حجت الاسلام و المسلمین سید احمد میرعمادی 25 بهمن ماه در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلای الغدیر خرم آباد با دعوت مردم به تقوای الهی اظهار داشت: تقوا سبب استجابت دعا می شود.

وی با اشاره به حضور پرشکوه، حماسی، غرور آفرین و دندان شکن مردم در یوم الله 22 بهمن تصریح کرد: در راهپیمایی 22 بهمن حقیقتا عظمت ملت ایران به رخ دنیا کشیده شد.

راهپیمایی 22 بهمن عظمت ملت ایران و خواری آمریکا و استکبار را نشان داد

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه ملت ایران در راهپیمایی روز 22 بهمن بصیرت، هوشیاری، وحدت و اتحاد خود را نشان دادند، افزود: مردم در سی و پنجمین جشن پیروزی انقلاب اسلامی نشان دادند که راه انقلاب را با صلابت ادامه می دهند.

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به اینکه راهپیمایی 22 بهمن عزت و عظمت ملت ایران و خواری امریکا و استکبار را نشان داد، اظهار داشت: مردم با حضور میلیونی خود در این راهپیمایی نشان دادند که ایران با عظمت ایستاده است و آمریکا در برابر آن خوار و ذلیل است.
وی با بیان اینکه در چند مدت اخیر آمریکا و سران آن مرتب روی این جمله که ما مذاکره کرده ایم اما همچنان گزینه ها روی میز است تاکید و تکرار داشتند، تصریح کرد: ملت ایران با حضور خود در راهپیمایی 22 بهمن نشان داد که 75 میلیون گزینه روی میز ایران قرار دارد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه حضور حماسی مردم در راهپیمایی واقعا جای تقدیر و تشکر دارد، افزود: از مردم ولایتمدار، غیور، شجاع و شهید پرورو لرستان نیز که در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن حماسه آفریدند تشکر می کنم.

تحلیل گران ابعاد و پیامهای حضور ملت در راهپیمایی 22 بهمن را تبیین کنند

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به اینکه حضور مردم به آمریکا فهماند که حضور ملت ایران در برابر گزینه های روی میز آنان برتری دارد، گفت: گزینه های روی میز آمریکا در برابر حضور حماسی ملت ایران قطره در برابر دریا است.

وی با بیان اینکه حضور حماسی مردم در راهپیمایی پیروزی انقلاب اسلامی دارای نکات زیادی بود، تصریح کرد: یکی از این نکات حضور آگاهانه و با صلابت مردم در راهپیمایی بود که باید این حضور به خوبی تبیین شده و در مورد آن تجزیه و تحلیل شود.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به شعارها، چهره های شاد مردم، آرامش مردم، تکرار خواسته های اصیل مردم در راهپیمایی 22 بهمن اظهار داشت: تحلیل گران، سیاستمداران و ... باید این صحنه های باشکوه را تجزیه و تحلیل کنند.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه تعلق ناگسستنی ملت ایران به رهبری، امام(ره)، نظام و شهدا یکی دیگر از نکات این راهپیمایی پرشکوه بود، افزود: تعلق مردم به رهبری و انقلاب به یک دوره، زمان و نسل خاص بستگی ندارد بلکه همه افراد در همه زمان ها و همه ی نسل های انقلاب به نظام و ولایت تعلق و وابستگی دارند.

وی همچنین حمایت مردم از رهبری، نظام و مسئولان را یکی دیگر از نکات راهپیمایی 22 بهمن عنوان کرد و اظهار داشت: مسئولان باید برای این ملت باشکوه سنگ تمام بگذارند و به مردم خدمت کنند.

حکم امام خمینی(ره) درباره سلمان رشدی دنیای استکبار را به لرزه درآورد

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود به 25 بهمن ماه سالروز حکم امام خمینی(ره) مبنی بر ارتداد سلمان رشدی به خاطرکتاب آیات شیطانی اشاره کرد و گفت: این حکم امام خمینی(ره) واقعا دنیای استکبار را به لرزه درآورد.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه صادر کردن این حکم نشان دهنده تیزبینی، هوشیاری و قاطعیت امام راحل بود، تصریح کرد: ماجرای سلمان رشدی تنها نوشتن یک کتاب و اهانت به پیامبر گرامی اسلام نبود بلکه یک جریان ضد اسلامی و ضد ارزشی بود.

وی با تاکید بر اینکه اقدام سلمان رشدی یک توطئه حساب شده و هماهنگ شده بود، یادآور شد: وقتی امام خمینی(ره) فتوای خود را اعلام کرد 14 کشور اروپایی سفیران خود را از ایران فراخواندند و استکبار نیز به طور همه جانبه حمایت خود را از سلمان رشدی اعلام کرد که این خود گویای این امر بود که آمریکا پشت پرده این حرمت شکنی قرار داشت.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه استکبار به دنبال این بود که که اسلام و پیامبر گرامی اسلام را از آن حالت تقدس و روحانی که نزد مسلمانان داشت دربیاورند، افزود: اگر حکم اجرا می شد دیگر کسی جرات اهانت به پیامبر و اسلام را نداشت و دیگر شاهد تخریب بارگاه حضرت سکینه نبودیم.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه همه این اقدامات غرب برای اسلام هراسی و تقدس زدایی است، یادآور شد: باید همواره این مناسبت را یادآور شویم تا غیرت مسلمانان اجازه بروز دوباره اینگونه اتفاقات را ندهد.

شهدای روحانی آنگونه که باید تجلیل نشده اند

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اول اسفندماه سالروز حمله جنگنده عراق به هواپیمای مسافربری ایران اشاره کرد و اظهار داشت: در این حمله 40 نفر شهید شدند که یکی از آنان شهید محلاتی بود که به همین دلیل این روز به عنوان روز روحانیت و دفاع مقدس نامگذاری شده است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه نسبت به شهدای روحانی آنگونه که باید تجلیل نشده است، تصریح کرد: گرچه ما نسبت به همه شهدا مدیون هستیم اما بعضی از شهدا را کمتر یاد می کنیم.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه روحانیت از سال 42 شهید داده است، گفت: در جریان انقلاب اسلامی نیز روحانیت هدایت و رهبری جامعه را به عهده داشته است.

وی با اشاره به اینکه روحانیت در دوران دفاع مقدس چه به عنوان تبلیغ و چه به عنوان رزم در جبهه ها حضور داشته است، افزود: چهار هزار و 363 شهید روحانی در کشور وجود دارد که استان لرستان بیش از 56 شهید روحانی تقدیم انقلاب کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه باید از شهدای روحانی تجلیل شود، اظهار داشت: این قشر همواره مورد تهاجم دشمنان از خارج کشور بوده و بعضی افراد نادان و مغرض در داخل کشور نیز علیه روحانیت سم پاشی کرده اند.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه این قشر همواره یک قشر پاک، درست و با معنویت بوده اند و هستند، یادآور شد: در همه اقشار آدم بد وجود دارد ولی قشر روحانیت به عنوان پاسداران اسلام و پیشتازان انقلاب همیشه مورد توجه بوده اند.