حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی جمعه 3 مردادماه در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر با بیان اینکه رمضان ماه استغفار و سجده های طولانی است اظهار داشت: باید بعد از ماه رمضان نیز این دو خصلت را همواره با خود داشته باشیم.

وی با بیان اینکه ماه ضیافت الهی به روزهای پایانی خود نزدیک می شود عنوان کرد: خوشا به حال کسانی که در این ماه به امن و امان رسیدند و عید فطر خود را با شادمانی عید می گیرند.

خطیب جمعه خرم آباد تصریح کرد: در این چند روز باقی مانده فرصت را غنیمت بشمارید و خود را جزء کسانی بگذارید که با انجام کار خیر و قبولی طاعات خداوند فرشته ای سوی آنها نازل می کند.

نماز جمعه سنگر پاسداری از ارزشهای دینی و انقلابی است

حجت الاسلام میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود به پنجم مردادماه روز اقامه اولین نماز جمعه تهران پس از پیروزی انقلاب اسلامی به امامت آیت الله طالقانی اشاره کرد و گفت: نماز جمعه از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است چرا که حضور در نماز جمعه به دعوت خدا صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه پیامبر فرمودند هر کسی که در نماز جمعه حاضر شود و خطبه ها را گوش بدهد خداوند بابت هر قدم که بر می‌دارد ثواب یک سال نماز و روزه را برای او می نویسد گفت: نماز جمعه آثار و برکات فراوانی دارد و حافظ دین مردم است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه نماز جمعه سنگر پاسداری از ارزشهای دینی و انقلابی است بیان داشت: نماز جمعه نمایشی از قدرت سیاسی و اجتماعی اسلام است.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه نماز جمعه محل وحدت و اتحاد مردم است عنوان کرد: نماز جمعه محل دعوت به تقوا، اخلاص الهی و دعوت به همبستگی است.
تقدیر از خادمان نماز جمعه استان لرستان

وی با بیان اینکه نماز جمعه جایگاه بصیرت و محل بصیرت بخشی و حاضر نگه داشتن مردم در صحنه است افزود: امروز به برکت انقلاب اسلامی در سراسر ایران 800 نماز جمعه با شکوه برگزار می شود.

خطیب جمعه خرم آباد همچنین با بیان اینکه نماز جمعه لرستان با شکوه و نظم چشمگیر برگزار می شود بیان داشت: این امر به دلیل ولایتمداری مردم استان لرستان است.
حجت الاسلام میرعمادی با تقدیر از خادمان نماز جمعه استان لرستان تصریح کرد: خادمان نماز جمعه استان هر هفته با اخلاص در نماز جمعه خدمت می کنند.
وی همچنین یاد و خاطره شهدای محراب و کسانی را که در سنگر نماز جمعه به شهادت رسیده اند را گرامی داشت و گفت: امروز خدا را شاکریم که مصلای الغدیر خرم آباد به وسعتی رسیده که تعداد زیادی از مردم ولایتمدار خرم آباد را در خود جای می دهد.
نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد بیان داشت: حضور گسترده مردم لرستان در نماز جمعه نشان دهنده تدین و استقبال مردم ولایتمدار لرستان از نماز جمعه است.
عملیات مرصاد برای همیشه در تاریخ انقلاب به ثبت رسید
حجت الاسلام میرعمادی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به پنجم مرداد سالروز عملیات مرصاد و شکست منافقین به رزمندگان اشاره کرد و بیان داشت: بعد از آنکه ایران قطعنامه 598 را پذیرفت منافقین کور دل حرف آمریکا و صدام را گوش دادند و به ایران حمله و بخشی از سرزمین ایران را گرفتند.
وی با تاکید بر اینکه غیرت مردم ایران اجازه نداد و در مقابل منافقین ایستادند یادآور شد: ملت غیور ایران با ایستادگی خود توطئه منافقین، آمریکا و صدام را خنثی کردند.
خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه عملیات مرصاد پر از افتخار برای ملت ایران است ادامه د اد: این عملیات نشانه غیرت، ایمان و ولایتمداری مردم است و نشان داد که مردم ایران پای عهدی که با خدا و شهدا بسته اند تا پای جان و در راه اعتلای اسلام و پیشرفت انقلاب ایستاده اند.
حجت الاسلام میرعمادی بیان داشت: عملیات مرصاد برای همیشه در تاریخ انقلاب به ثبت رسید و مایه افتخار شد.
آنچه امروز در غزه اتفاق افتاده فاجعه بزرگ انسانی است
وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به راهپیمایی روز جهانی قدس اشاره کرد و افزود: امسال روز جهانی قدس بیش از هر سالی خونین بارتر و غم بارتر بود و دو هفته است که رژیم صهیونیستی در غزه حمام خون به راه انداخته است.
نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه رژیم صهیونیستی مردم را به خاک و خون می کشد ادامه داد: بیمارستان ها، مراکز نگهداری کودکان و زنان بی دفاع مورد حمله قرار می گیرند.
حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه آنچه که امروز در غزه اتفاق افتاده فاجعه بزرگ انسانی است گفت: در هیچ دوره از تاریخ این چنین کودکان، زنان و افراد ناتوان مورد حمله قرار نگرفته و این مصیبت بسیار بزرگی است.
وی با بیان اینکه آنچه در طول این مدت مشاهده می کنیم این است که هیچ فریاد رسی برای کودکان و زنان فلسطینی نمانده است ادامه داد: رژیم های مدعی دفاع از حقوق بشر و مجامع بین المللی به جای حمایت از مظلوم، از ظالم حمایت می کنند.
حکام مرتجع عرب نظاره گر نسل کشی فجیع در غزه هستند
خطیب جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه سخنگوی آمریکا می گوید که از حماس می خواهیم پرتاب موشک های خود را متوقف کند چرا که جان شهروندان اسرائیلی در خطر است ادامه داد: "ننگ و مرگ" بر شما باد که این چنین برخورد می کنید.
حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه سزاوار شما شعار "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" است عنوان کرد: متاسفانه حکام مرتجع عرب سکوت کرده اند و محکوم نمی کنند و نظاره گر نسل کشی فجیع در غزه هستند.
وی با بیان اینکه 66 سال از اشغال سرزمین فلسطین می گذرد و در طول این سالها حکام مرتجع عرب گامی در راستای حمایت از مسلمانان فلسطین برنداشته اند گفت: حکام عرب کارنامه ننگین و سیاهی در مورد مسئله فلسطین دارند و تاریخ هرگز این کارنامه سیاه را فراموش نخواهد کرد.
نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه فلسطین متعلق به جهان اسلام و نه فقط خود فلسطین است، یادآور شد: امام (ره) فرمود که باید جهان اسلام علیه رژیم صهیونیستی قیام کند.
راه حل مسئله فلسطین چیزی جزء نابودی کامل رژیم صهیونیستی نخواهد بود
حجت الاسلام میرعمادی روز قدس را روز فریاد همبستگی مسلمانان دنیا علیه رژیم صهیونیستی عنوان کرد و گفت: قدرت ملسمانان در این روز باید به رخ دنیا کشیده شود و به طور حتم راهپیمایی امروز شما بسیار ارزشمند است و پیام های فراوانی دارد.
وی با بیان اینکه ما به استکبار جهانی، متحجران عرب و کسانی که علیه فلسطین قدم برمی دارند اعلام می کنیم که راه حل مسئله فلسطین چیزی جزء نابودی کامل رژیم صهیونیستی نخواهد بود گفت: مقام معظم رهبری نیز فرمودند که ما راه نجات قدس را تنها در مقاومت و ایستادگی می دانیم.
خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه راهپیمایی امروز شما به طور قطع مردم فلسطین را امیدوار می کند و مایه یاس، ناامیدی و شکست رژیم صهیونیستی خواهد شد گفت: امروز رژیم صهیونیستی منفورترین رژیم است و این امر به برکت همین راهپیمایی ها است.
حجت الاسلام میرعمادی بیان داشت: این راهپیمایی ها و مشت های گره کرده کمر اسرائیل را خواهد شکست و روزی خواهد رسید که این غده سرطانی از صحنه روزگار محو شود.
وی با تاکید بر اینکه ما جنایات وحشیانه و ددمنشانه رژیم صهیونسیتی را علیه مسلمانان غزه محکوم می‌کنیم گفت: از مجامع بین‌المللی و جهان اسلام می‌خواهیم که در برابر این جنایات سکوت نکنند و همه توان خود را در راه نجات مردم فلسطین به کار گیرند.