حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی 23 اسفندماه در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلای الغدیر خرم آباد با دعوت مردم به تقوای الهی اظهار داشت: تقوا، امید بخشیدن به زندگی است.

وی با بیان اینکه در روزهای پایانی سال نباید استغفار و توبه را فراموش کرد، تصریح کرد: اگر به درگاه الهی روی بیاوریم مشمول رحمت خداوند قرار گرفته و خداوند همه گناهان ما را می بخشد.

فاطمه(س) تجسم عینی صفات و کمالات الهی است

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد همچنین با اشاره به فرارسیدن سالروز شهادت حضرت فاطمه(س) گفت: سخن گفتن از حضرت فاطمه فراتر از اندیشه بشری است چرا که فاطمه(س) تجسم عینی صفات و کمالات الهی است.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه فاطمه(س) محور هستی است، افزود: حضرت فاطمه الزهرا حلقه وصل نبوت و امامت است و اگر فاطمه (س) نبود امامت هم نبود و نبوت کامل نمی شد.

وی با تاکید بر اینکه فاطمه(س) برخوردار از شان عصمت و ولایت است، ادامه داد: آیات فراوانی در شان حضرت فاطمه(س) نازل شده است که مهمترین آنها سوره کوثر است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه سوره کوثر گواه بر جاودانگی حضرت فاطمه است، گفت: پیام سوره کوثر این است که ای رسول خدا تو از بین نمی روی و به برکت وجود فاطمه(س) جاودانه می مانی و زوال ناپذیر خواهی بود.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه فاطمه(س) خیر کثیر است و همه ما باید به وجود بزرگوار ایشان متوسل شویم، یادآور شد: باید عزت و حرمت ایام فاطمیه را نگه داریم.
فرهنگ شهادت ضامن اقتدار، عزت و اخلاق جامعه است

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بیست و دوم اسفندماه، روز شهدا اظهار داشت: یاد شهدا روح حماسه، استقامت و ایستادگی را در دلها زنده می کند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه فرهنگ شهادت ضامن اقتدار، عزت و اخلاق جامعه است، تصریح کرد: زنده نگه داشتن یاد شهدا و حفظ فرهنگ ایثار و شهادت چراغ راه آینده ما است.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه همه ما وظیفه داریم که نام و یاد شهدا را زنده نگه داریم، افزود: نام کوچه ها، شهرها و خیابان ها باید مزین به نام شهدا باشد.

نمازجمعه خار چشم دشمنان است

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بیست و چهارم اسفندماه سالروز انفجار بمب در مراسم نمازجمعه تهران گفت: در این روز در حالیکه رهبر فرزانه انقلاب خطبه های نماز جمعه را می خواندند منافقین سبب انفجار بمب در نمازجمعه تهران شدند که در این واقعه تعدادی از نمازگزاران به شهادت رسیدند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه این عمل نشان دهنده این است که نمازجمعه خار چشم دشمنان است، تصریح کرد: مراسم پرشکوه نماز جمعه محل توبیخ منافقان و افشاگری و روشن گری توطئه های دشمنان است.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه دشمنان اسلام و ملت ایران از نمازجمعه می ترسند، افزود: مردم ایران ثابت کرده اند که هیچ چیزی مانع حضور مردم در نمازجمعه نمی شود.

وی یادآور شد: در همان حادثه انفجار بمب در نمازجمعه تهران مردم ایستادند و شعار دادند و رهبر فرزانه انقلاب نیز خطبه ها را ادامه داد.
سال جدید را با حضور در فریضه عبادی سیاسی نماز جمعه آغاز کنیم

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه مردم ایران ارزش و جایگاه والای نماز جمعه را می دانند، گفت: مردم باید در نمازجمعه هفته آینده که مصادف با اول فروردین ماه سال93 می شود حضور باشکوه داشته باشند.

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به اینکه خوب است که سال جدید را با حضور در فریضه عبادی سیاسی نماز جمعه آغاز کنیم، یادآور شد: من از همه مومنین و مومنات دعوت می کنم که با حضور در نمازجمعه هفته آینده معنویت و برکت را وارد زندگی خود کنند.

لازمه حرکت روبه جلو، پیشرفت و تعالی اقتصاد مقاومتی است

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به صحبت های رهبر فرزانه انقلاب در رابطه با اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: باید همواره موضوع اقتصاد مقاومتی در همه سخنرانی ها مطرح شود.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه امروز کشور ما در راستای پیشرفت و برقراری عدالت روبه جلو در حال حرکت است، تصریح کرد: ملت ایران و مسئولان افق های بلندی را در عرصه های مختلف برای خود ترسیم کرده اند.
حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه امروز ایران اسلامی در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی، اخلاقی، علمی و ... در حال پیشرفت است، افزود: لازمه پیشرفت این است که اقتصاد خود را مقاوم سازی و محکم کنیم.

وی با اشاره به اینکه اگر دنبال پیشرفت و عدالت هستیم باید پایه های اقتصاد کشور را محکم کنیم، گفت: برای اینکه بتوانیم به قله های رفیع پیشرفت در عرصه های علمی، سیاسی، فرهنگی و ... برسیم باید اقتصاد خود را مقاوم سازی کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد یادآور شد: لازمه حرکت روبه جلو، پیشرفت و تعالی اقتصاد مقاومتی است.

حجت الاسلام میرعمادی در ادامه با بیان اینکه از سوی دیگر تهدید ها و تحریم های دشمن علیه ایران اسلامی سبب توجه به موضوع اقتصاد مقاومتی است، تصریح کرد: امروز به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب تحریم های اقتصادی تبدیل به یک جنگ تمام عیار شده است که برای مقابله با آن باید اقتصاد خود را مقاوم و محکم کنیم.

وی افزود: وقتی پایه های اقتصاد کشور مقاوم شود می توان در برابر هجمه های شدید دشمن ایستادگی کرد.

مسئولیت ناپذیری بزرگترین آفت برای حاکمیت کشور است

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه نباید از دشمنی دشمنان ملت ایران غفلت کنیم، اظهار داشت: آمریکا، غرب و صهیونیسم با ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی دشمن هستند و از دشمنی خود دست برنمی دارند.

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به سفر مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ایران گفت: خانم اشتون برای مذاکره و باز کردن راه برقراری توافق نهایی به ایران آمد اما ما دیدیم که با فتنه گران، ضد انقلابی ها و مخالفان کشور دیدار کرد.

وی با بیان اینکه ملاقات اشتون با فتنه گران نقض حاکمیت ملی ایران است، تصریح کرد: معنا ندارد که هرکس بیاید در داخل کشور و به هرکجا برود و با هرکسی ملاقات کند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه غرب همین کار را در اوکراین نیز انجام داد، یادآور شد: غرب با مخالفین اوکراین دیدار کرد و زمینه را برای شورش در این کشور فراهم کرد.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه مسئولان باید حواسشان جمع باشد، ادامه داد: مسئولیت ناپذیری بزرگترین آفت برای حاکمیت کشور است.

وی با اشاره به صحبتهای مسئولان در رابطه با ملاقات اشتون با فتنه گران گفت: شنیدن حرف هایی مثل "خبر نداشتیم و هماهنگ نشده بود" از سوی مسئولان کشور برای مردم ناخوشایند است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه مسئولان باید همواره صادقانه اظهار نظر کنند، یادآور شد: امیدورایم درآینده دیگر این حرکت ها اتفاق نیافتد.

راه اندازی پرواز مستقیم خرم آباد - مشهد یک کار بسیار ارزشمند بود

حجت الاسلام میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به راه اندازی پرواز مستقیم خرم آباد - مشهد در فرودگاه خرم آباد گفت: تشکر می کنیم از استاندار و سایر مسئولانی که زمینه ایجاد این پرواز مستقیم را در استان فراهم کردند.

وی با بیان اینکه راه اندازی پرواز مستقیم خرم آباد - مشهد یک کار بسیار ارزشمند بود، افزود: البته قول داده اند که برای پروازهای از تاریخ 15 فروردین ماه به بعد یک تخفیف ویژه برای مردم استان در نظر گرفته شود.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه انتظار این است که مردم از این پرواز استقبال کنند، تصریح کرد: اگر پرواز خالی برود بعد از چند وقت این پرواز قطع می شود.