حجت الاسلام والمسملمین سید احمد میرعمادی 13 مهرماه در خطبه های نماز عید قربان در مصلای الغدیر خرم آباد با سفارش مردم به تقوای الهی و تبریک عید سعید قربان گفت: عید قربان یکی از بزرگترین اعیاد مسلمانان بوده که تجلیگاه توحید و بندگی خداوند متعال محسوب می شود.

وی با بیان اینکه مهم ترین فلسفه بعثت پیامبران دعوت مردم به سوی توحید بوده است، تصریح کرد: یکی از مصداق های دعوت مردم به توحید از سوی پیامبران مبارزه حضرت ابراهیم با شرک است که در قرآن کریم نیز از حضرت ابراهیم(ع) به عظمت و بزرگی یاد شده است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با برشمردن صفات حضرت ابراهیم اظهار داشت: خدا ترسی، مشغول بودن به عبادت و بندگی خداوند در همه حال، برخورداری از قلب سلیم، یکتا پرست بودن و همچنین مطیع امر خداوند بودن از صفات برجسته این پیامبر الهی است.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه حضرت ابراهیم در یک کلام امام امت و اسوه حسنه بوده است، تصریح کرد: این پیامبر بزرگوار اسوه همه ما در بندگی و توحید خداوند متعال است و همه ما باید از گذشت و ایثار ابراهیم خلیل درس بگیریم.

وی با تاکید بر اینکه توحید باید محور زندگی همه ما باشد و همه اقدامات ما در زندگی باید برای خدا و کسب رضای الهی باشد، افزود: پرهیز از دروغ و نافرمانی از خداوند متعال، وحدت، شرح صدر، تحمل کردن یکدیگر و در یک کلام شاکر بودن در مقابل خداوند متعال باید محور و اصل زندگی همه ما باشد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در ادامه با اشاره به اینکه عید سعید قربان مایه شرف و بزرگی مسلمانان است، گفت: این عید بزرگ باعث کرامت، شرافت و عظمت مسلمانان است و رهبر معظم انقلاب نیز در سخنان خود فرموده اند که حکمتعید قربان ترویج فرهنگ قدردانی در جامعه است.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه عید قربان نماد توحید و ایثار حضرت ابراهیم و تحمل سختی ها توسط هاجر است، تصریح کرد: این عید اوج وحدت، اتحاد و همدلی مسلمانان است که در مراسم با شکوه حج و در سرزمین منا به نمایش گذاشته می شود.

وی با تاکید بر اینکه یکی از توطئه های جبهه استکبار ایجاد تفرقه بین مسلمانان است، افزود: استکبار جهانی علیه مسلمانان هر روز یک گروه درست کرده و در دنیا تفرقه به راه انداخته است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه آمریکای جنایتکار یک روز القاعده را درست کرد و در افغانستان دخالت کرد و توطئه چینی راه انداخت، گفت: آمریکا روز دیگر داعش را راه اندازی کرد و در عراق و سوریه دخالت کرد.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه آمریکا توسط سازمان سیا بین مسلمانان ایجاد اختلاف و تفرقه می کند، تصریح کرد: مسلمانان باید با وحدت و اتحاد جلوی استکبار جهانی را بگیرند.

وی یادآور شد: قدرت اسلام قدرت برتر بوده و قدرت استکبار جهانی سست و بی اعتبار است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در ادامه با اشاره به اینکه از عید قربان تا عید غدیر به عنوان دهه امامت و ولایت نامگذاری شده است، اظهار داشت: نویسندگان، اهالی قلم و رسانه و صاحب نظران باید آثار ولایت را برای مردم روشن کنند.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه حاکمیت ولایت فقیه یعنی حاکمیت تقوا و عدالت در جامعه اسلامی تصریح کرد: حاکمیت ولایت فقیه در جامعه باعث سعادت و پیشرفت مردم بوده و به همین خاطر است که نظام اسلامی در دنیا به یک الگو تبدیل شده است