حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی 14 آذرماه در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلای الغدیر خرم آباد با سفارش مردم به تقوای الهی اظهار داشت: یکی از موارد تقوا نیکی به همسایگان است.

وی با بیان اینکه خداوند متعال در قرآن کریم تقوا را در کنار صله رحم و نیکی به همسایگان قرار داده است، تصریح کرد: امام موسی کاظم در حدیثی فرموده است که نیکی به همسایه فقط آزار نرساندن به او نیست بلکه باید بر آزار همسایه نسبت به خود نیز صبر کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد یادآور شد: یکی از نشانه های اهل تقوا نیکی به همسایه و صبر بر آزار همسایه نسبت به خود است.

استکبار ستیزی، عدالت طلبی و آزادی خواهی از شاخصهای جنبش دانشجویی

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به 16 آذرماه روز دانشجو گفت: در 16 آذرماه سال 1332 و پس از کودتای 28 مرداد دانشجویان به سفر معاون وقت رئیس جمهور آمریکا به ایران اعتراض کردند و در این رابطه سه تن از دانشجویان به شهادت رسیدند.

وی با بیان اینکه از آن تاریخ به بعد جنبشی به نام جنبش دانشجویی در کشور شکل گرفت که ریشه آن همان حرکت دانشجویان در 16 آذرماه بود، تصریح کرد: 16 آذر نقطه عطفی در تاریخ فعالیت های سیاسی دانشجویان علیه استکبار بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد افزود: از آن تاریخ به بعد جنبش دانشجویی در کشور نقش آفرینی کرده و در صحنه های مختلف از جمله انقلاب اسلامی نقش اساسی داشته است.

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به اینکه جنبش دانشجویی مشخصات و مختصات خاص خود را دارد، اظهار داشت: از جمله مشخصات اصلی جنبش دانشجویی استکبار ستیزی، عدالت طلبی، آزادی خواهی و آرمان طلبی است که اوج این خصوصیات را در 13 آبان 1358 می بینیم که منجر به تسخیر لانه جاسوسی آمریکا شد.

عده ای تلاش کردند تا جنبش دانشجویی را به نفع خود مصادره کنند

وی با بیان اینکه اوج استکبار ستیزی جنبش دانشجویی در 13 آبان 58 بوده و از آن به بعد دانشجویان در جریان های متعدد فعالیت موثر و نقش کلیدی و اساسی داشته اند، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب نیز همیشه از جنبش دانشجویی حمایت کرده و در جمع های دانشجویی حاضر شده اند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه جنبش دانشجویی یک حرکت مقدس، تاثیرگذار و تحول آفرین بوده است، افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی عده ای تلاش کردند تا جنبش دانشجویی را به نفع خود مصادره کنند و آن را به فضای تنش و درگیری تبدیل کنند تا از رسالت اصلی خود جدا شود.

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به اینکه عده ای هنوز هم تلاش می کنند تا جنبش دانشجویی ضد استکباری را تبدیل به جریان لیبرالیسم کنند، گفت: عده ای می خواهند از جنبش دانشجویی به عنوان یک حرکت لیبرالیستی استفاده کنند در حالیکه این جنبش ضد استبداد و استکبار است.

وی با بیان اینکه برخی سعی می کنند از 16 آذر به این هدف برسند که جنبش دانشجویی را یک حرکت لیبرالیستی نشان دهند، تصریح کرد: اما با هوشیاری و بصیرت دانشجویان این جنبش در مسیر اسلام، انقلاب و ولایت حرکت کرده و نقش آفرینی کرده است.
رسالت اصلی شورای عالی انقلاب فرهنگی تقویت جبهه فرهنگی انقلاب است

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود به 19 آذرماه سالروز تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی به دستور امام خمینی(ره) و آغاز هفته پژوهش اشاره کرد و اظهار داشت: فلسفه ی وجودی شورای عالی انقلاب فرهنگی تقویت مداوم جبهه فرهنگی و سوق دادن جامعه علمی به سمت پژوهش و فناوری است.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه رسالت اصلی این شورا تقویت جبهه فرهنگی انقلاب در برابر سایر جبهه های ضد انقلابی است، تصریح کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی وظیفه دارد پژوهش و تحقیقات علمی را به سمت پیشرفت، تعالی و فناوری های جدید سوق دهد.

وی با تاکید بر اینکه با وجود تلاش های فراوان اما فعالیت های صورت گرفته دلگرم کننده نیست، افزود: در زمینه پژوهش و فناوری باید گام های اساسی برداریم و در حوزه فناوری رتبه های بالاتری در دنیا داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه امروز نیاز است که یک جبهه قوی از نیروهای جوان و انقلابی داشته باشیم که در برابر جبهه های استکباری بیاستند، یادآور شد: در این زمینه ها باید خیلی بیشتر از قبل کار کنیم.
پژوهش در اولویت برنامه های دانشگاه ها و حوزه های علمیه باشد

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه  پس از انقلاب موفقیت های بسیاری داشته ایم اما نباید به این مقدار راضی باشیم، تصریح کرد: باید همت و تلاش مان را بیشتر کنیم تا دانشگاه ها و حوزه ها از نظر تحقیق، پژوهش و دستیابی به فناوری های جدید خود را نشان دهند.

وی افزود: باید پژوهش در اولویت برنامه های دانشگاه ها و حوزه های علمیه باشد تا مسئله تولید علم و نهضت نرم افزاری محقق شود.
ساخت خط آهن بین المللی شرق خزر حرکت بسیار بزرگی بود

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در ادامه سخنان خود به سفر رئیس جمهوری به گلستان و افتتاح پروژه خط آهن بین المللی شرق خزر اشاره کرد و اظهار داشت: افتتاح این راه آهن کار بسیار مهم و اساسی بوده است.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه ساخت این خط آهن حرکت بسیار بزرگی بوده است، تصریح کرد: علاوه بر اهمیت تجاری، اقتصادی، حمل و نقل بار و مسافر از نظر سیاسی نیز بسیار مهم و تاثیر گذار است.

وی با تاکید بر اینکه ساخت این راه آهن نشان داد که تحریم های اقتصادی اثری بر اراده ملت ایران نداشته و مردم ایران با اراده قوی خود هر روز به پیش می روند.، افزود: سه کشور با ابتکار ایران اسلامی به هم متصل شده اند و امیدواریم که اجرای اینگونه پروژه ها بیش از پیش ادامه داشته باشد.

شهید دستغیب دریای فضیلت

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود به پنجشنیه 20 آذرماه سالروز شهادت آیت الله دستغیب توسط منافقین در سنگر نماز جمعه اشاره کرد و گفت: شهید دستغیب دریای فضیلت بودند و بزرگ مردی و ساده زیستی شیوه و روش زندگی ایشان بوده است.

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه این شهید بزرگوار درجات عالی معرفت را طی کرده بود، تصریح کرد: ایشان از نظر معنوی صحبت هایی که می کرد به دل می نشست و فریادها و مبارزه هایش علیه شاه و طاغوت مانند پتک آهنی بر استکبار بود.
اربعین یادگار قافله جهاد و مقاومت است

وی همچنین با اشاره به اینکه در آستانه اربعین حسینی قرار داریم، اظهار داشت: کنگره عظیم مردمی در اربعین حسینی در حال شکل گیری است و راهپیمایی باشکوه عزاداران از نجف تا کربلا به نمایش گذاشته می شود.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه این راهپیمایی عظیم بسیار اثرگذار، سازنده و عمیق است، تصریح کرد: این راهپیمایی باشکوه دامنه عاشورا و قیام امام حسین(ع) را گسترده تر کرده است.

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به اینکه جمعیت زیادی از ارادتمندان امام حسین(ع) از سراسر دنیا خود را به کربلا می رسانند، افزود: اربعین یادگار قافله جهاد و مقاومت و زینب کبری(س) و امام سجاد(ع) است.

وی یادآور شد: مراسم های روز اربعین باید باشکوه باشد تا قدرت اهل بیت(ع) به دنیا نشان داده شود.