حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی 9 اسفندماه در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر با اشاره به ولادت حضرت زینب کبری (س) اظهار داشت: حضرت زینب(س) الگویی ماندگار و سرمشقی مناسب در علم و عمل بود.

وی با بیان اینکه این بانوی بزرگوار الگوی عبادت و بندگی برای زنان عالم است عنوان کرد: صبر، شجاعت، شهامت، علم، دفاع از ولایت، ایثار و فداکاری برای ولایت از جمله ویژگی ها حضرت زینب کبری(س) است.

خطیب جمعه خرم آباد با اشاره به به اینکه روز ولادت این بانوی بزرگوار به عنوان روز پرستار نامگذاری شده است تصریح کرد: شغل پرستاری شغلی بسیار شریف و با اهمیت است و هیچ چیز جز بعد عاطفی و احساس وظیفه شرعی نمی تواند در انتخاب این شغل نقش داشته باشد.

کمبود پرستار مرد در بیمارستانها

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه عمل پرستاران آرامش بخش بیماران به لحاظ روحی و روانی است بیان داشت: توجه، مهربانی، دلسوزی و حساسیت پرستاران به بیماران به واقع جای تقدیر و تشکر دارد.

وی با اشاره به مشکلات این قشر در جامعه ادامه داد: کمبود نیروی پرستار در بیمارستانها به ویژه پرستاران مرد یکی از مشکلات موجود در این حوزه است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم‌آباد با تاکید بر اینکه مسئولان باید برنامه ریزی کنند که به همان اندازه که از سوی پرستاران خانم خدمت رسانی به بیماران می شود به همان اندازه نیز پرستاران مرد فعالیت داشته باشند گفت: به همان اندازه که پرستار خانم در بیمارستانها فعالیت دارند باید به همان اندازه نیز پرستار مرد داشته باشیم.

حجت الاسلام میرعمادی کمبود حقوق و مزایا را یکی دیگر از مشکلات پرستاران دانست و بیان داشت: پرستاران در برابر این همه زحمتی که می کشند حقوق و مزایای اندکی دریافت می کنند.

وی ادامه داد: باید در این زمینه به گونه ای عمل شود که مزایا و حقوق مدنظر پرستاران به آنها بر اساس قوانین مصوب پرداخت شود.
فعالیت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد لرستان چشمگیر بوده است

خطیب جمعه خرم‌آباد در بخش دیگری از سخنان خود به سالروز تاسیس کانونهای فرهنگی و هنری مساجد اشاره کرد و گفت: مساجد از نهادهای موثر در جامعه محسوب می‌شوند و سالم ترین فعالیت ها برای جوانان فعالیت بر محور مساجد است.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه کانونهای فرهنگی و هنری مساجد محلی برای تربیت، اخلاق و سازندگی جوانان است گفت: این کانونها محلی برای تربیت جوانان مومن، انقلابی و ولایی است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه فعالیت کانونهای فرهنگی و هنری مساجد لرستان بسیار مطلوب و چشمگیر بوده است عنوان کرد: این فعالیتها جای تقدیر و تشکر دارد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر برنامه ریزی جامع و دقیق برای ارتقای کانونهای فرهنگی مساجد تصریح کرد: همچنین مساجد از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و باید با توجه به وجود این ظرفیت کانونهای فرهنگی و هنری مساجد فعالیتهای خود گسترش دهند.

ضرورت برنامه‌ریزی برای جوانان

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر انجام فعالیتها بر محور دین در حوزه جوانان بیان داشت: در اینصورت  است که ما شاهد رشد و شکوفایی استعدادهای درخشان جوانان استان خواهیم بود.

وی با اشاره به برگزاری همایش محلات و مساجد استان لرستان بیان داشت: در این همایش بیش از هزار جوانان داوطلب شرکت کرده بودند به طوریکه برگزاری این همایش بی نظیر بود.

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه این در حالیست که برخی همایش‌ها و گردهمایی‌ها با حضور جمعیت اندکی برگزار می شوند گفت: جوانان لرستانی با شور و نشاط در این همایش شرکت کرده بوند و این استقبال بی نظیر نشان می‌دهد که جوانان لرستانی آمادگی برای فعالیتهای دینی، انقلابی و ولایی را دارند و این ما هستیم که باید برای جوانان برنامه ریزی داشته باشیم.

مجلس خبرگان حلقه وصل مردم، نظام و رهبری است

حجت الاسلام میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری جلسه مجلس خبرگان و سخنان مهم، راهگشا و کلیدی مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: مجلس خبرگان از اهمیت فوق العاده ای در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برخوردار بوده و دارای شان و منزلت بالایی است.

وی با بیان اینکه مجلس خبرگان حلقه وصل مردم، نظام و رهبری هستند عنوان کرد: مجلس خبرگان یک نعمت و موهبت است و پشتوانه محکمی برای نظام و رهبری محسوب می شود.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه از ابتدای پیروزی انقلاب تا کنون فتنه گران و افراد منحرف برای مجلس خبرگان برنامه داشته اند افزود: اما بیداری و آگاهی مردم و افراد دلسوز نظام و اهل تقوا باعث شده که منزلت و جایگاه مجلس خبرگان حفظ شود.

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع اعضای مجلس خبرگان تصریح کرد: این بیانات از محکمات اصول انقلاب اسلامی بوده و ایشان 12 وظیفه را برای مسئولان در این شرایط حساس بیان کردند.

وی این وظایف را واقع بینی، دیدن نقاظ مثبت فراوان در کنار نقاط ضعف، استفاده از ظرفیتهای بیشمار داخلی، عدم غفلت از دشمنان، مرزبندی صریح و شفاف با جبهه استکبار و حفظ وحدت و همدلی دانست.

خطیب جمعه خرم آباد تصریح کرد: اگر به این سخنان مقام معظم رهبری گوش کنیم و به آنها عمل کنیم هیچ خطری انقلاب و نظام ما را تهدید نمی کند و همواره پایدار خواهند ماند.
زیاده طلبی استکبار اوکراین را دچار بحران کرده است

حجت الاسلام میرعمادی در ادامه با اشاره به بحرانهای رخ داده در کشور اوکراین تصریح کرد: علت این بحرانها این است که دولتمردان اوکراین به نیرو و قدرت درون کشور خود توجه نکردند و انتظار کمک مالی و سیاسی  از خارج کشور داشتند.

وی با بان اینکه دولتمردان اوکراین به قدرت مردمی خود توجه نکردند و چشم به کمک اروپا و غرب دارند گفت: زیاده طلبی استکبار اوکراین را دچار بحران کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه مقام معظم رهبری در سخنان خود در مجلس خبرگان تاکید داشتند که از دشمن نترسید و از ظرفیتها و توان داخلی خود استفاده کنیم افزود: این امر به معنای بیمه شدن نظام و انقلاب است.

حجت الاسلام میرعمادی همچنین یکی دیگر از دغدغه های مقام معظم رهبری که در مورد آن نیز اظهار نگرانی کردند را مسائل فرهنگی کشور عنوان کرد و گفت: در این راستا مسئولان فرهنگی کشور در مقام عمل به فرمایشات رهبری در حوزه فرهنگ توجه کنند چرا که تنها حرف و بیانیه در این زمینه کافی نیست.