماينده ولي فقيه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکيد بر اينکه دولت بايد به حوزه فرهنگ ديني توجه جدي داشته باشد، عنوان کرد: با توجه به قرارگيري در زمان تدوين بودجه انتظار مي رود در بودجه توجه جدي به اين حوزه صورت گرفته و طوري نباشد که فرهنگ ديني در آخر قرار گيرد.

حجت الاسلام ميرعمادي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به روز جهاني حقوق بشر عنوان کرد: امروز سازمان ملل تحت تاثير استکبار جهاني قرار دارد به طوريکه حقوق بشر به ابزاري براي اهداف شوم استکبار جهاني و به يک حربه تبديل شده است.

وي از آمريکا به عنوان بزرگترين نقض کننده حقوق بشر نام برد و بيان داشت: وضعيت وحشتناک زندانهاي آمريکا، ناديده گرفتن حقوق اقليت ها در آمريکا و ممنوعيت حجاب تنها مصاديقي از نقض حقوق بشر توسط اين کشور است.

نماينده ولي فقيه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش ديگري از سخنان خود به توافق ايران و 1+5 اشاره کرد و بيان داشت: پس از امضاي اين توافق نامه شما ببينيد کدام طرف در حال پيمان شکني است و بي اعتمادي را ترويج مي دهند.

حجت الاسلام ميرعمادي رفتار آمريکا در برابر توافق نامه ژنو را يادآور فرمايش امام راحل مبني بر اينکه "آمريکا شيطان بزرگ است"، دانست و گفت: در شرايط کنوني تنها راه براي مقابله با توطئه هاي شيطاني آنها هوشياري، بصيرت و مواظبت است.