حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر به 25 آذرماه روز پژوهش اشاره کرد و بیان داشت: همه پیشرفت ها و ابتکار عمل یک ملت به پژوهش ها و فعالیتهای علمی آن ملت وابسته است.

وی با بیان اینکه پیشرفت علمی خود یک قدرت محسوب می شود، عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب همواره روی این مسئله تاکید داشته اند و طرح موضوع تولید علم و جنبش نرم افزاری در این راستا صورت گرفته است.

پژوهش در جامعه باید از جایگاه والایی برخوردار باشد

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه افزایش قدرت سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و نظامی در ابعاد مختلف مستلزم رشد و پیشرفت علمی است، افزود: قدرت علمی ما در زمینه های مختلف از جمله تجهیزات و امکانات نظامی موجب ترس و واهمه دشمنان شده است.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه پژوهش در جامعه ما باید از جایگاه والایی برخوردار باشد، عنوان کرد: توجه به حوزه پژوهش موجب رشد خلاقیت و ابتکار می شود.

وی با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران رشد علمی و پژوهشی کشورمان چشمگیر بوده است، ادامه داد: رشد ارائه مقالات از سوی مراکز علمی، پژوهشی و دانشگاهی جای تقدیر دارد.

ضرورت توجه به ایمن سازی جاده های لرستان

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود به 26 آذرماه روز حمل و نقل اشاره کرد و بیان داشت: محور همه فعالیتهای توسعه ای در جامعه حمل و نقل است.

حجت الاسلام میرعمادی از صنعت حمل و نقل به عنوان بستر توسعه در ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی، گردشگری و ... یاد کرد و بیان داشت: اگر شاهد ارتقا صنعت حمل و نقل در استان باشیم سایر بخشها به ویژه بخش گردشگری نیز رونق پیدا خواهد کرد.

وی با تاکید بر ضرورت توجه به ایمن سازی جاده ها و محورهای مواصلاتی استان ادامه داد: تعریض و مناسب سازی راههای مواصلاتی استان ضمن کاهش تصادفات و تامین امنیت جانی مسافران و کاهش هزینه های مربوط به سوخت، موجب افزایش جابجایی بار و مسافر و در نتیجه رشد اقتصادی استان خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد از مسئولان امر خواست که با فعالیت بیشتر در راستای ارتقای صنعت حمل و نقل استان آرامش را برای مردم به ارمغان بیاورند.

قرارگیری جامعه در مسیر سعادت در گرو وحدت حوزه و دانشگاه

حجت الاسلام میرعمادی در ادامه سخنان خود به سالروز شهادت شهید مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه اشاره کرد و بیان داشت: شهید مفتح انسانی مبارز، انقلابی و آگاه به مسائل روز بود که به عنوان مجتهدی آگاه و استادی برجسته فعالیتهای علمی فراوانی داشت.

وی با بیان اینکه نقش شهید مفتح در جریان انقلاب اسلامی بر کسی پوشیده نیست، عنوان کرد: آنچه شهید مفتح را برجسته کرده است نقشی بود که این شهید بزرگوار در وحدت حوزه و دانشگاه داشتند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه اگر حوزویان و دانشگاهیان کنار هم قرار بگیرند جامعه در مسیر سعادت قرار خواهد گرفت، افزود: شخصیت هایی چون شهید مفتح و رهبر معظم انقلاب نقش اساسی در تقویت وحدت میان حوزه و دانشگاه داشته اند.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه قرارگیری حوزه و دانشگاه در کنار هم موجب نهادینه شدن پیشرفتهای علمی و باورهای دینی در جامعه می شود، افزود: وحدت حوزه و دانشگاه امر مهمی است که اگر نباشد پیشرفتی در جامعه حاصل نمی شود.

وی عنوان کرد: دستاورد عظیمی که در وحدت حوزه و دانشگاه به دست می آید پیوستگی و همراهی علم و دین در خدمت سعادت جامعه خواهد بود که باید در این مسیر شهید مفتح را الگوی خود قرار دهیم.

زیاده خواهی های آمریکا در قد و قامت آنها نیست

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود به استمرار اظهارنظرهای مسئولان آمریکایی در زمینه توافق ژنو اشاره کرد و بیان داشت: ما شاهد هستیم که بعد از این توافقات آمریکا ژست مغرورانه ای به خود گرفته است.

حجت الاسلام میرعمادی عنوان کرد: آنچه بعد از این توافقات اتفاق افتاد و اظهارنظرهای مسئولان آمریکایی حکایت از زیاده خواهی های آنها دارد که در قد و قامت آمریکایی ها نیست.

وی با بیان اینکه آمریکا خیال می کند جلوی فعالیتهای هسته ای ایران را گرفته است، افزود: هدف از یاوه گویی های آمریکا در این زمینه توجیه شکست های آنها در منطقه از جمله در جنگ های عراق و افغانستان است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد عنوان کرد: دومین هدف آنها از این اظهارات ایجاد رخنه و شکاف در وحدت ملی است به طوریکه آنها می خواهند مردم ایران را دودسته کنند.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه ملت ایران همواره با عزت و غرور ثابت کرده است که پشتیبان برنامه هسته ای هستند، افزود: امروز باید مراقبت و هوشیار باشیم و با حرکت بر محور ولایت وحدت خودمان را حفظ کنیم.

وی از تهدیدهای آمریکا به عنوان خیالی خام یاد کرد و گفت: آنها هر حرکتی که بخواهند علیه ملت ایران انجام بدهند گوری خواهد بود که برای خود خواهند کند.