حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی 28 آذرماه در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر تقوا را سبب عاقبت بخیری انسان دانست و اظهار داشت: همچنین تقوا سبب حفظ آبرو و منزلت انسان در دنیا و آخرت است.

وی افزود: حضرت علی(ع) در سفارش به حارث همدانی چینین فرمودند که "ای حارث برای حفظ آبروی خود همواره از دو کار پرهیز کن اول از کاری که اگر آشکار شود باعث شرمندگی تو شود و دوم از کاری که تو را مجبور به انکار آن یا عذرخواهی بابت انجام آن کار کند. "

مجالس عزاداری دهه آخر صفر باشکوه برگزار شود

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تسلیت سالروز رحلت پیامبر(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و سالروز شهادت امام رضا (ع) عنوان کرد: دهه آخر ماه صفر مصیبت های سنگینی دارد و بایستی مجالس عزاداری دهه آخر صفر باشکوه برگزار شود.

حجت الاسلام میرعمادی پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار را از واسطه های فیض الهی دانست و بیان داشت: بشر به برکت وجود آنها از نعمت های مادی و معنوی فراوانی همچون رحمت و غفران الهی و روزی برخوردار است لذا بایستی قدر این واسطه های فیض الهی را دانست و به وظابفی که در قبال آن ها داریم بخوبی عمل کنیم.

وی به وظایف مسلمانان در برابر پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) اشاره کرد و گفت: معرفت و شناخت، اطاعت از دستورات و فرامین آنها در مقام عمل و دوستی با دوستان و دشمنی با دشمنان آنها از جمله وظابف ما در برابر ائمه اطهار و پیامبران الهی است.
وقف بخشی از اموال موجب سعادتمندی دنیا و آخرت

وی به مناسبت دیگر هفته روز وقف و هفته وقف اشاره کرد و اظهار داشت: در روایات اسلامی از وقف به صدقه جاوید تعبیر شده است.

حجت الاسلام میرعمادی افزود: وقف استمرار حیات طیبه انسان و چشمه زلالی است که ثواب آن برای انسان جاودانه خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد بر ضرورت وقف بخشی از اموال انسان برای سعادتمندی دنیا و آخرت تاکید کرد و گفت: امروز اگر فرهنگ اهل بیت(ع) در جامعه ترویج شده است به برکت وقف است.

وی ادامه داد: امروز اگر مساجد، تکایا، حسینیه ها و حوزه های علمیه برپا هستند بخاطر انجام عمل وقف بوده است.

حجت الاسلام میرعمادی ادامه داد: وقف عمل پسندیده و سنت حسنه ای است که پیامبر(ص) انجام داد لذا ما نیز بایستی از این سنت پیروی کنیم و از مسئولین وقف استان انتظار می رود جلوی هر مال وقفی تابلویی نصب کرده تا مردم بدانند آن مال ثمره وقف است.

وی افزود: بعضی ها بسیاری از موقوفات را تصرف کرده و آن ها را آزاد نمی کنند که برای حفظ مال وقف شده و نشر عمل وقف بایستی مال وقف شده را معرفی کرد.

شکنجه گری سازمان سیا رسوایی بزرگ دولتمردان آمریکا

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد از ساخت درب حرم مطهر امام موسی بن جعفر(ع) به همت کارکنان بانک صادرات استان لرستان خبر داد و عنوان کرد: برای ساخت این درب بالغ بر ۱۴۰ میلیون تومان هزینه شده است.

حجت الاسلام میرعمادی در ادامه سخنان خود به پخش اطلاعات شکنجه گری سازمان سیا آمریکا در اخبار اشاره کرد و بیان داشت: پخش و افشای شکنجه گری توسط سازمان سیا یک رسوایی بزرگ برای دولتمردان آمریکا شده که در این شکنجه گری نقص حقوق زندانیان و نقض حقوق بشر صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: زندانیان بیگناه که به جرم اندک گناهی دستگیر شده اند توسط سازمان سیا و دولتی که مدعی آزادی حقوق بشر است به بدترین شکل شکنجه می شوند و خود این جنایتکاران چندین هزار صفحه از شکنجه های خود را در کتابی نوشته اند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: افشای این رسوایی بایستی بهانه ای شود برای جلوگیری از وقوع دوباره این شکنجه ها و مجامع بین المللی بایستی شکنجه گران را محاکمه و به اشد مجازات برسانند.
هشدار نسبت به سخنانی که وحدت و آرامش لرستان را خدشه می کند

وی در پایان سخنرانی خود به بعضی از افرادی که با سخنان اهانت آمیز خود آرامش و وحدت استان را خدشه دار می کنند هشدار داد و گفت: افرادی که برای خوش خدمتی به یک جریان خاص و نه برای دفاع از دولت آرامش و وحدت استان را خدشه دار می کنند هشدار می دهم از این سخنان پرهیز کنند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به این مطلب که دولت همواره مورد تایید رهبری و مورد حمایت مردم است افزود: اگر بزرگانی از دولت نقد می کنند این کار از روی خیرخواهی و دلسوزی بوده لذا ما حق نداریم به بزرگان توهین و اهانت کنیم و با جوگیر شدن و اهانت به بزرگان فضای سیاسی و فرهنگی جامعه را متشنج کنیم.

حجت الاسلام میرعمادی بصیرت، وحدت و یکپارچگی را عامل واکسینه کردن مردم و جامعه دانست و عنوان کرد: جامعه نیازمند به وحدت و آرامش است و ما بایستی به مردم خدمت کنیم لذا بهترین و والاترین دفاع از دولت خدمت فرهنگی و اقتصادی است و نباید زمینه اختلاف و تفرقه فراهم شود.

وی با بیان اینکه برای دفاع از دولت نیازی به سخنرانی و اهانت به اشخاصی دیگر نیست یادآور شد: اگر اهانت کنندگان می خواهند از دولت دفاع کنند به مردم خدمت کرده و از کارهای خود دست بردارند لذا مردم ما خوب می فهمند که اینگونه سخنان ناشی از چه مسائلی است.