حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی 12 دی ماه در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر با اشاره به ۱۳ دی ماه سالروز ابلاغ پیام تاریخی امام(ره) به گورباچف رهبر شوروی سابق بیان داشت: این پیام ما را به یاد نامه های پیامبر(ص) در صدر اسلام به پادشاه و امپراطوری ایران و روم می اندازد.

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه نوشتن نامه پیامبر(ص) به پادشاهان نشان از عظمت و قدرت اسلام و ضعف، ناکامی و سستی قدرتهای مادی است عنوان کرد: امام(ره) در اواخر عمر خود نامه یاد شده را به گورباچف نوشتند و این اقدام امام نشان می داد که انقلاب از عظمت و قدرت فوق العاده ای برخوردار است و قدرتهای مادی و مادی گرایی رو به اضمحلال، نابودی و شکست هستند.

نظام سرمایه داری قابل اتکا و اعتماد نیستند

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه  در نامه امام(ره) خطاب به گورباچف آمده بود که غرب محکوم به شکست است و وی عبرت بگیرد و به غرب تکیه نکند ادامه داد: متاسفانه گورباچف گوش نداد به طوریکه وی در خاطرات خود نوشته بود من اشتباه کردم که حرفهای امام را قبول نکردم و امروز کاملا یقین پیدا کردم که آمریکا و نظام سرمایه داری قابل اتکا و اعتماد نیستند.

وی با بیان اینکه امروز نیز نظام سرمایه داری که به عنوان استکبار غرب مطرح است هیچ گاه قابل اعتماد و اتکا نیست گفت: به طور حتم به فضل الهی همچنان که شرق مادی گرا متلاشی شد غرب و آمریکا هم رو به اضمحلال و نابودی است و به زودی نابود خواهد شد.
امام(ره) پرچمدار وحدت امت اسلامی بوده است

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به آغاز هفته وحدت اشاره کرد و گفت: مسئله وحدت از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است و پیام قرآن نیز چیزی جز دعوت به وحدت، اتحاد، اخوت و برادری نیست.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه سنت و سیره پیامبر(س) هم تحکیم وحدت، اتحاد و برادری بین مسلمانان بوده است افزود: عقد اخوت بین گروههای مهاجر و انصار و قبیله های اوس و خزرج از سوی پیامبر(ص) نشان از اهتمام ایشان به مسئله وحدت بوده است.

وی با بیان اینکه در انقلاب اسلامی ایران نیز امام(ره) بنیانگذار وحدت و پرچمدار وحدت امت اسلامی بوده است گفت: هفته وحدت یادگار امام(ره) است و امروز نیز رهبری به هیچ مسئله ای به اندازه وحدت تاکید ندارند و بارها فرموده اند که تفرقه کار و توطئه دشمن است.

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه متاسفانه شاهد هستیم که امت اسلامی با داشتن جمعیت بالا، سنت و سیره پیامبر(ص)، تاکیدات بزرگان و اولیای الهی گرفتار تفرقه هستند ادامه داد: علت این امر نیز دستهای اجانب و بیگانگان بوده و آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی مثلث شوم تفرقه بین مسلمانان هستند.
عناصر افراطی جامعه را متشنج می کنند

حجت الاسلام میرعمادی بیان داشت: هر جا اختلافی بین امت اسلامی وجود دارد دست آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی هویدا بوده به طوریکه نمونه آن را در افغانستان و عراق می بینیم.
وی با بیان اینکه وهابیت را انگلیس به وجود آورد عنوان کرد: داعش و طالبان را آمریکا به وجود آورد و اینها همواره منشا اختلاف بین مسلمانان بوده و هستند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه باید هوشیار و مواظب باشیم و دست استکبار و سازمان های جاسوسی غرب را ببینم و قطع کنیم و نگذاریم اختلاف به وجود آورند بیان داشت: علما و همه مردم در این زمینه وظیفه دارند و باید به گونه ای اقدام کنند که افراطی و جاهل طرد شوند و بر وحدت و انسجام پا فشاری کنند.

حجت الاسلام میرعمادی با تاکید بر اینکه عناصر افراطی همیشه برای مردم دردسر هستند و جامعه را متشنج می کنند گفت: آرامش و وحدت جامعه در گرو پاکسازی جامعه از این عناصر افراطی است تا مردم بتوانند در سایه وحدتی که پیام قرآن و سنت و سیره پیامبر است عمل کنند.
کشف حجاب یک توطئه استعماری مستمر است

وی همچنین به ۱۶ دی سالروز شهادت شهدای هویزه و شهدای دانشجو اشاره کرد و گفت: جوانان و دانشجویان پیرو خط امام(ره) به فرماندهی شهید علم الهدی در منطقه هویزه تا آخرین قطره از خون خود ایستادگی کردند و شهید شدند.

خطیب جمعه خرم آباد بیان داشت: شهدای دانشجو شور و عشق حسینی داشتند و عشق به شهادت در دلشان بود و کنار هم آگاهانه و با شعور در هشت سال دفاع مقدس جنگیدند.

حجت الاسلام میرعمادی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به ۱۷ دی سالروز طرح ننگین کشف حجاب در ایران توسط رضاخان اشاره کرد و گفت: این مناسبت همواره باید تکرار و مورد بازخوانی قرار گیرد چرا که موضوع کشف حجاب یک موضوع موردی نیست بلکه توطئه استعماری مستمر است.

وی با بیان اینکه امروز استعمارگران به دنبال کشف حجاب هستند و هجمه شدید و سنگینی نسبت به حجاب و عفاف و ارزشهای اسلامی وجود دارد گفت: رسانه های غربی، فضای مجازی، شبکه های تلویزیونی وابسته به غرب همیشه دو موضوع القاء شبهه و تردید نسبت به فرهنگ حجاب و عفاف و همچنین رواج بی بند و باری و فساد اخلاقی را در جامعه دنبال می کنند.
دستگاههای فرهنگی لرستان به مردم گزارش بدهند

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه در زمینه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و تقویت نهاد خانواده همه به خصوص مسئولان فرهنگی وظیفه دارند ادامه داد: امروز که آخر سال است مسئولان فرهنگی پاسخ بدهند در سالی که مقام معظم رهبری آن را به عنوان سال اقتصاد و فرهنگ نامگذاری کرده اند چه کاری انجام داده و عملکرد آنها در این زمنیه چیست؟

حجت الاسلام میرعمادی با بیان اینکه ۱۷۶ طرحی که خود دستگاههای فرهنگی ارائه داده اند را بررسی کرده ایم که چند درصد از آنها عملی شده و تاثیر گذار است عنوان کرد: دستگاههای فرهنگی گزارش بدهند و به اطلاع مردم برسانند که امسال در زمینه حجاب و عفاف، تحکیم نظام خانواده و سبک زندگی اسلامی چه کاری انجام داده اند.

لزوم فراهم آوردن بسترهای لازم برای ازدواج جوانان

وی با بیان اینکه دنیای غرب خانواده ها را نشانه گرفته و دچار تزلزل می کنند گفت: مسئولان در رابطه با ازدواج جوانان و پرداخت تسهیلات در این زمینه چه کاری انجام داده اند؟

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه بانکها گزارش بدهند که چه میزان تسهیلات ازدواج پرداخت کرده اند بیان داشت: خیلی از خانواده ها و جوانان در این زمینه گلایه دارند، آیا نباید این مشکل حل شود و خانواده ها را از آسیب هایی که در این زمینه متوجه آنهاست آگاه کنیم.

حجت الاسلام میرعمادی بر ضرورت رفع این مشکل از سوی بانکهای استان و مسئولان تاکید کرد و گفت: روایات فراوانی از سوی پیامبر(ص) و ائمه اطهار وجود دارد که بر ضرورت فراهم کردن زمینه های لازم برای ازدواج جوانان تاکید شده است