حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی اول اسفندماه در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلای الغدیر خرم آباد ضمن سفارش مردم به تقوای الهی اظهار داشت: تقوا سبب خیر و خوبی و نیکی است.

وی عنوان کرد: امام صادق در حدیثی می فرمایدند که ای شیعیان من اگر می خواهید چشمانتان به خیر دنیا و آخرت روشن شود به آنچه در دست مردم است طمع نداشته باشید، هیچگاه خود را بالاتر از دیگران ندانید و زبانتان را نگه دارید همچنان که مالتان را نگه می دارید.
قدرت مرجعیت درس حاصل از جنبش تنباکو

خطیب جمعه خرم آباد در بخش دیگری از سخنان خود به مناسبت سالگرد انتشار حکم تحریم استعمال تنباکو توسط میرزای شیرازی اشاره کرد و گفت: جنبش تحریم توتون و تنباکو از مهمترین رویدادهای تاریخ معاصر بوده و از اهمیت بالایی برخوردار است.

حجت الاسلام میرعمادی قدرت مرجعیت و امتیاز ندادن به دشمن را درس حاصل از جنبش تنباکو دانست و بیان داشت: با صدور فتوای توتون و تنباکو استقلال کشور حفظ شد و از امتیاز دادن به استثمارگران و استکبار جلوگیری شد.

وی بر ضرورت حفظ استقلال کشور و عدم امتیاز دهی به بیگانگان تاکید کرد و اظهار داشت: امروز نیز خواسته مردم و مقام معظم رهبری از تیم مذاکره کننده هسته ای این است که به آمریکا امتیاز هسته ای نداده و منطقی و با استدلال مذاکره کنند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد افزود: تیم مذاکره کننده هسته ای کشور باید روی نقاط مشترک با آمریکا به توافق رسیده اما به بیگانگان امتیاز ندهد.

توافق خوب در مذاکرات هسته ای مورد تایید همه است

حجت الاسلام میرعمادی به سخنرانی اخیر مقام معظم رهبری در ۲۹ بهمن اشاره کرد و گفت: ایشان در این سخنرانی فرمودند که مردم خیال نکنند آمریکا تحریمش را بر می دارد بلکه در صورت توافق باز بهانه دیگری پیدا کرده و به تحریم ادامه می دهند.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب با بیان یک استراتژی جدید تاکید کردند که اگر آمریکا دست از تحریم برندارد ما آنها را تحریم می کنیم چرا که ما سرمایه های عظیم مادی و معنوی داریم که آمریکایی ها نداشته و به نفت و گاز ما محتاج هستند بنابراین ما آنها را تحریم خواهیم کرد.

خطیب جمعه خرم آباد تصریح کرد: مذاکره کنندگان هسته ای باید به مردم و رهنمودهای مقام معظم رهبری ایمان داشته باشند و با قوت و قدرت و استدلال و منطق مذاکره کنند.

حجت الاسلام میرعمادی یادآور شد: یک توافق خوب مورد تایید همه خواهد بود در غیر این صورت اگر برای رسیدن به توافق امتیازات متعددی به آن ها  داده شود این توافق دیگر به درد نمی خورد و مورد قبول نخواهد بود.
روحانیت همیشه پیشتاز عرصه جهاد و شهادت بوده است

وی به مناسبت اول اسفند روز حمله جنگنده های رژیم عراق به هواپیمای مسافربری ایران و شهادت آیت الله محلاتی اشاره کرد و گفت: در این روز حدود ۵۰ نفر از روحانیون کشور شهید شدند لذا این روز بعنوان روز شهدای روحانی نامگذاری شده است.

حجت الاسلام میرعمادی با اشاره به برگزاری دومین کنگره بزرگداشت شهدای روحانی استان و همچنین بزرگداشت شهید سید نورالدین و سید فخر الدین رحیمی در هفته گذشته افزود: روحانیت همیشه در طول تاریخ پیشتاز عرصه جهاد و شهادت بوده است بطوریکه تعداد شهدای روحانی کشور چهار هزار و ۳۶۳ نفر بوده که سهم لرستان از این تعداد ۵۵ شهید روحانی است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد اضافه کرد: در دوران دفاع مقدس ۱۴۳ روحانی فرمانده به شهادت رسیده و تعداد شهدای روحانی حوزه اطلاعات و عملیات دوران جنگ ۲۸ نفر است.

حجت الاسلام میرعمادی تعداد شهدای روحانی ترور شده توسط منافقین را ۱۲۶ نفر برشمرد و گفت: در دوران دفاع مقدس جامعه روحانیت ۶۲ شهید امام جماعت و ۴۳ شهید امام جمعه را تقدیم انقلاب کرده که این مایه مباهات و افتخار است.

وی تعداد روحانیون آزاده کشور را ۳۰۰ نفر برشمرد و عنوان کرد: این آمارها برای روحانیت و مکتب اهل بیت باعث افتخار بوده که عالمان آنها مجاهدان راه خدا هستند.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد ادامه داد: همچنین شهیدان رحیمی دو برادر روحانی لرستانی در شکل گیری نهضت امام راحل (ره) نقش مهمی داشتند.

اختصاص ۵۰ میلیارد به لرستان از دستاوردهای سفر رئیس دستگاه قضا

خطیب جمعه خرم آباد به سفر هفته گذشته رئیس دستگاه قضا و شورای عالی قوه قضائیه به استان لرستان اشاره کرد و بیان داشت: در این سفر اعضای شورای قضائی به مساجد خرم آباد و شهرستان های استان سفر کرده و گزارش بیسار جامع و مفصلی از استان تهیه شد.

حجت الاسلام میرعمادی افزود: جلسه شورای عالی قضائی و حضور مسئولان عالی قضائی در استان لرستان برای اولین بار در تاریخ بعد از پیروزی انقلاب اتفاق افتاد و بعد از ۲۵ سال رئیس قوه قضائیه به استان لرستان سفر کرد.

وی ادامه داد: این سفر نشان دهنده این است که وضعیت استان لرستان مطلوب بوده و مسئولین به این استان توجه دارند لذا باید این روند را ادامه داد چرا که لرستان برای پیشرفت نیاز به این سفرها دارد.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد ۱۳ مصوبه و اختصاص ۵۰ میلیارد تومان به لرستان را از دستاوردهای سفر رئیس دستگاه قضا به استان دانست و افزود: این موضوعات سبب رفع مشکلات استان در حوزه قضایی خواهد شد.

استقلال دستگاه قضایی در اجرای حکم رحیمی

وی ادامه داد: همچنین برخی از  ساختمان های مربوط به دادگستری های استان قدیمی و اجاره ای بوده که با تخصیص این اعتبار مشکلات آنها رفع خواهد شد.

حجت الاسلام میرعمادی از رئیس قوه قضائیه برای حضور در لرستان و توجه به این استان تشکر کرد و گفت: آیت الله آملی لاریجانی با وسعت نظر به استان لرستان توجه داشتند.

وی به اجرای حکم معاون اول رئیس جمهور دهم که شجاعانه توسط دستگاه قضا انجام شد اشاره کرد و اظهار داشت: برای اولین بار در کشور یک معاون اول رئیس جمهوری دستگیر و محاکمه شده و روانه زندان می شود که اجرای حکم در حق رحیمی نشان دهنده استقلال دستگاه قضائی است.

خطیب جمعه خرم آباد ادامه داد: اگر احکام قضائی در مورد دست پرورده هایی که به اسم آقازاده ها و مفسدان بزرگ ظهور کرده اند اجرا شود سبب خوشحالی مردم شده و عامل بازدارنده ای در این زمینه خواهد بود.

وظیفه علما برای آگاه سازی مردم در زمینه گروههای تکفیری سنگین است

حجت الاسلام میرعمادی به مناسبت سوم اسفند فاجعه انفجار و تخریب حرم مطهر عسگرین در سامرا توسط گروه تکفیری اشاره کرد و گفت: امروز خطر گروه های تکفیری برای همه مسلمانان جدی است چرا که این گروه ها به اسم اسلام مردم را سربریده و برایشان شیعه و سنی بودن و مسیحی و مسلمان بودن و کرد و ترک بودن فرقی ندارد.

وی با بیان اینکه کاری که امروز داعش و دیگر گروه های تکفیری انجام می دهند همان کارهایی است که مغولان انجام می دادند افزود: اهانت به مقدسات دینی، تخریب امام زاده ها، توهین به انبیاء، سوزاندن کتابخانه ها و انسان ها و تخریب قبور بزرگان از اقدامات وحشیانه داعش است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد وظیفه علما و روشنفکران را برای آگاه سازی مردم و مقابله با گروه های تکفیری بسیار سنگین دانست و اضافه کرد: متاسفانه برخی کشورهای مرتجع عرب و آمریکا به ظاهر ائتلاف ضد داعش را بوجود آورده ولی در عمل به داعش اسلحه داده و به آنها آموزش نظامی می دهند.

حجت الاسلام میرعمادی تاکید کرد: بایستی خطر این گروه های تکفیری تببین تا این گروه ها منزوی شده و اسلام از تحجر، وهابیت و گروه های تکفیری نجات پیدا کند.

حضرت زینب پرستار نهضت و انقلاب حسینی بود

وی در پایان به مناسبت ۱۵ اسفند ولادت زینب کبری (س) و روز پرستار اشاره کرد و اظهار داشت: حضرت زینب نه فقط پرستار بیمار بود بلکه پرستار نهضت و انقلاب حسینی بود و در آن روز سخت عاشورا وظایف سنگینی بر دوش ایشان قرار گرفت.

خطیب جمعه خرم آباد با بیان اینکه حضرت زینب (س) ارزش ها و کرامات نهضت عاشورا را حفظ کرد ادامه داد: پرستاران ما نیز بایستی از ایشان الگو گرفته و همانطور که زینب پرستار حفظ ارزش ها بود پرستاران کشور نیز با حفظ حجاب، عفاف، فداکاری، کم توقعی و دلسوزی نه تنها بیماران بلکه ارزش ها را پرستاری کنند