حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی 16 اسفندماه در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر به 16 اسفندماه سالروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی(ره) و آغاز هفته نیکوکاری اشاره کرد.

وی با بیان اینکه کمیته امداد امام خمینی(ره) تا کنون عملکرد درخشانی داشته است عنوان کرد: همچنین این نهاد علاوه بر ارائه خدمات به مددجویان در اجرای طرحهایی مانند طرح شهید رجایی، مسکن مددجویان، طرحهای خودکفایی، اکرام و ایتام و ... عملکرد قابل تقدیری داشته است.

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه عملکرد کمیته امداد امام خمینی(ره) در زدودن چهره فقر در جامعه بسیار مطلوب بوده است گفت: همچنین اجرای طرح احسان و نیکوکاری همزمان با فرا رسیدن ایام عید نوروز و جمع آوری کمک های مردمی موجب شاد شدن دل نیازمندان می شود.

خشک شدن درختان بلوط در لرستان یک فاجعه است

حجت الاسلام میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود به 15 اسفند روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی اشاره کرد و گفت: در زمینه درختکاری و منابع طبیعی سخنان و روایات فراوانی در دین اسلام آورده شده است.

وی با بیان اینکه متاسفانه اقدامات خوبی در زمینه درختکاری در استان انجام نشده است عنوان کرد: خشک شدن درختان بلوط در استان لرستان و زاگرس یک فاجعه است به طوریکه بر اساس برخی آمارهای اعلام شده از پاییز 91 تا کنون بخش عمده ای از درختان بلوط لرستان خشک شده و میزان این خشکیدگی از 20 تا 100 درصد است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه اگر این روند ادامه یابد منطقه زاگرس نابود می شود گفت: متاسفانه تا کنون هیچ گونه اقدام عملیاتی برای جلوگیری از خشکیدگی درختان بلوط صورت نگرفته است.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه تا کنون مسئولان تنها جز با شعار و برگزاری جلسات و همایشها کار خاص دیگری انجام نداده اند بیان داشت: برگزاری این جلسات بدون عمل هیچ کمکی به حفظ درختان بلوط نمی کند.

وی با بیان اینکه مسئولین به جای جلوگیری از خشکیدگی درختان بلوط گزارش عملکرد ارائه می دهند ادامه داد: همچنین ریزگردها نیز به جنگلهای بلوط استان آسیب جدی وارد کرده اند.

خطیب جمعه خرم آباد افزود: مسئولین باید در این رابطه پیگیری لازم را داشته باشند و برای حفظ منابع طبیعی اقدامات جدی تری انجام دهند.

کلید حل مشکلات اقتصادی کشور در اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی است

حجت الاسلام میرعمادی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به ابلاغ سیاستهایکلان اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری به سران قوا اشاره کرد و بیان داشت: ابلاغ این سیاستها کار کارشناسی، اساسی و کلیدی بود به گونه ای که بر اساس اظهار نظر کارشناسان کلید حل مشکلات اقتصادی کشور در اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی است.

وی با اشاره به ویژگی های سیاستهای کلان ابلاغی اقتصاد مقاومتی عنوان کرد: افزایش اتکا به تولیدات داخلی، توجه به ظرفیتها و امکانات داخلی، رفع شبهات ایجاد شده در رابطه با تاثیر تحریم ها علیه اقتصاد ایران و ... از جمله این ویژگی ها است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه در این راستا مسئولین باید باور عمیق به سیاستهای اقتصاد مقاومتی داشته باشد گفت: همچنین باید همه تلاش خود را به صورت جدی برای تحقق این سیاستها به کار گیرند و تحقق آن را در اولویت برنامه های خود قرار دهند.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه آمریکا با انقلاب و نظام ما دشمنی دارد تصریح کرد: نباید این انتظار را داشته باشیم که با یک توافق ساده همه مشکلات ما حل می شوند.

وی یادآور شد: آمریکا تا زمانی که نظام و انقلاب ما را از بین نبرد از پای نخواهد نشست.

آموزش و پرورش در تحقق تربیت اسلامی نقش کلیدی دارد

خطیب جمعه خرم آباد همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به 18 اسفندماه آغاز هفته تربیت اسلامی اشاره کرد و بیان داشت: هدف از بعثت پیامبران تربیت انسانها بوده و در این راستا نقش خانواده ها و همچنین آموزش و پرورش در تحقق تربیت اسلامی نقش کلیدی است.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه نباید از سرمایه های این نظام که همان جوانان هستند غافل شویم چرا که دشمنان به دنبال این هستند که این سرمایه را از ما بگیرند تصریح کرد: در این راستا باید موضوع توجه به عفاف و حجاب، نماز، تقوا، اخلاص و ... را در بین جوانان با کارهای آموزشی نهادینه کنیم.

واکنش به مطلب نشریه آسمان در رابطه با حکم قصاص


وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به اقدام نشریه آسمان در رابطه با حکم قصاص اشاره کرد و گفت: قصاص حکم صریح قرآن است و هدف این نشریات حرمت شکنی و قداست شکنی دین اسلام است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه هدف این نشریات به سخره گرفتن اعتقادات و باورهای دینی مردم است عنوان کرد: این نشریات به دنبال این هستند که سکولاریسم در جامعه حاکم شود و بی دینی و بی اعتقادی در جامعه رواج یابد.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه این افراد باید بدانند که مردم ایران غیرت دارند و دست از ارزشهای دینی و اسلامی خود برنمی دارند گفت: به این افراد نیز هشدار می دهیم که شما نمی توانید باورها و ارزشهای دینی مردم را از آنها بگیرد چرا که مردم همنطور که در مقابل فتنه گران ایستادند، در مقابل شما نیز می ایستند.