حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی 24 مردادماه در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم‌آباد در مصلای الغدیر این شهر با اشاره به 26 مرداد سالروز بازگشت اولین گروه از آزادگان هشت سال دفاع مقدس به میهن اسلامی اظهار داشت: این روز، روز افتخار آفرینی دلاور مردانی است که تا پای جان ایستادگی کردند و امتحان خود را پس دادند.

وی با بیان اینکه آزادگان هشت سال دفاع مقدس چندسال در سخت ترین شرایط روحی و جسمی به سر برده اند عنوان کرد: آزادگان سخت ترین شکنجه های جسمی و روحی را متحمل شدند.

آزادگان گنجینه های به جای مانده از دوران دفاع مقدس هستند

خطیب جمعه خرم‌آباد آزادگان هشت سال دفاع مقدس را اسطوره‌های صبر و مقاومت نامید و ادامه داد: آزادگان سفیران سربلند انقلاب بودند و در شکنجه گاه صدام، انقلاب را حفظ و پایبندی و وفاداری خود را به انقلاب، نظام و امام(ره) اعلام کردند.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه آزادگان گنجینه های به جای مانده از دوران دفاع مقدس هستند تصریح کرد: این افراد تا پای جان در راه ولایت و انقلاب ایستادگی کردند و امروز نیز در دفاع از نظام و ولایت همواره ایستاده اند و بر پیمان خود ثابت قدم هستند.

کودتای 28 مرداد نتیجه اعتماد کردن به آمریکا بود

وی در بخش دیگری از سخنان خود به سالروز کودتای 28 مرداد اشاره کرد و گفت: این کودتا توسط شبکه‌های جاسوسی آمریکا و انگلیس طراحی و عملی شد و نتیجه آن این بود که شاه به ایران بازگشت و مصدق سرنگون و آیت الله کاشانی نیز زندان و تبعید شدند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه با این کودتا علما و روحانیت دستگیر شدند و حاکمیت استبداد دوباره در ایران شروع شد گفت: ما باید از این اتفاقات درس عبرت بگیریم چرا که کودتای 28 مرداد نتیجه اعتماد کردن به آمریکا است.

حجت الاسلام میرعمادی بیان داشت: مصدق به آمریکا و انگلیس اعتماد کرد و آنها توانستند به ایران و مراکز فرهنگی، اجرایی، مدیریتی و اقتصادی ایران سلطه پیدا کنند.

وی با بیان اینکه با مطالعه تاریخ یک قرن گذشته می بینیم که آمریکا هیچ نفعی به ملت ایران نرسانده بلکه همیشه به ضرر ایران بوده است عنوان کرد: رهبری نیز در دیدار اخیر خود با وزیر امور خارجه و سفرای ایران فرمودند که ما با تمام دنیا تعامل سازنده داریم غیر از آمریکا که هیچ نفعی برای ایران ندارد و رژیم صهیونیستی که ما آن را به رسمیت نمی شناسیم چرا که غاصب و اشغالگر است.

آمریکا همواره علیه ایران شیطنت کرده است

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه آمریکا همواره برای ملت ایران ضرر داشته است گفت: آمریکا هواپیمای مسافربری ایران را در خلیج فارس سرنگون کرد و زنان، مردان و کودکان بی گناه را کشت، دست آمریکا به خون ملت ایران آلوده است.

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ایران از اول انقلاب تا کنون بیان داشت: آمریکا همواره علیه ایران شیطنت کرده و اموال ایران را بلوکه و مصادره کرده است.

وی با طرح این سوال که آیا مذاکره و تعامل با چنین کشوری معنا دارد ادامه داد: در بحث هسته ای نیز که رهبری اجازه مذاکره دادند فرمودند که به این مذاکرات خوش بین نیستند منتها ما به دنبال اثبات حقانیت و مظلومیت خود هستیم و آمریکا به ما ستم کرده و با این خوی استکباری برای منفعت مردم کاری نمی کند.

ضرورت انجام امور مساجد با محوریت امام جماعت

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود به 30 مرداد روز جهانی مسجد اشاره کرد و گفت: در این زمینه افراد، گروهها، ادارات و نهادهای متعددی مسئولیت و نقش و با یکدیگر ارتباط دارند که باید در این زمینه وحدت و انسجام داشته باشند.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه اگر دنبال سازماندهی مسجد و اثر بخشی و مفید بودن فعالیت ها و برنامه های مسجد هستیم باید تمام این فعالیت ها بر محور امام جماعت مسجد باشد گفت: همه نهادها و ارگانهایی که به نوعی در فعالیتهای مسجد سروکار دارند باید با هدایت امام جماعت کار و فعالیت کنند چرا که در غیر اینصورت این فعالیت ها ثمر دهی ندارند.

مسلمانان کرانه باختری و نوار غزه در برابر رژیم اشغالگرقدس مسلح شوند

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به رخدادهای غزه و شکست مفتضحانه رژیم صهیونیستی در غزه اشاره کرد و گفت: یکی از دستاوردهای مقاومت اسلامی در غزه ایجاد تنفر و انزجار در افکار عمومی دنیا عیله رژیم صهیونیستی بود.

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه این حرکت ها، اعتراضات و مقاومتها باید ادامه پیدا کند تا این رژیم اشغالگر از صحنه روزگار محو شود گفت: راهبردی که مقام معظم رهبری در این رابطه مورد اشاره قرار دادند مسلح کردن مقاومت اسلامی است.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه مسلمانان کرانه باختری و نوار غزه باید در برابر رژیم اشغالگر قدس مجهز و مسلح شوند عنوان کرد: مسلمانان باید کمک کنند که فضای نفرتی که در دنیا علیه این رژیم به وجود آمده حفظ شود و فریادهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل نتیجه بدهد.

وحدت گروه‌های شیعه در عراق حفظ شود

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به انتخاب نخست وزیر عراق اشاره کرد و گفت: در این راستا باید وحدت گروههای شیعه حفظ شود تا بحران عراق حل و نخست وزیر دولت خود را تشکیل دهد .

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: همچنین نخست وزیر بتواند با قدرت در برابر گروه تکفیری داعش مقابله و ایستادگی کند تا امنیت سراسر عراق را فرا گیرد.