حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی 14 شهریورماه در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر با سفارش همگان به تقوای الهی اظهار داشت: از نشانه های اهل تقوا داشتن حیا، عفت و پاکدامنی است.

وی با اشاره به روایتی از امام رضا(ع) اظهار داشت: از آدم بخیل راحتی و آسایش را انتظار نداشته باشید چرا که آدم بخیل آسایش و آرامش ندارد. همچنین از آدم حسود خوشی و لذت را انتظار نداشته باشید چرا که فرد حسود هیچگاه از زندگی اش لذت نمی برد.

خطیب جمعه خرم آباد به ادامه این روایت اشاره کرد و افزود: همچنین از پادشاهان و زمامداران انتظار وفا نداشته باشید چرا که وقتی این افراد به مسئولیت رسیدند توقع نداشته باشید که به حرفها و وعده های خود وفادار باشند. همچنین از انسان دروغگو انتظار مروت و جوانمردی نداشته باشید چرا که آدم دروغ گو ظاهر و باطن اش یکی نیست.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه از آدم بی حیا نیز نباید انتظار تقوا داشت ادامه داد: کسی که عفت و پاکدامنی را رعایت نمی کند نباید از او انتظار خداترسی داشت که باید از این حدیث ارزشمند در بخشهای مختلف درس بگیریم و به آن عمل کنیم.

امام رضا داناترین اهل زمان خود بودند

وی در بخش دیگری از سخنان خود به سالروز ولادت امام رضا(ع) اشاره کرد و ضمن تبریک ولادت این امام همام افزود: امام رضا(ع) در روز 11 ذی القعده سال 148 هجری قمری در مدینه به دنیا آمد و در سن 35 سالگی به امامت و رهبری رسیدند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه امام رضا(ع) در طول دوران امامت خود سختی ها و رنج های فراوانی را متحمل شدند یادآور شد: ایشان در طول دوران امامت خود با توجه به مشکلات و مسائلی که وجود داشت اقدام به هجرت از مدینه به خراسان کردند.

حجت الاسلام میرعمادی یکی از ابعاد شخصیت امام رضا را بعد علمی شخصیت آن حضرت دانست و افزود: ایشان با توجه به فضائل شخصیتی که داشتند به عنوان قائم آل محمد(ص) لقب گرفتند.

وی با اشاره به مناظراتی که امام رضا(ع) با اندیشه وران فرقه های گوناگون داشتند گفت: مامون عباسی به عمد با برگزاری این گونه مناظرات به دنبال این بود که به امام رضا(ع) ضربه بزند که البته برگزاری این مناظرات نتیجه عکس داشت و شخصیت علمی امام رضا را به همگان نشان داد.

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه امام رضا(ع) به زبانهای مختلف مسلط بودند تصریح کرد: از امام رضا(ع) احادیثی به جا مانده که نشانگر بعد علمی شخصیت ایشان است.

وی با بیان اینکه مامون عباسی در یکی از مناظرات اعتراف کرد که داناتر از امام رضا(ع) در روی زمین سراغ ندارد بیان داشت: امام رضا داناترین اهل زمان خود بودند و ما امروز نیز به برکت وجود حرم مطهر این امام همام از بزرگواری و کریم بودن ایشان متنعم هستیم.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه امروز ملت ایران اسلامی بر سر سفره امام رضا(ع) قرار دارند، خواستار باشکوه برگزار شدن جشن های دهه کرامت و میلاد امام هشتم شیعیان شد.

 قیام 17 شهریور نشان گر عزم مردم برای سرنگونی رژیم شاه بود

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود به سالروز قیام خونین 17 شهریور و کشتار مردم تهران توسط عوامل رژیم شاه به دستور آمریکا اشاره کرد و یادآور شد: در وقوع این جنایت آمریکایی ها نقش اساسی داشتند.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه قیام 17 شهریور در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی ایران نقش اساسی داشت یادآور شد: با وقوع قیام خونین 17 شهریور در حقیقت رژیم شاه و آمریکاییها متوجه شدند که دیگر از دست آنها در مقابله با خروش ملت کاری ساخته نیست.

وی با بیان اینکه این قیام خونین دستاوردها و پیامدهای فراوانی داشت عنوان کرد: این قیام موجب شد تا آمریکایی ها مجبور شوند که در حمایت از رژیم شاهد تجدید نظر کرده و رژیم شاه نیز متوجه شد که دیگر توانی برای مقابله با مردم ندارد.

خطیب جمعه خرم آباد تصریح کرد: قیام 17 شهریور نشان گر استقامت و عزم مردم برای سرنگونی رژیم شاهنشاهی بوده است به طوریکه در جریان این قیام فاصله بین مردم و حکومت شکاف عمیقی برداشت و مردم مصمم شدند که با عزم راسخ و استوار بخواهند رژیم را سرنگون کنند.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان این اینکه در جریان قیام خونین 17 شهریور عده زیادی به شهادت رسیدند عنوان کرد: خون این شهدا اثر خود را گذاشت و امروز درخت تنومند انقلاب اسلامی ایران در منطقه و جهان پرثمر شده است.

مردم و مسئولان دست به دست هم اقتدار کشور را بالا ببرند

وی در ادامه سخنان خود به برگزاری شانزدهمین اجلاس مجلس خبرگان رهبری اشاره کرد و یادآور شد: این اجلاس بعد از گذشت دو روز با دیدار با رهبر معظم و فرزانه انقلاب اسلامی و سخنان جامع ایشان به پایان رسید.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه رهبر انقلاب در جریان سخنران خود تحلیل جامعی از وضعیت منطقه و جهان ارائه کردند افزود: نقطه کلیدی مد نظر رهبر معظم انقلاب در این دیدار بحث ضرورت افزایش اقتدار کشور بود.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه هم مردم و هم مسئولان باید دست به دست هم بدهند و اقتدار کشور را بالا ببرند تصریح کرد: افزایش اقتدار کشور به سه عنصر اساسی و مهم بستگی دارد.

ارتقای اقتدار کشورمان بر سه پایه استوار است

وی با بیان اینکه ارتقای اقتدار کشورمان بر سه پایه استوار است ادامه داد: در این راستا علم و فناوری باید در کشور گسترش یابد، به حوزه فرهنگ توجه جدی صورت گرفته و همچنین بهبود و رونق اقتصاد در سرلوحه برنامه ها قرار گیرد.

خطیب جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه باید در مسیر دسترسی به این سه عنصر قدم برداریم افزود: راه حل دستیابی به این عناصر اول داشتن وحدت، همدلی و انسجام و دوم دارا بودن استقامت و پایداری در مسیر انقلاب اسلامی و ولایت است.

وی ادامه داد: اگر این دو راه را هم مردم و هم مسئولان در پیش بگیرند و ضمن حفظ اتحاد خود در مسیر انقلاب اسلامی استقامت داشته باشند به طور یقین اقتدار و قدرت کشورمان افزایش پیدا می کند و استکبار و در راس آن آمریکا به زانو در می آید.
هدف آمریکایی ها این است که ملت ایران را تسلیم زیاده خواهی های خود کنند

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه امروز شاهد شیطنت ها و توطئه های آمریکا هستیم تصریح کرد: در موضوع پرونده هسته ای در حالیکه ما مشغول مذاکره هستیم آمریکایی ها تحریم ها را افزایش می دهند و پول مصادره شده ما را با منت به خود ما بر می گردانند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه هدف آمریکایی ها این است که ملت ایران را تسلیم زیاده خواهی های خود کنند گفت: آمریکا باید بداند که ملت ایران هرگز تسلیم زورگویی های آنها نخواهد شد.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه مردم ایران سلامی راهی را که انتخاب کرده اند با قوت و قدرت ادامه خواهند داد تصریح کرد: ملت ایران سربلندی خود را در سایه ولایت و حفظ ارزشها و آرمانهای انقلاب می داند.

آزادسازی شهر امرلی نقطه عطفی در تحولات عراق

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تحولات عراق از جمله آزادسازی شهر امرلی اشاره کرد و یادآور شد: همه گروههای مردمی عراق به ارتش کمک کردند و این موفقیت حاصل شد.

خطیب جمعه خرم آباد از آزادسازی شهر امرلی به عنوان نقطه عطفی در تحولات عراق یاد کرد و بیان داشت: مردم عراق بدون کمک آمریکایی ها برای مقابله با تروریست ها اقدام کرده و موفق به آزادسازی این شهر از دست گروه تروریستی داعش شدند.

حجت الاسلام میرعمادی این موفقیت را درس خوب و آغاز مطلوبی برای مقابله ملت عراق با تروریست ها عنوان کرد و افزود: با استمرار این روند امید می رود که همه مناطق اشتغال شده توسط گروه تروریستی داعش آزادسازی شوند.