حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی 17 مردادماه در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلای الغدیر خرم آباد ضمن دعوت مردم به تقوای الهی اظهار داشت: تقوا دو خاصیت مهم دارد یک خاصیت آن این ست که باعث حفظ آبروی انسان و ورود او به بهشت می شود و خاصیت دیگر آن همنشینی فرد متقی با خدا است.

وی ضمن بیان حدیثی از پیامبر اکرم(ص) در مورد کسانی که در روز قیامت همنشین خدا خواهند بود عنوان کرد: مطابق فرمایش پیامبر دو گروه همنشین خدا در روز قیامت هستند گروه اول اهل تقوا یعنی افرادی که در این دنیا از خدا ترس داشته باشند و گروه دوم اهل زهد یعنی کسانیکه دلبسته دنیا نباشند.

مهمترین رسالت خبرنگار اطلاع رسانی دقیق، صحیح و شفاف است

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود به مناسبت های این هفته به ویژه 17 مرداد و روز خبرنگار اشاره کرد و بیان داشت: 17 مرداد سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار لرستانی که در افغانستان توسط گروه تروریستی طالبان به شهادت رسید و روز خبرنگار است.

وی عنوان کرد: شهید صارمی به دلیل وفاداری، فداکاری، تعهد و پشتکاری که داشت برای تمام خبرنگاران کشور الگو و اسوه شد.

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به اینکه 17 مرداد فرصت مناسبی برای قدردانی از فداکاری شهید صارمی و دیگر شهدای خبرنگار دفاع مقدس و همچنین فرصت مناسبی برای یادآوری رسالت خطیر خبرنگاری است عنوان کرد: خبرنگار رسالت بسیار سنگینی دارد که مهمترین رسالت خبرنگار اطلاع رسانی دقیق، صحیح و شفاف است.

خطیب جمعه خرم آباد ارتقای فرهنگ اصیل اسلامی را از دیگر رسالت های خبرنگاران دانست و بیان داشت: حفظ آرمان های انقلاب اسلامی از دیگر رسالتهای یک خبرنگار انقلابی است.

حجت الاسلام میرعمادی افزود: خبرنگار باید متعهد بوده و پشتکار قوی داشته باشد تا بتواند رسالت خود را به خوبی انجام دهد چرا که خبرنگاران با افکار عمومی جامعه سر و کار دارند و بر افکار عمومی بسیار تاثیر خواهند گذاشت.

نقد منصفانه و گزارش واقع بینانه از وظایف یک خبرنگار است

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد  تصریح کرد: خبرنگار باید توجه کند چه موضوعاتی برای جامعه مفید و لازم است و آن موضوعات را دنبال کند و در لرستان نیز موضوعاتی وجود دارد که خبرنگاران بایستی در راستای انجام رسالت خبرنگاری خود قدم برداشته تا مایه پیشرفت و تعالی استان شوند.

حجت الاسلام میرعمادی پرداختن به موضوع اشتغال در لرستان را یکی از موضوعاتی که خبرنگار باید دنبال کند دانست و گفت: مشکلات اداری، آسیب های اجتماعی نظیر طلاق و اعتیاد، جذب سرمایه گذار، فرهنگ کار و تلاش، جلوگیری از اسراف و تبذیر و جلوگیری از زد و بند های اداری و پارتی بازی موضوعات مهمی هستند که خبرنگاران باید آن ها را دنبال کنند.

وی پرهیز از تملق و چابلوسی را از وظایف خبرنگاران برشمرد و بیان داشت: تعهد خبرنگار نباید به او اجازه دهد خلاف واقع بنویسد و گزارشات غیر واقع بینانه از عملکرد یک مدیر داشته باشد و به سمت چاپلوسی هدایت شود بنابراین نقد منصفانه و گزارش واقع بینانه از وظایف بسیار مهم یک خبرنگار است.

خطیب جمعه خرم آباد اظهار داشت: خبرنگار بایستی به گونه ای تامین شود که مسئولین برای تامین او به بیان آمار و گزارشات دروغ نپردازند و خبرنگار مجبور نشود برای اداره نشریه خود و رفع مشکلات مالی به سمت مسئولینی بروند که از آنها می خواهند با تملق و چاپلوسی نشریه شان را اداره کنند.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه افکار عمومی بایستی در سلامت کامل باشند عنوان کرد: مشکلات جامعه باید واقع بینانه مطرح شوند و از بزرگنمایی و کوچک نمایی آن ها توسط خبرنگار پرهیز شود تا از این طریق بتوانیم به اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی دست پیدا کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد ضمن تبریک روز خبرنگار به تمامی خبرنگاران لرستان و تقدیر از زحمات آن هاتصریح کرد: در استان لرستان شاهد رشد کمی و کیفی این مجموعه ارزشمند بودیم.

حوزه های علمیه به وجود آیت الله بروجردی افتخار می کند

حجت الاسلام میرعمادی به مناسبت 13 شوال و 55 امین سالگرد ارتحال آیت الله بروجردی اشاره کرد و گفت: آیت الله بروجردی از افتخارات لرستان و مرجع بزرگ جهان تشیع است به گونه ای که تمام جهان تشیع از ایشان تقلید می کردند و آثار و برکات فراوانی از ایشان بجای مانده است.

وی تربیت شاگران فراوان، تقویت حوزه های علمیه و حفظ آن ها در جریان انقلاب اسلامی را از اقدامات مهم آیت الله بروجردی دانست و اضافه کرد: تقریب بین مذاهب و حفظ وحدت بین شیعه و سنی، تاسیس مسجد اعظم قم و ده ها مسجد و مدرسه و کتابخانه از دیگر اقدامات شایسته این عالم بزرگوار بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه آیت الله بروجردی اوج معنویت، معرفت، دیانت و علم و دانش بود ضمن تسلیت این روز تصریح کرد: آیت الله بروجردی مکتب خاصی در علم رجال و حدیث داشت که باعث شد شیوه جدیدی در استنباط احکام در حوزه های علمیه رواج پیدا کند که این کار اقدام ابتکاری بی نظیری بوده است و حوزه های علمیه به وجود چنین عالم وارسته ای افتخار می کند.

اقدام ارزشمند وزارت اطلاعات در خصوص تعطیلی دفاتر برخی شبکه های ماهواره ای

حجت الاسلام میرعمادی در ادامه سخنان خود به اقدام ارزشمند وزارت اطلاعات در خصوص تعطیلی دفاتر برخی شبکه های ماهواره ای اشاره کرد و گفت: متاسفانه با حمایت شبکه های جاسوسی بیگانگان در راستای اهداف آمریکا عده ای بنام اسلام و تشیع از طریق شبکه هایی تحت عنوان شبکه سلام، شبکه امام حسین و شبکه فدک به اسلام و تشیع ضربه زدند.

وی در اینباره افزود: این شبکه ها به دنبال تفرقه بین مذاهب بودند و جنگ شیعه و سنی به راه می انداختند و در برابر هفته وحدت هفته براعت را اعلام کردند همچنین به علمای جهان اسلام اهانت می کردند و به ولایت فقیه نیز هجمه وارد می کردند.

خطیب جمعه خرم آباد با بیان این موضوع که مقام معظم رهبری در سال 92 در اینباره هشدار داد و فرمود ما اسلامی که از آمریکا و انگلیس می آید را نمی خواهیم بیان داشت: وزارت اطلاعات در یک اقدام لازم و بجا در هفته گذشته دفاتر این شبکه ها را که در چهار استان کشور دایر بودند جمع آوری کردند.

پیروزی کودکان فلسطینی در برابر ارتش تا دندان مسلح رژیم صهیونیستی

حجت الاسلام میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود به پیروزی بزرگ مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی اشاره کرد و یادآور شد: این سومین پیروزی مقاومت اسلامی فلسطین در برابر رژیم صهیونیستی بود به طوریکه پیروزی های دیگر آنها در جنگ 22 و 8 روزه بوده است و در ماجرای لبنان نیز حزب الله لبنان در جنگی 33 روزه پیروز شد.

وی اضافه کرد: این پیروزی که اخیرا بدست آمد بعد از نبرد 30 روزه بود و در واقع این پیروزی، پیروزی کودکان فلسطینی در برابر ارتش تا دندان مسلح رژیم صهیونیستی بود.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد هدف اسرائیل از جنگ اخیر را از بین بردن مقاومت اسلامی و آواره کردن فلسطینیان از نوار غزه به سمت کرانه باختری دانست و بیان داشت: اسرائیلی ها بعد از 30 روز مبارزه و جنگ در روزنامه های خود نوشتند رژیم صهیونیستی شکست خورد.

حجت الاسلام میرعمادی به دستاوردهای این جنگ 30 روزه اشاره کرد و گفت: بر همگان ثابت شد قدرت مقاومت اسلامی درونی و پایان ناپذیر است و حتی مقاومت پیغام فرستادند که دنبال صلح و آتش بس نباشید ما اهداف دیگری را دنبال می کنیم که در این جنگ به آن ها می رسیم و چهار شرط را برای رژیم صهیونیستی تعیین کردند و آن ها نیز ناچار به پذیرفتن شروط مقاومت شدند.

وی انزجار افکار عمومی جهان به ویژه مسلمانان از رژیم صهیونیستی را از دیگر دستاوردهای این جنگ 30 روزه برشمرد و افزود: در این جنگ حتی قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران در برابر رژیم صهیونیستی اثبات شد به طوریکه خودشان گفتند نبرد غزه صحنه ای دیگر برای نمایش قدرت ایران در برابر استکبار و رژیم صهیونیستی بود و همچنین تمام نقشه های آمریکا در این جنگ خنثی و دنیا از آنها متنفر شد.

خطیب جمعه خرم آباد به مطالبات مسلمانان از جامعه بین المللی اشاره کرد و گفت: آنچه مطالبه امروز جهان اسلام است برگزاری دادگاه بین المللی برای محاکمه رژیم صهیونیستی به خاطر جنایات جنگی که انجام داده و مجازات آنها است و باید انتقام کودکانی که مظلومانه در این جنگ به شهادت رسیدند از این رژیم منحوس گرفته شود.