نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد 16 آبان ماه در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم‌آباد در مصلی الغدیر این شهر با تسلیت ایام شهادت امام حسین(ع) افزود: خیل عظیم جمعیت در مراسم عزاداری سالار شهیدان امام حسین(ع) بزرگ‌ترین نماد عشق و پیوند با مکتب امام حسین(ع) است.

وی با اشاره به این‌که امسال در عربستان، بحرین، نیجریه، عراق و پاکستان عزاداران حسینی مورد حمله تروریست‌ها قرار گرفتند، اضافه کرد: جهان به عشق سرور شهیدان قیام کرده و عشق به ایشان جهانی شده است.

امام جمعه خرم‌آباد با بیان این‌که استکبار و هم دستانش از این قیام جهانی به لرزه افتاده‌اند، اظهار کرد: حملات تروریست‌ها در نقاط مختلف دنیا بیان‌گر جهانی شدن مکتب امام حسین (ع)است.

ایشان وجه مشترک همه عزاداری‌های داخلی و خارجی بصیرت و هوشیاری، دشمن شناسی و شناخت یزید زمان دانست و با تاکید بر این‌که پیام عاشورا ظلم‎ستیزی و سازش نکردن در برابر ظالم است، اظهار کرد: مذاکرات هسته‌ای ایران و شش قدرت جهانی در حالی آغاز شده که آمریکا همچنان به تعهداتش عمل نکرده است.

وی با تأکید بر این‌که امریکا به هیچ وجه قابل اعتماد نیست و به رفتار خصمانه با ایران ادامه می‌دهد، تصریح کرد: توافق هسته‌ای تاکنون به‌دلیل زیاده خواهی آمریکا به نتیجه نرسیده است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تاکید بر حمایت مقام معظم رهبری و ملت ایران از تیم مذاکره کننده کشور گفت: مردم ایران پرورش یافته مکتب سالار شهیدان است و در برابر زیاده خواهی و زورگویی ایستادگی می‌کند.

وی افزود: مردم ایران از تیم مذاکره کننده انتظار دارند حرکت علمی هسته ایران کند نشود و نیاز کشور و ظرفیت‎های غنی‎سازی مورد توجه باشد.